Дельта-штам вірусу COVID-19 НЕ виник внаслідок щеплення: розвінчуємо фейки

Дельта-штам вірусу COVID-19 НЕ виник внаслідок щеплення: розвінчуємо фейки

Дельта-штам вірусу, що викликає COVID-19, НЕ виник внаслідок щеплення. Вакцини НЕ можуть створювати або розмножувати вірус.

У соцмережах поширюють твердження, буцімто дельта-варіант вірусу, що викликає COVID-19, з’явився в результаті щеплення.

Але це неправда. мРНК-вакцини дають лише вказівки клітинам людського організму, як зробити «шипоподібний білок» (щоб навчити імунну систему реагувати на нього), але вони не можуть реплікувати вірус https://bit.ly/3maSnXP Інші вакцини містять деактивований вірус, який також не здатний до самовідтворення.

На зображенні може бути: птах та текст

Відео дня

Ті, хто ще не зробив щеплення, сприяють поширенню мутованого варіанту коронавируса, вважає вірусолог Фрідеман Вебер (Friedemann Weber) з Університету Юстуса Лібіга в Ґіссені. «Це інфіковані сприяли тому, що новий штам викликав здатність вірусу залишатися непоміченим для імунної системи людини», — наголошує він. Це видно на прикладі Індії, Бразилії та Південної Африки. Адже саме там виникли нові мутації, при цьому відсоток вакцинованих людей в цих країнах досить низький.

У всіх трьох країнах коронавірус був поширений в момент виникнення нових мутацій. «Це стало сприятливим ґрунтом для нових варіантів вірусу, — говорить в коментарі DW Вебер. — Тому що вірус використовує ослаблений імунітет, щоб краще обійти імунний захист».

Дельта — це один із чотирьох основних варіантів нового коронавірусу. Його також називають B.1.617.2, він виник у жовтні 2020 року в Індії, до початку вакцинації https://bit.ly/3if1jKe А тому навіть суто з причинно-наслідкової логіки його не могла створити вакцина.

Варіант Дельта — це мутація оригінального вірусу COVID-19 (SARS-CoV-2). На етапі самовідтворення вірусу інколи стаються помилки, коли копії відрізняються від оригінального вірусу. Ці помилки називають мутаціями. Якщо така мутація приживається і продовжує реплікувати, тоді можна говорити про появу нового штаму. Через його відмінність від похідного вірусу імунній системі може бути складніше його виявити https://bit.ly/3ETIGFH

Докладніше читайте в роз’ясненнях DW https://bit.ly/3AV4cXl та Reuters https://reut.rs/3AZDA7w

Мисліть критично, шукайте першоджерела, ставте вподобайку сторінці По той бік новин, поширюйте наші дописи, щоб їх побачило якнайбільше людей. Щепимо людей від брехні.

Джерело: По той бік новин

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up