Батьки починають свідомо і відповідально ставитися до вакцинації

Батьки починають свідомо і відповідально ставитися до вакцинації

Єдиний захист проти кору та ускладнень від хвороби – вакцинація. У цьому переконані – Міністерство охорони здоров’я України, лікар-педіатр Анна Кухарук та мама 4-річної дитини Надія Кравчук.

Наразі в Україні питання кору є досить гострим, адже в деяких областях спостерігаються спалахи цієї хвороби. Єдиним захистом є щеплення, яке в ідеалі має бути зроблене згідно із Календарем профілактичних щеплень у 12 місяців та у 6 років. Проте, якщо вчасно дитина не отримала вакцинацію, її слід надолужити якнайшвидше. Та й дорослим варто перевірити свою карту щеплень на предмет двох доз вакцини проти кору.

«В один рік дитина повинна мати основні щеплення і сформувати імунітет до захворювань. Важливо розрізняти два поняття – колективний імунітет і власний імунітет. Це один з фактів, як можуть маніпулювати противники вакцинації. Колективний імунітет якраз захищає від інфекцій, які передаються повітряно-крапельним шляхом. До них відноситься і кір», – зазначає Анна Кухарук.

Житомирянка Надія Кравчук переконана, що необхідно робити щеплення за рекомендаціями лікарів.

«Я не розумію, чому виникають проблеми з хворобами, які є вакцинокерованими. От, до прикладу, кір. Дитина ходить до садочку, в рік зробили планове перше щеплення, ревакцинація згідно з Календарем буде в 6 років. Але через те, що не всіх дітей вакцинують, страшно, що інфекція може трапитися десь поряд. Сподіваюсь, що батьки починають свідомо та більш ретельно відноситися до вакцинації дітей», – говорить пані Надія.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я України наголошує на тому, що лише дві дози вакцини проти кору забезпечують захист від хвороби та ускладнень.

Запитайте у педіатра своєї дитини щодо необхідності щеплень згідно із Календарем, та у свого лікаря, з яким підписали декларацію, чи дорослим членам родини потрібно надолужити певні щеплення.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up