Чемпіонка України з велоспорту Тетяна Ященко руйнує стереотипи про «не дівчачі» види спорту

Чемпіонка України з велоспорту, гордість міста Житомира Тетяна Ященко пов’язала своє життя зі спортом назавжди. У планах дівчини стати олімпійською чемпіонкою, а згодом тренером для таких же новачків, якою була сама у 12 років.

 

Чемпіонка України з велоспорту Тетяна Ященко руйнує стереотипи про «не дівчачі» види спорту

Тетяно, розкажіть, коли Ви почали займатись велоспортом?

– У віці 12 років. Мене покликала подруга, яка вже цим займалась, як то кажуть, «за компанію». Мені завжди подобалось кататись на велосипеді, відтоді все й почалось.- Як заняття спортом вплинули на Ваше життя?

– Спорт змінив моє життя. Зараз я навчаюся у спортивному училищі в Києві. У подальшому прагну здобувати нові перемоги.

Чи підтримували Ваше захоплення рідні?

– Спочатку не дуже раділи, особливо мама, вона часто казала: «не дівчача то справа». Але йшли роки, і все змінилося. Батьки бачили, наскільки мені це подобається, тому зараз частіше підтримки шукаю саме у них.

Яке змагання запам’яталося Вам найбільше і чому?

– Безперечно перше змагання. Це була хвиля емоцій та вражень. Саме тоді я посіла перше місце на чемпіонаті України у Тернополі, навіть не очікуючи від себе таких результатів. Це ж і надихнуло на подальшу роботу над собою. Бували й набагато яскравіші перемоги, проте ця запам’яталась найбільше, бо була найпершою.

Чи не думали Ви про заняття іншим видом спорту?

– Напевно ні, адже мені цікавий велоспорт, інакше не займалася б ним стільки часу. Мені подобається розвиватись та рости в даному напрямку.

Ким бачите себе у майбутньому?

– Мрію стати олімпійською чемпіонкою. Про тренерство поки не думала. Сподіваюсь, це все прийде з часом.

Відомо, що спортсмени чимало годин витрачають на тренування, тому вільного часу вистачає хіба що на відпочинок. Чи залишається час на особисте життя?

– Важко поєднувати особисте життя та улюблену справу. Я навчаюсь, і часу на особисте життя майже не лишається. Маючи по два тренування на день, повністю присвячую себе спорту.

Здобути звання чемпіонки України нелегко. Що допомагало впевнено йти до мети?

– Я вважаю, що якщо є мета, то її обов’язково треба досягати, особливо не зупинятись на півдорозі, бо інакше навіщо було пройдено такий довгий шлях? Варто багато тренуватись, мати величезне терпіння, амбіції й впевнено просуватись до виконання своїй бажань та мрій.

Як тримати себе у формі? Можливо є якісь секрети чи універсальні поради?

– Секретів не маю, а поради прості, але чомусь більшість про них забуває. Достатньо правильно харчуватись, вести здоровий спосіб життя,  ось це і все. Саме завдяки тому, що регулярно тренуюсь, не маю шкідливих звичок, вживаю здорову їжу, я завжди у гарній спортивній формі.

Олена Гузь
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up