Інтегрований розвиток міста: концепція та терміни запровадження інновацій

Інтегрований розвиток міста: концепція та терміни запровадження інновацій

З січня 2016 року німецька компанія разом з активною місцевою громадою розробляють план нової сучасної концепції інтегрованого розвитку міста.

Керівник проекту Марія Байда прозвітувала про запровадження концепції розвитку міста за час її існування та вкорте наголосила на перевагах.

За її словами, понад 30 000 містян взяли участь у різноманітних громадських заходах, зокрема форумах інтегрованого розвитку, слуханнях, семінарах, засіданнях фокус-груп, щорічному урбаністично-культурному фестивалі «Майстерня міста» та громадському голосуванні за демонстраційний проект, де житомиряни мали можливість поділитися своїми думками, ідеями та баченням щодо розвитку нашого міста. На думку керівництва проекту, концепція інтегрованого розвитку міста відкриває нові можливості для сталого зростання громади Житомира.

«Житомиру дуже пощастило, адже воно стало одним із небагатьох міст України, де впроваджується концепція сталого розвитку. Це стратегічний документ, відповідно до якого буде рухатися місто. Це шість основних цілей розвитку міста, відповідно до яких буде рухатися Житомир до 2030 року», – зазначила керівник проекту GIZ в Житомирі Марія Байда.

У рамках проекту визначено 6 пріоритетних напрямків розвитку: комфортне, інноваційне, ефективне, активне, зелене та інклюзивне місто. Як раніше зазначалось, вищезгадані напрямки розвитку міста будуть втілені в життя до 2030 року.

Деякі житомиряни налаштовані песимістично та переконані, що до 2030 року, тобто за 12 років, про даний проект навіть ніхто не згадає.

«До 2030 року все зміниться: і влада, і люди, і навіть бачення нас нашими закордонними друзями. План розвитку міста на папері дуже чітко та грамотно прописаний, а от терміни запровадження даних інновацій потрібно скоротити», – коментує житомирянин Максим Гурич.

«Чергові обіцянки та відмивання коштів. Якщо з 2016 року почали запроваджувати ці інновації, то логічним було б, що у 2018 ми відчули покращення та позитивні зміни. А їх немає», – обурена пані Марина Строкач.

Проте, за словами житомирянки Оксани Кушнір, завдяки проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» буде реконструйована водонапірна вежа, на яку німецька компанія надає грант у розмірі 50 тис. євро.

«Якби не проект, то місцева влада точно не змогла виділити такі кошти на історичну пам'ятку нашого міста. Тому нам потрібні такі проекти», – заначає пані Оксана.

Співробітництво, яке передбачає підготовку різноманітних інвестиційних проектів через обмін досвідом з іншими містами – головна платформа, на чому будується інтегрований розвиток міста, переконана керівник проекту Марія Байда.

Довідка

Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» спрямований на підготовку українських міст до децентралізації та місцевого самоврядування шляхом їх підтримки в застосуванні підходів інтегрованого розвитку міст у відповідності до європейських принципів і цінностей, викладених у Європейській хартії сталого розвитку міст (Лейпцизька хартія). Проект охоплює чотири основні міста: Чернівці, Полтава, Вінниця та Житомир з перспективою реалізації на національному рівні. Проект створений в рамках міжурядової співпраці України та Німеччини. Виконавцем є німецька урядова компанія «DeutscheGesellschaft für Internationale Zusammenarbeit» (GIZ), а фінансують його уряди Німеччини та Швейцарії.

Анастасія Ліберман

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

18:03 Поцупив щонайменше 5 сумок та барсетку 17:40 Гарбуз – головний герой свята врожаю «Harvest fest» 17:21 У Житомирі завершився V Міжнародний фестиваль «Пісенний Спас» 17:02 Підпали в Олевській ОТГ: хто за ними стоїть? Від читача 18:24 Юліко: пташка української сцени 16:46 Найвищий розмір річної орендної плати зафіксовано в Овруцькому районі 16:22 У центрі міста є поклади нафти? Чи кока-коли? 16:04 7 пожеж сміття за добу. Всі - внаслідок необережного поводження з вогнем 15:40 Коростишівська ОТГ затвердила Стратегію розвитку до 2027 року 15:20 Фестиваль японської культури у Житомирі: як це було 15:01 Житомирські школярі вдруге виборюватимуть звання найсильніших в Україні 14:35 4 пожежі за добу. І всі у Черняхівському районі 14:20 Співак народився незрячим. Та батьки не змирилися з вироком, і сталося диво – син прозрів. 14:03 Оновлений стадіон «Спартак Арена» відкриється Кубком героїв АТО 13:40 Дублер Висоцького розкрив секрет великого артиста у Житомирі 13:20 Завтра через Житомир бігтимуть учасники ультрамарафону 13:02 Рибалки виявили мінометну міну 12:44 На Житомирщині зібрано більше 90% врожаю 12:19 З початку року затримано понад 1,5 тисячі (!) нетверезих водіїв 12:01 Найкрасивіші дівчатка і хлопчики живуть у Житомирі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up