Житомирські активісти вимагають звільнити українських політв'язнів Кремля

Житомирські активісти вимагають звільнити українських політв'язнів Кремля

В Україіні та у всьому світі відбуваються масові акції на підтримку українських політичних в'язнів кремлівського режиму.

У четвер, 31 травня, на засіданні сесії обласної ради до депутатів звернулись активісти «Національного корпусу» з вимогою ініціювати зверення до вищих органів влади щодо пришвидшення процесу звільнення політичних бранців  із в'язниць Російської Федерації.

«Від імені «Національного корпусу» та інших патріотичних громадських організацій хочу звернутися до вас із повідомленням, яке ми вчора зареєстрували у голови Житомирської обласної ради. Ми просимо вас ініціювати звернення до Президента України з вимогами сприяння швидшого звільнення політичних в’язнів із в'язниць Російської Федерації», – сказав  Олег Чечевиця.

Своєю чергою, депутати обласної ради  прийняли звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-Міністра України щодо підтримки незаконно ув’язнених українських патріотів.

За дане питання проголосувало 60 депутатів із 63 присутніх.

У такий спосіб депутатський корпус висловлює свою позицію щодо політичного переслідування громадян України владою Російської Федерації, зокрема, українського режисера, учасника Революції Гідності Олега Сенцова та інших незаконно засуджених українських патріотів.

Депутати переконані, що найвищим посадовцям держави, народним депутатам потрібно напрацювати дієвий план визволення українських політичних в’язнів, необхідно активніше і наполегливіше використовувати засоби дипломатичного тиску на російську владу, застосовувати персональні санкції тощо.

Нагадаємо, в травні 2014 року російські спецслужби затримали Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка в анексованому Криму. Їх звинуватили в організації терактів на півострові. Суд засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обвинувачені ж свою провину не визнали. В травні цього року Олег Сенцов оголосив голодування. Єдина умова його припинення - звільнення усіх українських бранців. Їх кількість на даний момент становить близько 70 чоловік.

Алла Герман

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up