Виборчі права переселенців: мають право, та не мають можливості

Більше 4-х років в Україні внутрішньо переміщені особи з Донбасу не можуть брати участі у місцевих виборах. Саме тому 28 березня у Житомирі відбулась відкрита зустріч переселенців міста під гаслом «Переселенці - ВиБорці».

Виборчі права переселенців: мають право, та не мають можливості

Незважаючи на те, що сьогодні в Україні зареєстровано близько 1,6 млн переселенців (це 4 % від загальної кількості виборців),  їхня участь у виборах досі не врегульована на законодавчому рівні: внутрішньо переміщені особи не можуть віддати свої голоси на місцевих та на парламентських виборах в одномандатних округах. Проте у Верховній Раді ще з березня минулого року лежить законопроект, що покликаний допомогти переселенцям реалізувати свої громадянські права.

«Ще з 2015 року були спроби вирішити цю проблему, проте марно. Але ж Конституція України гарантує, що особа, яка досягла 18 років та яка не визнана судом недієздатною, має право голосу. А тут бачимо ситуацію, коли вимушені переселенці працюють у своїй громаді, сплачують податки, користуються соціальними благами, створюють нові робочі місця, однак вони не можуть ніяким чином вплинути на важливе для міста рішення. Це суперечить усім демократичним стандартам», - наголошує аналітик, політолог Роман Кисленко.

Зокрема, у Житомирській області зареєстровано понад 7 тис. переселенців. Представники внутрішньо переміщених осіб в Житомирі у відкритій дискусії закликали депутатів вирішити питання 1,5 млн чоловік, які проживають в Україні і фактично позбавлені права вирішувати, хто буде управляти їхнью територіальною громадою.

«Моя прописка в місті Донецьк, тому на сьогоднішній день я не маю права висловити своєї думки та віддати голос на виборах у Житомирі. Я вважаю, що за 4 роки я вже є членом цієї громади,  ми сплачуємо податки в місто, тому маємо повноцінне право голосу. До влади приходять різні депутати, а хочеться, щоб прийшли ті, яких ми оберемо, які можуть для нас щось зробити. Навіть коли настане мир на Сході держави, я особисто не повернусь на Донбас, тому що вже працюю тут, я хочу мати право голосу!», - розповіла голова союзу переселенців «Мир на долоні» Ірина Гладка.

Вищевказана ситуація стосується й інших категорій громадян, які в силу тих чи інших обставин покинули своє місце проживання та відповідну виборчу адресу: трудові мігранти, студенти і особи без реєстрації. Ці громадяни також позбавлені права голосу.

Проте є й позитивні зрушення, за словами експертів,  були й судові прецеденти, їх аж 6 по Україні, коли внутрішньо переміщені особи  отримали право на голосування.

Аліна Бойко

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 Футбольні поля області: 6 збудували, 4 завершують та ще готують 7 проектів 17:20 Як легалізують сімейні ферми? 17:00 Сьогодні у Житомирі відбудеться дискусія "Куди рухається Житомир? Презентація дослідження мобільності" 16:44 Чи буде прояв прямої демократії, Андрію? Від читача 15:54 Допоможіть моїй донечці побачити цей світ власними очима 16:17 Грибники в Сонячному знайшли небезпечний снаряд 16:00 Школярі із Семенівської ОТГ переймали досвід учнівського самоврядування у школах Житомира 15:43 У Брусилівському районі на 3 дорогах ліквідовують ямковість 15:30 А ти зареєстрував свою компанію у конкурсі "Народний Бренд 2018" ? 15:23 Названа дата відкриття житомирського садочка № 52 15:01 Плодовий прорив: хто купує українські яблука 14:45 В ОДА затвердили План заходів установ та підприємств у разі ускладнення погодних умов 14:19 Що треба знати про нові правила реєстрації авто? 14:00 Шлюбний договір: правові тонкощі 12:44 Житомирянки доводять, що вони "неслабка стать" 12:20 Увага! Роз'яснення: хто може отримати субсидію? 12:01 У Ємільчинському районі під час пожежі виявили тіло жінки 11:44 Овруцька ОТГ розвиватиме економіку, інфраструктуру та туризм 11:20 "Пакунки малюка" - уже в пологових області 11:01 Для першокласників у групах продовженого дня має бути організований денний сон
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up