Виборчі права переселенців: мають право, та не мають можливості

Більше 4-х років в Україні внутрішньо переміщені особи з Донбасу не можуть брати участі у місцевих виборах. Саме тому 28 березня у Житомирі відбулась відкрита зустріч переселенців міста під гаслом «Переселенці - ВиБорці».

Виборчі права переселенців: мають право, та не мають можливості

Незважаючи на те, що сьогодні в Україні зареєстровано близько 1,6 млн переселенців (це 4 % від загальної кількості виборців),  їхня участь у виборах досі не врегульована на законодавчому рівні: внутрішньо переміщені особи не можуть віддати свої голоси на місцевих та на парламентських виборах в одномандатних округах. Проте у Верховній Раді ще з березня минулого року лежить законопроект, що покликаний допомогти переселенцям реалізувати свої громадянські права.

«Ще з 2015 року були спроби вирішити цю проблему, проте марно. Але ж Конституція України гарантує, що особа, яка досягла 18 років та яка не визнана судом недієздатною, має право голосу. А тут бачимо ситуацію, коли вимушені переселенці працюють у своїй громаді, сплачують податки, користуються соціальними благами, створюють нові робочі місця, однак вони не можуть ніяким чином вплинути на важливе для міста рішення. Це суперечить усім демократичним стандартам», - наголошує аналітик, політолог Роман Кисленко.

Зокрема, у Житомирській області зареєстровано понад 7 тис. переселенців. Представники внутрішньо переміщених осіб в Житомирі у відкритій дискусії закликали депутатів вирішити питання 1,5 млн чоловік, які проживають в Україні і фактично позбавлені права вирішувати, хто буде управляти їхнью територіальною громадою.

«Моя прописка в місті Донецьк, тому на сьогоднішній день я не маю права висловити своєї думки та віддати голос на виборах у Житомирі. Я вважаю, що за 4 роки я вже є членом цієї громади,  ми сплачуємо податки в місто, тому маємо повноцінне право голосу. До влади приходять різні депутати, а хочеться, щоб прийшли ті, яких ми оберемо, які можуть для нас щось зробити. Навіть коли настане мир на Сході держави, я особисто не повернусь на Донбас, тому що вже працюю тут, я хочу мати право голосу!», - розповіла голова союзу переселенців «Мир на долоні» Ірина Гладка.

Вищевказана ситуація стосується й інших категорій громадян, які в силу тих чи інших обставин покинули своє місце проживання та відповідну виборчу адресу: трудові мігранти, студенти і особи без реєстрації. Ці громадяни також позбавлені права голосу.

Проте є й позитивні зрушення, за словами експертів,  були й судові прецеденти, їх аж 6 по Україні, коли внутрішньо переміщені особи  отримали право на голосування.

Аліна Бойко

Новини за темою
Коментарі
16:25 На Житомирщині поліція та селяни врятували покинутого у замкненій квартирі дворічного хлопчика 16:16 Скромні статки  заступника голови облради Максима Вілівчука 16:01 У Коростені поліцейські охорони оперативно затримали крадія 15:45 У неділю ФК «Полісся» зіграє на виїзді із тернопільською «Нивою». АНОНС 15:20 На Коростенщині поліція затримала старателів-нелегалів 15:01 Уряд не допустить  штучних монополій на ринку палива і не ухвалюватиме рішень всупереч інтересам громадян, – Володимир Гройсман 14:54 У двір міської ради привезли автобус, виробник якого програв тендер 14:44 У Житомирській області активізувалися кліщі 14:16 Антимонопольний комітет оштрафував житомирське підприємство на 13,6 тис. грн 14:00 Сміттєпереробний завод у Житомирі: мрія чи реальність? 12:45 У Житомирі відбудеться фестиваль «Світ ляльок» 12:30 Житомирський рибоохоронний патруль зафіксував 94 порушення за 15 днів нересту 12:17 «Пласт» з кишень житомирян: де це бачено і що з того буде?

З Подолу у центр міста через вулицю Шолома-Алейхема неможливо пройти.

Мікрофінансові установи з високим ступенем професіоналізму заробляють мільйони на скрутному матеріальному становищі українців.

Принаймні, 13 квітня міський голова своїм розпорядженням створив робочу групу, яка розгляне це питання.

З минулого тижня працівники ДП «Житомирський облавтодор» розпочали проведення аварійних ямкових ремонтів на місцевих дорогах...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up