У Росії офіційно заявили, що незабаром вони планують забрати низку українських територій: ми надали відповідь

У Росії офіційно заявили, що незабаром вони планують забрати низку українських територій: ми надали відповідь

Спікер російської Держдуми В’ячеслав Володін пригрозив Україні, що в разі збереження «націоналізму та утисків малих народів» зі складу країни вийде низка областей.

Таку заяву Володін оприлюднив на сайті Держдуми, і з його слів, вона стала відповіддю на те, що українська делегація зірвала виступ незаконно обраного до Держдуми депутата від анексованого Криму,  колаборанта Руслана Бальбека на форумі ООН з питань меншин.

Володін заявив, що в Україні буцімто «порушуються права нацменшин» — росіян, угорців, поляків. Зокрема мова йдеться щодо Закону «Про українську мову».

«Складно назвати малим народом 36% громадян України, які вважають російську мову рідною», — заявив він.

Як приклад нібито "відсутності утисків" російської влади на соціум,  Володін за приклад навів анексований Крим, де окупаційна влада номінально зробила державними мовами російську, українську та кримськотатарську.

У свою чергу, на обурливу заяву російського чиновника швидко відреагував глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков. Власну реакцію він розмістив на особистій сторінці в Facebook.

«Черговий російський дурень прислав нові скла для рожевих окулярів прихильникам дружби з Росією», - написав він.

Також Аваков закликав Володіна «говорити частіше», так як, на думку глави МВС «це допомагає нам, українцям, краще розуміти справжні устремління «русского мира».

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков сьогодні, 2 грудня, також відреагував на заяву спікера Держдуми Російської Федерації В’ячеслава Володіна.

Про це Разумокв заявив під час засідання погоджувальної ради депутатських фракцій, передає Еспресо.TV.

“Я думаю, що заява спікера Держдуми РФ не може лишитись без реакції Ради. Я хотів би зазначити, що в Україні немає ні малих, ні великих, ні середніх народів, в Україні є український народ. Так, він багатонаціональних, так, він може розмовляти різними мовами, але це єдиний народ та єдина держава і я хотів би запевнити всіх, якщо хтось буде сподіватися, що будуть “відвалюватися”, “відходити” і ми втрачатимемо території, то це лише мрії”, - сказав Разумков.

За його словами, Верховна Рада буде докладати максимум зусиль для того, щоб консолідувати суспільство навколо тих тем, які нас будуть об’єднувати.

“Сьогодні всі верстви населення, всі органи влади повинні концентруватися саме на цьому”, - додав Разумков.

Ірина Хоцька

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up