Луценко: «Я буду зі спокійним серцем доповідати про необхідність притягнення Розенблата до кримінальної відповідальності»

Луценко: «Я буду зі спокійним серцем доповідати про необхідність притягнення Розенблата до кримінальної відповідальності»

Генпрокурор України Юрій Луценко переконаний: провина звинуваченого в отриманні хабара за «бурштинові питання» народного депутата Борислава Розенблата доведена матеріалами справи.

Про це генеральний прокурор повідомив журналістам під час брифінгу 23 червня, одразу після наради з регіональними прокурорами України.

Як розповів Юрій Луценко, в рамках операції, проведеної Національним антикорупційним бюро, офіцер під прикриттям запропонувала народним депутатам Бориславу Розенблату і Максиму Полякову змінити статті підготованого законопроекту про видобуток бурштину таким чином, щоб фірми, які будуть цим займатися, платили рентну плату державі не 15%, а 5%.

«Якби на цьому й завершилося, все було б нормально – народні депутати мають право змінювати закон як вважають за потрібне – хоч нуль поставити. Це не по-державному але, в принципі, в цьому нема криміналу, – пояснює генпрокурор. – Депутат має право вносити будь-які закони, але тільки до того моменту, поки він за це не бере кошти. Депутат має жити за зарплату. В даному випадку депутати вирішили за цю поправку отримати кошти. Посередники, виставлені ними, узгодили отримання 15 тисяч доларів, які поділили навпіл. У подальшому пан Розенблат вирішив, що це “золота жила” і поставив на потік такі питання», – розповідає Луценко.

За його словами, Борислав Розенблат, добре володіючи інформацією про те, що відбувається в державі щодо підготовки документів для легального видобутку бурштину, кожен державний крок супроводжував вимаганням за своє нібито «сприяння».

«З моєї точки зору, це добре доведено в рамках справи, і тому я, недивлячись на особисте знайомство з паном Розенблатом, буду зі спокійним серцем доповідати в комітеті, а потім з трибуни Верховної Ради про необхідність притягнення його до кримінальної відповідальності», – упевнено заявив генпрокурор.

Крім цього, Юрій Луценко додав, що НАБУ (Національне антикорупційне бюро України) і САП (Спецілізована антикорупційна прокуратура) наполягатимуть на затриманні та арешті Борислава Розенблата і Максима Полякова, запевнивши, що отриманих слідством доказів достатньо для притягнення їх до відповідальності.

«Чи буде цього (доказів – прим ред.) достатньо для підозри? Думаю, так. Чи буде цього достатньо для обвинувального акту? З великою вірогідністю – так, але до цього ще є етап досудового слідства, який має відбутися в розумні терміни. З моєї точки зору – десь до півроку. Після цього перейдемо до судових слухань», – пояснив генеральний прокурор. Разом з цим він анонсував, що очищення парламенту від хабарників буде продовжуватися.

«Чи це кінець чистки у Верховній Раді? Ні, не кінець, найближчим часом ви почуєте ще одне повідомлення, а багатьох депутатів будемо рахувати по осені», – підсумував Юрій Луценко.

Анастасія Кузьмич

 

0
0
0
0
Популярне у Житомирі Популярне у Житомирі
100-мільйонна «АФЕРА»: куди 8 років зникають кошти з реконструкції стадіону «ПОЛІССЯ» 100-мільйонна «АФЕРА»: куди 8 років зникають кошти з реконструкції стадіону «ПОЛІССЯ»
Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up