Чим обернуться для українців реформи взамін на обіцяний четвертий транш МВФ?

Чим обернуться для українців реформи взамін на обіцяний четвертий транш МВФ?

Незабаром Україна збирається отримати чергову «фінансову ін’єкцію» від МВФ, що має оздоровити економіку країни і потягне за собою ряд реформ, що так чи інакше змінять життя українців загалом і житомирян зокрема.

 

У рамках програми розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду загальною сумою у $17.5 млрд доларів Україна вже протягом кількох років отримує фінансову допомогу від МВФ. Кредити МВФ мають на меті допомогти Україні відновити економіку та створити умови для самодостатнього розвитку після завершення програми.

Перший транш у розмірі 250 млн євро Україна отримала у липні 2014 року. Другий транш фінансової допомоги ЄС, згідно з Угодою про фінансування, укладеною між Урядом України та Європейською Комісією в 2014 році, склав 55,125 млн євро.

У 2015 році Україна «пропустила» чергу і виживала без дотацій, тож третій транш в 1 млрд доларів від МВФ ми отримали аж у вересні 2016 року.

Відео дня

Отримання даного траншу дало можливість отримати ще 1 млрд доларів кредитних гарантій від США, 600 млн євро кредиту від ЄС та іншу підтримку від міжнародних партнерів.

Нині Україна на порозі отримання чергового траншу. 20 березня відбудеться засідання Ради Директорів МВФ, де буде розглянуто питання виділення Україні 4-го траншу в рамках програми «Механізм розширеного фінансування» (ЕFF).

Нині ознайомитися з текстом Меморандуму щодо співпраці з Міжнародним валютним фондом неможливо, оскільки він публікується за стандартною процедурою після засідання Ради Директорів МВФ.

Як повідомляє Міністрество фінансів України, держава потребує подальших комплексних реформ. Зокрема, необхідна пенсійна реформа, яка дозволить скоротити дефіцит Пенсійного фонду та виплачувати гідні пенсії. Реформа митниці та створення аналітичної Служби фінансових розслідувань покращить бізнес-клімат в країні. Продовження процесу приватизації дозволить залучити кошти до державного бюджету та дасть поштовх економічному розвитку.

Найбільший вплив на життя українців матимуть три вимоги МВФ

Тарас Козак, президент інвестиційної групи «УНІВЕР», експерт реанімаційного пакету реформ:

«Україна та Міжнародний валютний фонд узгодили проект Меморандуму про співпрацю. Дуже важливо побачити фінальну версію документу, оскільки в процесі узгодження бої за кожен пункт тривали буквально до останнього дня.

Найбільший вплив на українців цього року матимуть три вимоги Фонду, які Україна давно обіцяє виконати, але постійно відкладає.

Перша – це пенсійна реформа. Вона торкнеться абсолютно всіх громадян. Найзапекліші бої у переговорах з кредитором тривали навколо того, потрібно чи ні підвищувати пенсійний вік.

Якщо спочатку МВФ жорстко наполягав на підвищенні, то з часом увійшов у позицію української влади і зрозумів, що без потрясінь та збурення суспільства цю вимогу впровадити неможливо. МВФ зробив крок назад і зупинився на тому, що дефіцит Пенсійного Фонду може бути зменшений за рахунок інших механізмів. Мова про скасування пільг для окремих категорій громадян щодо дострокового виходу на пенсію, збільшення мінімального страхового стажу, тощо.

Друга вимога – це приватизація державних підприємств. На сьогодні на державних підприємствах зосереджені великі корупційні потоки, і люди, які займають посади керівників держкомпаній у першу чергу керуються одним бажанням – відхопити собі такий потік, або потічок. Після приватизації держпідприємств ці можливості зникнуть. На жаль, я не дуже вірю, що це можливо при чинній Верховній Раді, тому що, як ми бачимо, парламент блокує будь-які законодавчі ініціативи щодо приватизації.

І, третя, надзвичайно важлива для українців вимога Фонду – запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення. На сьогодні більше 30 млн гектарів знаходяться у власності фізичних осіб, і понад десять мільйонів гектарів – у комунальній та державній власності. Вимога МВФ полягає у тому, що Україна повинна у квітні ухвалити закон про продаж сільськогосподарських земель та почати негайно його реалізовувати. Запровадження ринку с/х земель забезпечить притік інвестицій та дозволить українцям розпоряджатися своїми паями на власний розсуд».

Матеріал підготований в рамках співпраці з проектом «VoxConnector».

 
Коментарі (1)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
11:00 Поліцейські у Житомирі вилучили у перехожого великий пакунок з наркотиками photo_camera 10:40 Сьогодні тимчасово призупинено рух трамвая 10:20 Допоможемо молодій дівчині зібрати кошти на акумулятори для електровізка! 10:00 Поки овручанин спав, сусід винес з його будинку побутову техніку та інші речі photo_camera Від читача 13:56 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 09:40 Втрати ворога: 9 танків, 21 артсистема і 870 осіб ліквідовано минулої доби 09:20 Оперативна інформація станом на 06.00 19 квітня 2024 року щодо російського вторгнення 09:01 19 квітня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити і погода у Житомирі 17:50 Підтвердження статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період 17:30 100-річний ювілей відзначив житомирянин Віктор Іванович Поліщук 17:00 Сьогодні з 18 до 22 години для бізнесу та промисловості діятимуть обмеження споживання електроенергії 16:41 Підвішені закони: чому Зеленський затягує із підписанням ініціатив? 16:18 Житомирський обласний центр крові має потребу в донорській крові з негативним резус-фактором 16:00 Незаконна реєстрація права оренди на 170 земельних ділянок – на Житомирщині держреєстратора підозрюють у службовій недбалості 15:40 На Михайлівський проводяться роботи з підготовки фонтанів до роботи. ФОТО photo_camera 15:22 Задушив приятеля, а тіло підкинув сусідам – жителя Звягеля ув’язнили на 9 років 15:00 Атмосферні фронти покинуть Україну, температура почне підвищуватися 14:40 Мобілізація за несплату аліментів: як це працюватиме 14:20 Історикам та краєзнавцям представили бачення концепції розвитку парку «Замкова гора» 14:00 “Доступні ліки”: отримуйте життєво необхідні ліки безоплатно або з частковою доплатою
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up