Робота під час війни: більше вакансій для будівельників та висока активність пошукачів

Робота під час війни: більше вакансій для будівельників та висока активність пошукачів

За більш ніж чотири місяці війни мільйони українців втратили роботу через вимушений переїзд або зупинку роботи підприємств.

Водночас ринок праці продовжує відновлюватися. Наприклад, на OLX Робота в червні кількість вакансій на повний робочий день у сфері будівництва тільки в Києві зросла в 3 рази у порівнянні з березнем. При цьому роботодавці готові не лише наймати співробітників, а й платити їм вищу заробітну плату. Про особливості працевлаштування у воєнний період та пропозиції на ринку праці — у аналітиці OLX Робота.

Яких спеціалістів шукають роботодавці зараз

Зараз у столиці, відносно безпечних регіонах Центру та Заходу України спостерігається поступове зростання пропозицій роботи в низці галузей. Найбільший приріст вакансій спостерігається у категорії “Будівництво / облицювальні роботи”. У Києві їх кількість зросла з 1 085 пропозицій протягом березня до 3 420 оголошень у червні, а в Дніпрі — з 708 до 818.

Також побільшало пропозицій для охочих працювати в кол-центрах та сфері телекомунікацій. Найвідчутніше зростання в Дніпрі. На початку березня таких вакансій було всього 35, а на початку літа — вже 455. Крім того, в більшості областей збільшилась кількість оголошень у категоріях “Клінінг / домашній персонал” та “Виробництво / робітничі спеціальності”. Якщо говорити про конкретних представників "блакитних комірців", то загалом серед роботодавців найзатребуванішими традиційно є працівники сфер торгівлі та логістики. 

ТОП 10 найпопулярніших спеціалістів на OLX

Робота у червні 2022 року за розміщеними вакансіями (на повний робочий день)

Спеціальність

Кількість оголошень

Середня заробітна плата, грн (червень 2022)

водій

8 322

20 000

продавець

4 039

10 000

вантажник

3 250

11 000

різноробочий

3 102

9 000

охоронець / сторож

2 817

9 000

швачка

2 044

14 000

кур’єр

1 797

22 500

кухар

1 601

11 000

перукар

1 421

12 000

доглядальниця

1 418

8 500

Кому платять найбільше

Нині на олх для представників робітничих спеціальностей є низка вакансій із заробітною платою вище 20 тис. гривень. Крім того, представникам професій у сфері логістики та будівництва в червні пропонують вищу платню, ніж у березні. Зокрема, влітку водії таксі можуть заробляти на 500 грн, а облицювальники на 2,7 тис. грн більше, ніж навесні.

ТОП 10 вакансій з найвищою заробітною платою на OLX

Робота у червні 2022 року (повний робочий день):

Яку роботу шукають українці

Вже у червні українці проявляли більше активності під час пошуку роботи, ніж на початку весни. За даними аналітики OLX, кількість пошукових запитів на різні вакансії зросла на 25-66 відсоткових пунктів від показників березня цього року. Найбільший приріст спостерігається при пошуку роботи на таких позиціях:

1. бариста (+ 66%);

2. няня, кур’єр (по 64%);

3. охоронець (63%);

4. різноробочий (61%);

5. прибиральниця (60%).

Загалом, найчастіше у червні користувачі шукали такі вакансії:

1. водія (228,8 тис. разів);

2. продавця (56,9 тис.);

3. вантажника (48,8 тис.);

4. баристи (44 тис.);

5. прибиральника (40,1 тис. разів).

Особливості працевлаштування під час воєнного стану

Війна вносить суттєві корективи не лише в ринок вакансій та рівень заробітних плат, а й у юридичну площину відносин роботодавців та працівників. Зміни стосуються різних аспектів від питань оплати праці до звільнення:

Зміни торкнулись не лише відносин між роботодавцями та працівниками, а й процесу працевлаштування. Наприклад, працедавці, яким бракує співробітників, можуть укладати з новачками строкові трудові договори у період дії воєнного стану або на час заміщення тимчасово відсутнього робітника. Крім того, нині роботодавці мають право укладати трудовий договір з працівниками у словесній формі. Водночас вони зобов’язані повідомити податкові органи та завершити процедуру оформлення працівника за першої можливості або після припинення дії воєнного стану. А внутрішньо переміщені співробітники, які через війну не мають оригіналу трудової книжки, можуть отримати її дублікат за новим місцем роботи. 

“Завдяки законодавчим змінам зараз роботодавці можуть швидше наймати працівників.  А щоб так само оперативно знаходити кадри з необхідною кваліфікацією, я раджу на етапі публікації вакансії максимально деталізувати умови роботи та вимоги до майбутнього працівника. Наприклад, на OLX  Робота є чимало фільтрів, з допомогою яких можна вказати, на який формат та графік роботи потрібен фахівець, які у нього мають бути досвід та навички. А показати потенційному співробітнику, що вакансія актуальна, можна з допомогою фільтру “Працюємо зараз”. Все це допоможе пошукачеві визначити, чи підходить йому дана пропозиція, а роботодавцеві — зекономити час та сили на пошук необхідного спеціаліста”, — розповідає керівниця напряму OLX Робота та Сервіси Марія Абдулліна.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up