Спецтема: карантин

Житомиряни продовжують звертатися до органів прокуратури області з питаннями, для розгляду яких відомство не має повноважень

Житомиряни продовжують звертатися до органів прокуратури області з питаннями, для розгляду яких відомство не має повноважень

 Протягом 2017 року на адресу органів прокуратури області надійшло понад 6,5 тис зверненьо. Із них по суті вирішено понад 4 тис звернень, у тому числі 159  від народних депутатів України.  Із вирішених звернень - 49 задоволен.

 


За належністю до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування  та державного контролю скеровано понад 2 тис звернень громадян. 
Незважаючи на те, що чинним Кримінальним процесуальним кодексом України регламентовано оскарження в судовому порядку рішення, дій чи бездіяльності слідчого під час досудового розслідування, найбільшу кількість з вирішених становлять звернення з питань досудового розслідування (2,4 тис або 55%), з яких половина - 1, 2 тис - становлять скарги на дії і рішення слідчих поліції. Разом з тим, із зазначеної категорії скарг обґрунтованими визнано лише 35.

Протягом року забезпечено право понад 1,5 тис громадян на особистий прийом. Керівниками прокуратур прийнято 357  громадян, з них кожного четвертого - прокурором області. 
"Керівництвом прокуратури області здійснено 16 виїздів для проведення особистого прийому громадян за місцем їх проживання, з них 5 - прокурором області.
У той же час необхідно відмітити, що представники деяких громадських організацій, окремі громадяни, незважаючи на зміни у законодавстві, продовжують звертається до органів прокуратури області з питаннями, для розгляду яких відомство не має повноважень", - повідомляє прокуратура Житомирської області.

"У зв’язку з цим акцентуємо увагу громадян на тому, що відповідно до Закону України «Про прокуратуру», з 26.10.2014 органи прокуратури позбавлені функції так званого «загального нагляду», а разом з тим – права проводити перевірки за заявами та скаргами, які вирішувалися в межах цієї функції шляхом витребування матеріалів, призначення перевірок контролюючими органами, відібрання пояснень осіб, винесення документів прокурорського реагування.
Тому заявникам перед поданням відповідної заяви чи скарги необхідно визначитися, до компетенції якого органу влади, контролю чи місцевого самоврядування належить вирішення тих чи інших питань.


 При цьому слід мати на увазі, що згідно статті 55 Конституції України, прийняті органами державної влади, місцевого самоврядування, контролюючими та іншими органами, підприємствами, установами та організаціями або їх посадовими особами рішення за зверненнями громадян можна оскаржити до відповідного органу вищого рівня або до суду", - інформує прокуратура.
 Крім того, згідно статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, а також інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, яка включає в себе всі види правових послуг, передбачених статтею 13 вказаного Закону, у тому числі здійснення представництва.
 У Житомирській області діє Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Житомир, майдан Соборний,1). Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0 - 800 - 213 - 103.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:55 Фахівці Держгеокадастру Житомирщини з початку року провели державну експертизу 259 документацій із землеустрою 17:39 На перехресті проспекту Незалежності і Вільського шляху - ДТП з таксі 17:30 Житомирщина може стати пілотним регіоном із відновлення ґрунтів та очищення річок 17:22 Правила поведінки під час грози: будьте обережні! Від читача 07:21 Підприємців запрошують на онлайн-курс про бізнес-процеси та їх впорядкування 17:00 На Житомирщині слідчі поліції передали до суду обвинувачення проти організованої групи розбійників 16:40 Житель Романівського району викрав металевого хреста з могили 16:11 Карантин не скасовано, небезпека COVID-19 залишається 16:01 Власники нерухомості, не забудьте сплатити податок! 15:38 Київська митниця: з початку року вилучено предметів правопорушень на 27,6 млн грн 15:21 У Новоград-Волинському від COVID-19 померла жінка 15:18 На Житомирщині затримали авто з фальшивими документами 15:00 Відновлено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання БВПД 14:40 Чи потрібно декларувати дохід, отриманий на роботі за кордоном ? 14:20 У Житомирі розшукують 14-річну Олександру Карбовську, яка вже полишала домівку 14:00 На Житомирщині створять спортивний простір в «Авангарді», присвяченій Юлії Єлістратовій 12:38 Температура підвищиться до +23-26, але дощитиме, - прогноз погоди 12:20 Виставка білоруських виробників Made in Belarus #AgroFood розпочнеться 16 червня - віртуально 12:00 Волинський Єрусалим 11:40 Рівень води у Відсічному зріс на 10 см
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up