Житомирська лікарка-анестезіологиня потрапила до спецпроєкту «30 лікарів Незалежної України»

Житомирська лікарка-анестезіологиня потрапила до спецпроєкту «30 лікарів Незалежної України»

Історія лікарки-анестезіологині Житомирської лікарні № 2 імені В. П. Павлусенка Дарії Сімчук увійшла до спецпроєкту«30 лікарів Незалежної України».

Проєкт підготували Міністерство охорони здоров’я спільно з Національною службою здоров’я, департаментами охорони здоров’я обласних державних адміністрацій.

Ви можете зустріти цих лікарів на вулиці вашого міста, це може бути навіть хтось із ваших знайомих. Їхня робота висококласна, вони постійно навчаються, покращують свою практику. І пишаються тим, що працюють в Україні.

Сімчук Дарія

лікарка-анестезіологиня Житомирської лікарні № 2 імені В. П. Павлусенка.

Дарія – лікарка, яка руйнує стереотипи. «У нашому суспільстві й досі багато стигматизації лікарів. З того, що мені доводилось чути: «Молода – значить нічого не тямиш» або «Що ж ти за лікарка, якщо чверть твого тіла вкрита татуюваннями». А коли люди дізнаються, що у вільний час я займаюсь акробатикою на пілоні, в багатьох просто закочуються очі», – сміється Дарія. Долати упереджене ставлення їй допомагають справи, які завжди гучніші за слова.

Дарія працює у реанімаційному відділенні, до її рутинних завдань належить анестезіологічний супровід операцій та робота в інтенсивній терапії з важкими хворими. Без перебільшень, часом доводиться повертати людей з небес на землю, а праця в операційній не така проста, як здається на перший погляд. Найбільша складність в тому, що часто нема коли думати, рахунок іде на секунди. Тому робота важка, напружена, але хто казав що буде легко?

Медична реформа ще не на повну торкнулася вторинної ланки, проте вже можна спостерігати певні зміни, які Дарія оцінює загалом позитивно: «З нового – абсолютно повне державне забезпечення: пацієнти не купують медикаменти власним коштом. Принаймні в лікарні, де я працюю, наявні практично всі необхідні ліки та обладнання за програмою державних медичних гарантій».

Дарія закінчила інтернатуру всього рік тому, проте активно працює над своєю репутацією та розвитком. На її думку, формула успіху будь-якого лікаря має три складові: наполегливість + уміння говорити з людьми + постійне підвищення кваліфікації.

Сучасна медицина розвивається настільки стрімко, що прогресивний лікар має навчатися безупинно. «Я бачу свою місію в тому, аби українська медицина ставала якіснішою, а довіра до лікарів в Україні відроджувалась. Це має робити кожен лікар, щодня сумлінно і якісно виконуючи свої обов’язки, – каже лікарка. – І я це роблю, як безпосередньо на робочому місці, так і через освітні проєкти для колег. Зокрема, 3,5 роки тому ми з однокурсником Олексієм Мельником заснували освітню платформу Progress, на якій українські медики можуть безкоштовно вивчати переклади світових стандартів та рекомендацій українською мовою, навчатися, знайомитись і обмінюватися досвідом.

Для нас важливо надавати якісну неупереджену інформацію, не проплачену фармкомпаніями. Задля цього, окрім перекладів, ми організовуємо навчальні курси та конференції з найкращими лікарями України.

Адже чим більше успішних грамотних лікарів, тим менше доводиться хвилюватись за власне здоров’я та своїх близьких».

Коментарі (6)
 • Аня Бугира

  Чудовий лікар.Дякую їй
 • Татьяна Поляновская

  Вбивці,тількі піаром і займаються,а хворим як пощастить,а ні то спишуть на коронавірус!
 • Наталия Герасимчук

  Ещё одна блатная
 • Тая Голавская

  Пишаюсь, що серед молоді є такі успішні і наполегливі
  Так тримати, Дарино!!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up