Замміністра похвалив медиків Житомирщини, які першими почали класифікувати звернення пацієнтів

Замміністра похвалив медиків Житомирщини, які першими почали класифікувати звернення пацієнтів

Лікарі Житомирщини обійшли своїх колег по всій Україні, почавши першими впроваджувати міжнародну класифікацію причин звернення до сімейного лікаря.

 

Про це 21 липня розповів заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський, який відвідав Житомир у рамках робочого візиту для зустрічі з медиками області.

“Основна причина візиту — відкриття тренінгу первинної ланки по впровадженню міжнародної класифікації причин звернень до сімейного лікаря. Міністерство співпрацює з  Всесвітньою спілкою сімейних лікарів (WONCA) і ми отримали ліцензію на використання класифікації причин звернення до сімейного лікаря. Це зміна філософії роботи лікаря-”сімейника””, - розповідає  Олександр Лінчевський. За словами посадовця, цей принцип роботи впроваджений у 40 країнах світу і це один з кроків “безпаперового” життя на провідній ланці.

“Ми говоримо про те, що ця класифікація у кінцевому підсумку дає можливість лікарю більше спілкуватися з пацієнтом. Ми отримуємо об'єктивну інформацію, об'єктивну статистику того, що відбувається, ми розуміємо реальний стан справ щодо причин звернення, реальну завантаженість лікаря-сімейника. Паралельно ця система, яка запускається, стане частиною системи e-Health, вона позбавляє лікарів від паперової роботи в принципі. Цього ніколи не було раніше”, - пояснює заступник міністра охорони здоров’я.

Також Лінчевський відзначив Житомирську область, де лікарі-”сімейники” самостійно зібралися і тепер спільно з департаментом і тренерами, підготованими Міністерством, організовують тренінг з впровадження цієї системи для своїх лікарів.

“Це перша область. Саме житомиряни зібралися і проводять те, що має бути в кожній області. Можна закуповувати комп'ютери, видавати чудові накази, але поки лікарі самостійно не навчаться працювати по-новому - нічого не запрацює. Нам дуже приємно бачити житомирську спільноту “сімейників”, котрі почали цю роботу першими”, - підсумував Олександр Лінчевський.

Анастасія Кузьмич

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up