Замість реконструкції продовжується руйнування будівлі обласного муздрамтеатру

Замість реконструкції продовжується руйнування будівлі обласного муздрамтеатру

Вже неодноразово було анонсовано початок робіт з реконструкції житомирського театру.

Ще у березні 2019 року голова Житомирської ОДА Ігор Гундич анонсував реконструкцію Житомирського драмтеатру за 35 мільйонів гривень. Тоді планувалося, що для реалізації проєкту залучать кошти обласного та міського бюджетів, а також Державного фонду регіонального розвитку. 

Серед об'єктів реконструкції особливу увагу приділяли зоряному небу на стелі – це освітлювання глядацької зали, оновлений глядацький зал та ліфт для забезпечення доступності театру особам з інвалідністю.

У вересні ж плани змінилися, і реконструкція зараз відтерміновується на невизначений строк. 

Генеральний директор Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім. І. Кочерги Наталія Ростова так прокоментувала цю ситуацію: «Нічого не буде. Ми у липні очікували реконструкцію театру. Проєктно-кошторисна документація сьогодні вже готова, пройшла експертизу».

Але, за словами керівниці театру, Другий міжнародний форум регіонів України та Республіки Білорусь, який відбувся 3-4 жовтня у Житомирі, зламав всі надії стосовно реконструкції.

Вже неодноразово зверталася увага очільників області на те, що театр з моменту відкриття не зазнав жодної реконструкції. Сцена, електромережі та комунікації потребують майже повної заміни. На святі «75 років нашому театру» керівництво області обіцяло, що 100% буде реконструкція. Але зараз ніхто не може відповісти на питання, чому не було виділено кошти. 

В облдержадміністрації також зазначають, що у 2019 році втілювати зміни у театрі не планують, але від реконструкції об'єкта не відмовляються. Незважаючи на це, на запит нашого видання щодо подробиць проєкту реконструкції управління культури та туризму Житомирської обласної адміністрації відмовилося надавати коментар, посилаючись на те, що в угоді з виконавцем проєкту є пункт про нерозголошення цієї інформації.

Нагадуємо, що 11 грудня 2018 року департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА уклав договір з ТОВ «Група «Гарант» на розробку проектної документації на будівництво об’єкта «Ремонтно-реставраційні роботи по будівлі Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені Кочерги» за 1 мільйон 398 тисяч 379 гривень без ПДВ.

Тим часом будівля театру продовжує руйнуватися, причому не без допомоги самих працівників театру. Перед вже згаданим Другим форумом регіонів України та Республіки Білорусь на будівлі театру був розміщений банер з інформацією про подію, закривши надпис «Театр ім. І.Кочерги». Можна переконатися у тому, що бажання будь-якою ціною «прогнутися» перед керівництвом країни зараз призвело до пошкодження фасаду будівлі театру, на якому, до речі, є табличка з охоронним номером. Постійні та непрофесійні спроби то провести відеоспостереження, то розмістити величезні рекламні банери призвели до суттєвого пошкодження фасаду, який потім жодна реставрація не приведе до початкового стану. Але навряд чи хто буде за це нести відповідальність.

Руслан Мороз

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up