За кором буде дифтерія: у міській раді закликають житомирян вакцинуватися

За кором буде дифтерія: у міській раді закликають житомирян вакцинуватися

В управлінні охорони здоров'я Житомирської міської ради закликають городян вакцинуватися від дифтерії та правцю, оскільки вважають, що у майбутньому можливі спалахи цієї хвороби.

На сьогоднішній момент у всіх поліклініках Житомира наявна вакцина для дітей та дорослих проти дифтерії та правця. Про це журналістам «20 хвилин» повідомила начальник управління охорони здоров'я міськради Марія Місюрова.

«Для того аби вакцинуватися, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря. Він проведе огляд і якщо протипоказань немає, то направить вас зробити щеплення до кабінету вакцинації. Це єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих проводиться кожних 10 років», - розповіла Марія Місюрова.

За словами чиновниці, напревеликий жаль, спалах кору дав свої результати, що призвело до летальних випадків. І далі за прогнозами спалах дифтерії.

«Чому ми зветраємо увагу на дифтерію, тому що за прогнозами наступним за кором може стати дифтерія. Тому потрібно обов'язково вакцинуватися. Також варто відзначити, що дифтерія набагато складніше захворювання ніж кір. І якщо вакцина від кору є безкоштовною тільки для дітей, то від дифтерії вона для усіх безоплатна», - наголосила Марія Місюроа.

У повідомленні на сайті МОЗ зазначається, що дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть із сироваткою залишається ризик смерті до 20%. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи.

У МОЗ також додали, що як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції, проте ризик померти від дифтерії є набагато вищим, аніж ризик серйозної реакції на вакцину.

У відомстві також нагадали, що під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 із них померли.

Алла Гетьман

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up