За комунальні борги українці можуть залишитися без квартири

За комунальні борги українці можуть залишитися без квартири

В Україні разом із сумами в платіжках зростає і розмір заборгованості за комунальні послуги. 

Станом на кінець минулого року українці заборгували понад 20 мільярдів гривен.

За борги можуть забрати квартиру, машину і телевізор

У типовій багатоповерхівці комунальні рахунки не закриті у кожної п'ятої квартири, при цьому не платять за рахунками далеко не найбідніші мешканці. Українці, за даними Державної служби статистики, заборгували більше 20 мільярдів гривень.

Відео дня

Суми в платіжках зростають з кожним місяцем. Так, у листопаді 2016-го українська родина в середньому віддавала за комунальні послуги 1156 гривень, а вже в грудні ця сума зросла до 1557 гривень. Варто відзначити, що до 70% від суми в платіжках опалення. І більша частина тепла йде на опалення вулиці – Гкал губляться через неутеплені вікна, стіни, вентиляцію. За оцінками Міністерства регіонального розвитку і ЖКГ, 90% всіх багатоповерхівок потрібно термомодернізувати, в середньому це дозволить скоротити втрати ресурсів на 60%, пропорційно скоротяться суми в платіжках за опалення. 

Накопичувати борги за комуналку не варто. Як зазначає юрист Олександр Плохотник, у боржників за рішенням суду можуть заарештувати будь-яке майно, а якщо сума боргу перевищує розмір десяти мінімальних зарплат, виконавча служба має право в рахунок боргу продати на аукціоні єдине житло боржника.

 Олександр Плохотник пояснює: в Україні діє спрощена система стягнення боргів. Будь-який ЖЕК може подати в суд на боржника, після чого рішення буде винесено протягом трьох днів. Судовий наказ про стягнення майна видається без судового засідання та без виклику сторін. Тобто боржник, у якого, наприклад, збираються заарештувати машину, дізнається про це тільки після того, як у будинок нагрянуть судові пристави.

Найчастіше після арешту майна в українців є час для того, щоб погасити заборгованість.

Постачальники послуг подають у суди й заарештовують телевізори, пилососи, мікрохвильові печі, колонки та інше майно несумлінних клієнтів. Купити арештоване майно можна на спеціальному сайті. Тут "з молотка" йдуть не тільки мікрохвильові печі українців, які не змогли погасити борг за опалення, але і квартири, куплені за іпотекою.

Як врятувати нерухомість

Олександр Плохотник зазначає: постачальники послуг завжди зацікавлені вирішити проблему без суду, наприклад, оформивши договір реструктуризації боргу. "На моїй практиці випадків відчуження квартири не було. Якщо вже потрапили в таку ситуацію, борг перевищує 10 мінімалок, тобто більше 32 тисяч гривень, потрібно обов'язково укласти договір реструктуризації та виплачувати поетапно", – радить юрист.

При цьому строк позовної давності за такими боргами – три роки, тобто стягнути можуть тільки суму, накопичену за 36 місяців. Борг, каже юрист, не заважає українцям оформити субсидію або скористатися постановою Кабміну про розстрочення платежів за опалення. 

 
 
 

Олександр Плохотник пояснює: якщо житло вже продано, повернути його буде дуже складно. Оскаржити рішення протягом десяти діб. "Після рішення суду буде десять діб на оскарження. Тоді вже засідання буде проходити із запрошенням сторін. Ризик втратити квартиру є, скажімо так, у найбільш несвідомих громадян", – пояснює юрист.

До речі, українці платять за комуналку 25% від свого доходу. Так, середня зарплата в країні, за даними Держстату, досягла 6475 гривень, при цьому середня платіжка за комуналку – 1600 гривень. Субсидіанти віддають за комунальні послуги 15% від свого доходу.

За матеріалами Сегодня

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:40 Пам'ять про героїв-захисників має стати невмирущою photo_camera 12:20 Жителя Житомирського району засуджено на 8 років за умисне вбивство батька 12:02 До уваги водіїв! 25 квітня буде перекрито рух по вулиці Шевченка 11:40 Україна, в якій хочеться жити: Міністерство соціальної політики презентувало демографічну стратегію — 2040 Від читача 13:39 Слідчі Нацполіції оголосили українським фігурантам про підозру в шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах злочинною організацією. 11:20 Житлова субсидія на неопалювальний сезон: кому її призначать автоматично, а кому – за особистим зверненням 11:00 За участю прокурорів Бердичівської окружної прокуратури на потреби ЗСУ передано боєприпаси, вилучені у межах кримінального провадження 10:41 У Житомирі викрили мережу підпільних казино з десятками мільйонів прибутку photo_camera 10:20 Житомирська ОВА відреагувала на ситуацію з фінансуванням театрів 10:00 Знову перенесли судове засідання по справі Романа Кучера 09:41 ЗСУ ліквідували ще 880 окупантів 09:21 Оперативна інформація станом на 06.00 24 квітня 2024 року щодо російського вторгнення 09:00 24 квітня: все про цей день, прикмети, іменини і погода у Житомирі 18:00 Сьогодні ввечері діятимуть обмеження споживання електрики для бізнесу та промисловості 17:51 Збірна команда Житомирщини здобула призові нагороди на Всеукраїнських змаганнях з фігурного катання на роликових ковзанах 17:29 У Житомирі провели аудит безпеки нового скверу на розі вулиць Князів Острозьких та Київської photo_camera 17:00 У Бердичеві і Чуднові поліцейські задокументували кілька випадків нелегального зберігання наркотиків 16:39 У Житомирі судитимуть адвокатку, яка за 30 тис. доларів США обіцяла клієнту «пом’якшення покарання» 16:22 Чоловіки від 18 до 60 років не зможуть отримати консульські послуги за кордоном - про що саме йдеться? 16:20 На Житомирщині планують перейменувати 8 населених пунктів
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up