Ювенальні прокурори Житомирщини захистили понад 1,5 тис дітей на освіту, житло та майно

Ювенальні прокурори Житомирщини захистили понад 1,5 тис дітей на освіту, житло та майно

Ювенальними прокурорами області, з урахуванням законодавчих змін, поточного року захищено у суді права більше 1,5 тисячі дітей на освіту, житло та майно.

 

Вжито низку заходів, спрямованих на захист інтересів держави у сфері охорони дитинства. Так, за цей час в інтересах держави заявлено 11 позовних заяв на загальну суму 684 тис грн. Переважна більшість позовів стосувалась визнання недійсними договорів оренди майна навчальних закладів. Судами задоволено 7 позовів на загальну суму 2 млн. 710 тис. грн.

Забезпечено участь у розгляді судами 33 справ з питань захисту інтересів дітей та держави.  Виконано рішень судів на суму 2,7 млн грн.

Наразі, Новоград-Волинським міськрайонним судом задоволено позов Новоград-Волинської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі територіальної громади Биківської селищної ради Романівського району про скасування незаконного рішення сесії Романівської райради щодо реорганізації Товщанської загальноосвітньої школи.

Як повідомлялося, у квітні 2016 року на сесії Романівської районної ради прийнято незаконне рішення «Про реорганізацію Товщанської загальноосвітньої школи I-III ступенів», відповідно до якого у цій школі залишили навчатися лише початкові класи. У той час, коли 17 учнів старших класів відправили на навчання у школу, розташовану за 7 кілометрів у сусідньому селі. Таке рішення районної ради, прийняте з порушенням норм чинного законодавства, без врахування думки територіальної громади та інтересів дітей, викликало значний резонанс громадськості.

За втручання Новоград-Волинської місцевої прокуратури права дітей поновлено, і вже наступного навчального року 1 вересня 2017 року у с. Товща підуть до школи усі 36 школярів, які живуть у цьому ж селі.

Крім того, за фактами порушення вимог законодавства у сфері охорони дитинства органами прокуратури області розпочато 2 кримінальні провадження.

Координуючи зусилля усіх правоохоронних органів області, вдалося стабілізувати криміногенну обстановку у підлітковому середовищі. За 4 місяці 2017 року кількість кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми зменшилась з  87 до 66 у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Ефективно впроваджується принцип гуманізації кримінальної відповідальності неповнолітніх. Як результат - поточного року удвічі зменшилась кількість неповнолітніх, які утримуються під вартою у слідчому ізоляторі при Державній установі «Житомирській установі виконання покарань №8» Міністерства юстиції України.

Також прокурори реагували на порушення прав неповнолітніх на медичну допомогу під час утримання у слідчому ізоляторі. Зокрема, на отримання обов’язкових профілактичних щеплень. За результатами розгляду документу прокурорського реагування службову особу установи притягнуто до дисциплінарної відповідальності. 

0
0
0
0
Популярне у Житомирі Популярне у Житомирі
Родина "Спартак": хто з близьких чиновників заробляє на реконструкції міського стадіону Родина "Спартак": хто з близьких чиновників заробляє на реконструкції міського стадіону
Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up