Ювенальні прокурори Житомирщини захистили понад 1,5 тис дітей на освіту, житло та майно

Ювенальними прокурорами області, з урахуванням законодавчих змін, поточного року захищено у суді права більше 1,5 тисячі дітей на освіту, житло та майно.

 

Ювенальні прокурори Житомирщини захистили понад 1,5 тис дітей на освіту, житло та майно

Вжито низку заходів, спрямованих на захист інтересів держави у сфері охорони дитинства. Так, за цей час в інтересах держави заявлено 11 позовних заяв на загальну суму 684 тис грн. Переважна більшість позовів стосувалась визнання недійсними договорів оренди майна навчальних закладів. Судами задоволено 7 позовів на загальну суму 2 млн. 710 тис. грн.

Забезпечено участь у розгляді судами 33 справ з питань захисту інтересів дітей та держави.  Виконано рішень судів на суму 2,7 млн грн.

Наразі, Новоград-Волинським міськрайонним судом задоволено позов Новоград-Волинської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі територіальної громади Биківської селищної ради Романівського району про скасування незаконного рішення сесії Романівської райради щодо реорганізації Товщанської загальноосвітньої школи.

Як повідомлялося, у квітні 2016 року на сесії Романівської районної ради прийнято незаконне рішення «Про реорганізацію Товщанської загальноосвітньої школи I-III ступенів», відповідно до якого у цій школі залишили навчатися лише початкові класи. У той час, коли 17 учнів старших класів відправили на навчання у школу, розташовану за 7 кілометрів у сусідньому селі. Таке рішення районної ради, прийняте з порушенням норм чинного законодавства, без врахування думки територіальної громади та інтересів дітей, викликало значний резонанс громадськості.

За втручання Новоград-Волинської місцевої прокуратури права дітей поновлено, і вже наступного навчального року 1 вересня 2017 року у с. Товща підуть до школи усі 36 школярів, які живуть у цьому ж селі.

Крім того, за фактами порушення вимог законодавства у сфері охорони дитинства органами прокуратури області розпочато 2 кримінальні провадження.

Координуючи зусилля усіх правоохоронних органів області, вдалося стабілізувати криміногенну обстановку у підлітковому середовищі. За 4 місяці 2017 року кількість кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми зменшилась з  87 до 66 у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Ефективно впроваджується принцип гуманізації кримінальної відповідальності неповнолітніх. Як результат - поточного року удвічі зменшилась кількість неповнолітніх, які утримуються під вартою у слідчому ізоляторі при Державній установі «Житомирській установі виконання покарань №8» Міністерства юстиції України.

Також прокурори реагували на порушення прав неповнолітніх на медичну допомогу під час утримання у слідчому ізоляторі. Зокрема, на отримання обов’язкових профілактичних щеплень. За результатами розгляду документу прокурорського реагування службову особу установи притягнуто до дисциплінарної відповідальності. 

Коментарі
17:55 МОЗ та ПРООН закуплять додаткові ліки для людей з гемофілією на 100 млн грн 17:30 У Житомирі поліцейські охорони затримали двох парубків під час спроби крадіжки з кафе 17:00 Профілактика туберкульозу – одна із основних проблем сучасності! 16:40 Сквер на розі вулиць Небесної сотні та Лятошинського відновлять за бюджетні кошти без залучення приватних інвесторів 16:25 На Житомирщині поліція та селяни врятували покинутого у замкненій квартирі дворічного хлопчика 16:16 Скромні статки  заступника голови облради Максима Вілівчука 16:01 У Коростені поліцейські охорони оперативно затримали крадія 15:45 У неділю ФК «Полісся» зіграє на виїзді із тернопільською «Нивою». АНОНС 15:20 На Коростенщині поліція затримала старателів-нелегалів 15:01 Уряд не допустить  штучних монополій на ринку палива і не ухвалюватиме рішень всупереч інтересам громадян, – Володимир Гройсман 14:54 У двір міської ради привезли автобус, виробник якого програв тендер 14:44 У Житомирській області активізувалися кліщі 14:16 Антимонопольний комітет оштрафував житомирське підприємство на 13,6 тис. грн

18 квітня у Чуднівському районі поліцейські разом з небайдужими людьми врятували від холоду і голоду дворічну дитину, покинуту...

У порівнянні зі своїм колегою – першим заступником голови обласної ради Сергієм Крамаренком - декларація Максима Вілівчука...

У неділю, 22 квітня, житомирський ФК «Полісся» зіграє третій матч третього колу II ліги із тернопільською командою «Нива».

Кліщі є переносниками багатьох захворювань, серед яких кліщовий енцефаліт, кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), рикетсіози...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up