Якість води у річках Житомирщини щороку погіршується

Основними джерелами забруднення природних вод є каналізаційні стоки, скиди із заводів та підприємств, а також сміття, яке залишають відпочивальники на пляжах.

 

Якість води у річках Житомирщини щороку погіршується

Цього літа мешканці Житомирщини можуть відпочити у 60 офіційних зонах відпочинку (серед яких 4 організовані пляжі).

Наскільки безпечно купатись у річках та інших водоймах регіону, ми запитали у завідувача відділу санітарно-гігієнічних досліджень ДУ «Житомирського обласного лабораторного центру МОЗ України» Юрія Лутая.

– Результати досліджень, проведених у червні, свідчать про те, що відсоток невідповідності якості води за мікробіологічними показниками складає 18% (лактопозитивні кишкові палички), при цьому патогенних мікроорганізмів не виявлено, – наголошує Юрій Лутай. – За санітарно-хімічними показниками не відповідає вимогам 36% досліджень. Відхилення виявлено за органолептичними показниками (запах), вмістом заліза загального та показниками  хімічного та біохімічного споживання кисню.

Так, за результатами досліджень не відповідають санітарним нормам рекреаційні зони в Андрушівському районі (р. Гуйва), Баранівський р-н (р. Случ), Бердичівський район (р. Гнилоп’ять, ставок «Шкіроб’єднання», «Шанлора» та ставок №3 Рафінадного заводу), Ємільчинський район (р. Уборть), Коростенський р-н (р.Уж), Коростишівський р-н (р. Тетерів), не відповідає за рівнем заліза вода у Лугинському районі (пляж «Товста», р. Жерев), Новоград-Волинський р-н (р. Смолка і Провалка, місце злиття р. Случ та Провалка), Пулинський р-н (став та кар’єр цегельного заводу, став с. Ясна Поляна), Попільнянський р-н (смт Корнин р. Ірпінь ), Ружинський р-н  (р. Роставиця), Хорошівський р-н (зони відпочинку смт. Хорошів). Що ж до якості води у рекреаційних зонах Житомира, за словами фахівців, тут відхилень не виявлено, усі показники відповідають санітарним нормам.

Також знайти інформацію про не рекомендовані для купання пляжі та рекреаційні зони можна на офіційному сайті ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я».

Алла Гетьман

Коментарі
11:00 «Мистецький стендап» від Дмитра Горбачова — дослідника та популяризатора українського авангардизму 10:48 Стадіон «Полісся» зможе заробляти на своє утримання після реконструкції 10:30 24 березня - пробне ЗНО з української мови та літератури 10:18 Прокуратура наполягає на взятті під варту керівника райсектора міграційної служби, затриманого із неправомірною вигодою 10:05 У ніч з суботи на неділю не забудьте перевести годинники 09:49 Смертельна пожежа у Коростишеві: загинула літня жінка 09:35 На Житомирщині понад 8 тис. учасників АТО отримали дозволи на відведення землі 09:11 «Житомирводоканал» інформує 09:06 Курс валют на 23 березня: ціна гривні зазнала незначних коливань 08:56 Погода у Житомирі 23 березня: до 1 градуса тепла, невелика хмарність 17:50 На Житомирщині з початку року "чорні лісоруби" зрізали деревини на півтора мільйона гривень 17:17 Житомиряни 24 березня приєднаються до відзначення Години Землі 16:36 За два роки роботи патрульні поліцейські Житомирщини відреагували на 150 тисяч викликів по телефону «102»

На Житомирщині з 1 квітня діятиме нерестова заборона на вилов водних живих біоресурсів, - інформує прес-служба Житомирської...

Житомирська міська рада планує створення в місті громадської пральні. Проект відповідного рішення виконкому оприлюднено на...

22 березня 2016 року присягу на вірність українському народу склали перші патрульні поліцейські, - така інформація розміщена...

Про це свідчать дані досліджень Житомирського лабораторного центру МОЗ.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up