Як житомирянам відмовитися від централізованого опалення?

Як житомирянам відмовитися від централізованого опалення?

Будемо відвертими: можливо, ніхто з нас ніколи б і не став думати про відмову від централізованого теплопостачання будинків, якби тарифи на комунальні послуги в Україні не стали «космічними».

У зв'язку з цим ми довідалися,  що потрібно для цього зробити, щоб все було законно і люди могли з легкістю перейти на автономне опалення.

Почнімо з того, що згідно діючого законодавства України, а саме Постанови Кабінету міністрів «Про порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання", відключити від опалення можна тільки весь багатоквартирний будинок. Це підтвердив депутат Житомирської міської ради, член профільної комісії з питань ЖКГ та інфраструктури Ігор Скоропад: «Звісно, що відключити будинок від централізованого опалення можна. Але лише у випадку, якщо на це згодні більше 50% власників квартир, які так само користуються таким видом опалення і не є проти. Тобто, потрібна буде колективна згода мешканців багатоповерхівки», - зауважив пан Ігор.

Але звернімо власну увагу ще на таку річ: здається на перший погляд, що процедура відключення є легкою та швидкою, але перед тим, як це зробити, колективне рішення мешканців багатоповерхівки перевіряється на несуперечність із Постановою Кабінету міністрів  України «Про порядок відключення багатоповерхових будівель від теплопостачання», а також зі Схемою теплопостачання міста.

«Отож, якщо усі норми є дотриманими, то згідно рішення спеціальної комісії на рівні заступника мера має право розглядатися така колективна заява людей», - підкреслив наведене Ігор Скоропад.

Насамкінець депутат рекомендує не зволікати з діями, якщо ви впевнилися у власному рішенні, а починати збирати документи вже навесні, бо завершення процедури повинно припасти на будь-яке число будь-якого місяця, але до 1 вересня поточного року (перед початком опалювального сезону – авт.) Зауважимо, що до того часу на руках вже потрібно мати проєкти від тих інстанцій, котрі робитимуть вам опалення, та звернення до постійної комісії Житомирської міської ради.

Ірина Хоцька 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up