Всесвітній день прибирання. Житомирщина вийшла на найбільшу екологічну подію року

Всесвітній день прибирання. Житомирщина вийшла на найбільшу екологічну подію року

Житомирщина разом з мільйонами активістів 180 країн світу вийшла на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». Українці з міст та містечок, сіл та селищ об’єдналися заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття.

Громадяни долучилися до Всесвітнього дня прибирання на рекомендованих, індивідуальних та центральних локаціях.

«Ми запустили кампанію «Побачив? Прибери!» відразу в усіх регіонах України. Понад 2 тисячі забруднених локацій очищують більше 170 000 учасників. Ми продовжуємо підрахунки результатів акції. Остаточні підсумки оголосимо 1 жовтня, тож закликємо координаторів і учасників занести свої результати до національної звітної онлайн форми за посиланням: https://forms.gle/C6ybxoMRsRogAvFd8. Настав час змін! Міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання покликана допомогти сформувати культуру чистоти та разом зменшувати негативний вплив на довкілля. Зробимо Україну чистою разом!», – закликає Президент Всеукраїнского молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» Юлія Мархель.

«Через дощову погоду долучилось менше учасників, ніж планувалось, проте спільними зусиллями нам вдалося очистити центральну локацію Корбутівський Гідропарк та зібрати близько 1000 кг сміття за перші дві години. Найбільше було скла та пластикових пляшок, проте це не дивно, адже прибирали ми паркову зону. Сподіваюсь, що акція пробудила екологічну свідомість житомирян та акцентувала увагу на проблемі сміття в Житомирі і в наступному році його буде менше.»

Надсилайте фото та відео з акції файлом у спеціальний телеграм чат https://t.me/Photo_Video_WCD2021. Також існує Telegram-чат де національний організаційний комітет оперативно реагує на повідомлення https://t.me/LDUSupport. Обов’язково вказуйте область, назву населеного пункту, прізвище, ім’я та контактний телефон.

Попри офіційний старт 18 вересня, акція ще триває. Цього року центральні локації в деяких регіонах перенесли свою роботу на інший день: м. Одеса – 19 вересня; м. Чернівці, м. Чернігів, м. Полтава, м. Суми, м. Ужгород, м. Миколаїв  – 25 вересня. Завершить акцію в Україні Вінницька область – 26 вересня. Слідкуйте за новинами на сайті letsdoitukraine.org.

Організатор Всесвітнього дня прибирання в Україні – Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства соціальної політики України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру, Всеукраїнського молодіжного центру, Обласних державних адміністрацій, Київської міської державної адміністрації,  органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Спільно з Міжнародним рухом School Recycling World, Всеукраїнським молодіжним центром, Національною молодіжною радою України, Всеукраїнською асоціацією громад, громадськими організаціями, молодіжними рухами. Партнери акції: компанія PepsiCo Україна, корпорація «Біосфера», ТМ Braun, ЧЕЛА Україна, Лакталіс в Україні, логістичний партнер компанія «Нова пошта» та інші корпоративно соціально відповідальні бізнеси.

Нагадаємо, що Міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» проходить щороку в третю суботу вересня одночасно в 180 країнах та об’єднує понад 50 млн учасників. Під час першого Всесвітнього дня прибирання в Україні активною учасницею стала Президентка Естонії. У 2017 році «Let’s do it Ukraine» об’єднали понад 1 100 000 учасників.  Минулого року 140 тис. учасників очистили понад 2138 локацій у 24 областях та 243 населених пунктах. Спільними зусиллями зібрано 764 тонни сміття. 

Зробимо Україну чистою разом!

 

Коментарі

keyboard_arrow_up