Відсьогодні побутова техніка з гарантійним обслуговуванням має продаватися лише через касовий апарат

Відсьогодні побутова техніка з гарантійним обслуговуванням має продаватися лише через касовий апарат

Відтепер, щоб торгувати великими побутовими приладами, такими, що підлягають гарантійному обслуговуванню, продавець повинен мати касовий апарат.

 

Про це пише Сегодня

8 травня дрібні бізнесмени, що працюють за спрощеною системою сплати податків, в обов'язковому порядку повинні будуть видавати касовий чек при продажу складної побутової техніки. І податківці, і великі торгові мережі, так і чиновники в уряді стверджують: все це робиться, щоб вивести з тіні ринок і збільшити податкові надходження до бюджету.

Однак самі малі підприємці б'ють на сполох: блага, здавалося б, мета може пустити їх по світу.

Але в асоціації українських імпортерів побутової техніки стверджують: постанова про облаштування касовими апаратами має навести порядок на ринку. І справжніх малих підприємців воно не торкнеться.

Побутова техніка імпортується в Україну практично повністю. І за найскромнішими підрахунками – кожен п'ятий планшет, смартфон, ноутбук, який продавався в Україні, в минулому році був завезений нелегально.

Але в такому разі, чи стане обов'язкова наявність касового апарату ліками від контрабанди і корупції?

"Є легальні способи поводження через фінкомпанії, через банківські установи. Є багато способів. Тобто ключову проблему контрабанди це не вирішує. Це лише допомагає вендерам та дистриб'юторам ще більше монополізувати ринок і підвищувати ціну", – говорить Володимир Колодюк, керівник групи компаній з продажу та обслуговування електроніки, комп'ютерної техніки та телефонії.

Перелік товарів, які повинні продаватися з використанням кас – величезний.

Простіше, напевно, буде сказати, які товари можна продавати без касового апарату. Це зарядні пристрої, колонки, миші, клавіатури, веб-камери, плеєри і usb-флешки. Чому цифровий плеєр визнали недостатньо складним технічним виробом – незрозуміло. Як і наявність в списку деяких простих пристроїв.

У що ж обійдеться дрібному підприємцю, який бажає вести свій бізнес відкрито, установка касового обладнання та його обслуговування?

"Державна регуляторна служба порахувала, які витрати понесе малий бізнес, який якраз і буде працювати на другій і третій групі спрощеної системи оподаткування, то ця сума сягала майже 41 млрд гривень", – зазначив В'ячеслав Биковець, генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх та приватизованих підприємств України.

Самі гравці ринку називають цифру скромніше.

"Це – 10-15 тисяч гривень, тому що це додатковий комп'ютер, це потрібно додаткове навчання, тому що ціна помилки дуже висока", – заявив Володимир Колодюк, керівник групи компаній з продажу та обслуговування електроніки, комп'ютерної техніки та телефонії.

Ціна помилки дійсно висока. За невикористання касового апарату або за його несправність накладається штраф – 100% від обсягу проданих товарів без каси. За неправильне ведення розрахунково-касової книги – 8500 гривень. Хто ж заплатить за це?

"Покупці за це заплатять додаткові гроші, бо ціни підвищаться. Будь-яка монополізація призводить до підвищення цін. Адже заради цього це і робиться", – зазначив Колодюк.

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up