В Житомирських ОТГ використовуватимуть словенський досвід поводження зі сміттям

В Житомирських ОТГ використовуватимуть словенський досвід поводження зі сміттям

Більшість органів місцевого самоврядування наразі розглядають поводження з твердими побутовими відходами лише як очищення населеного пункту від сміття.

А що трапляється з відходами після вивезення (якщо взагалі система збирання та вивезення відходів існує) –  хвилює мало. Та й частіше за все відходи викидають на стихійні сміттєзвалища.

Саме тому, щоб перейняти кращі практики у сфері поводження з відходами,  підготовити передумови для налагодження співпраці у форматі «Рівний Рівному» та змоделювати інтегроване поводження з ТПВ, Програма «U-LEAD з Європою» організувала міжнародний навчальний візит «Від сміття до добробуту: найкращі практики поводження з відходами в Словенії» для відібраних об’єднаних територіальних громад Житомирщини, Дніпропетровщини та Волині. Цей візит є частиною проекту «Удосконалення послуг з управління комунальними відходами», який допомагає об'єднаним громадам реалізувати зелені підходи в секторі поводження з відходами.

Приймаюча сторона Centre for European Perspective – CEP - це словенська урядова організація, що діє з 2006 року за ініціативою Міністерства закордонних справ Словенії, запропонувала групі насичену програму навчального візиту.

Інформаційні дні для учасників навчання розпочалися у замку Джайбл з привітань директорки CEP пані Каті Гершак, адміністративного директора пана Андрея Врчона, які окреслили основні успіхи та труднощі словенців у запровадженні європейських принципів поводження зі сміттям.

«За останні роки ми зробили вагомі кроки до створення потужної системи перероблення сміття. Особливо активно ця сфера розпочала розвиватись після входження Словенії до ЄС. Це говорить про те, що і українці, як і колись словенці, мають працювати над інтеграцією до ЄС», - наголосила директорка CEP пані Катя Гершак.

За час поїздки команда з України відвідала численні об’єкти сміттєпереробної галузі та поспілкувалась із фахівцями компаній та громад. Також словенці поділились досвідом запровадження системи збору, сортування, перероблення та утилізації сміття на лекціях «Ефективне поводження  з відходами Республіці Словенії та ЄС», «Розширена відповідальність виробника», а також з тематики комунікації з населенням, кругової  економіки, ієрархії шляхів поводження з відходами та ролі неурядових організацій в ефективному управлінні відходами.

«І теорія і практика були органічно презентовані фахівцями приймаючої сторони. Це безцінний досвід для громад, адже на початковому етапі запровадження нової системи поводження із ТПВ необхідно розуміти куди потрібно рухатись та що робити в першу чергу», - вважає Василь Невмержицький, директор Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Учасники візиту побачили повний цикл поводження з побутовими та небезпечними відходами від збирання, транспортування, перероблення, повторного використання до захоронення на комунальних та приватних підприємствах. Також фахівці громад ознайомились із роботою компаній Snaga Ljubljana, яка є найбільшою словенською компанією з поводження з ТПВ, Kemis Vrhnika, Saubermacher Slovenija та регіональних центрів збору відходів в містах Целє та Птуй.

 
 
 
 
 
0
0
0
0
Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа
«Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно У Житомирі ГЕС знищує екосистему на річці Тетерів. ВІДЕО У Житомирі ГЕС знищує екосистему на річці Тетерів. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

09:20 Готель "Житомир" виставлять на аукціон 09:09 Курс валют на 24 квітня: гривня продовжує зміцнюватися 08:59 Погода 24 квітня: по-літньому теплий день, у Житомирі до +20 17:55 На сесії міськради виділили кошти на продовження ремонту тротуарів Від читача 18:45 Як за 2 місяці заробити більше ніж за рік в Україні! Правда про заробітки, яку не розкаже ніхто! 17:30 Норвезькі благодійники передали автомобіль для Центру екстреної допомоги у Житомирі 17:00 Депутати міськради змінили порядок розгляду електронних петицій 16:40 Педпрацівникам ДНЗ Житомира встановлено надбавку 15 % 16:20 "Bus of geroes" знову відвідає Францію 16:00 Музичній школі № 4 м. Житомира присвоїли ім'я Лесі Українки 15:40 Ціна на ліки з початку року зросла менше, ніж вартість одягу або послуг ЖКГ 15:19 На шляху Житомир - Чернівці вже влаштовано майже 3,5 тис. тонн асфальтобетону 15:05 Нардеп від Житомирщини Сергій Пашинський вже "засіває гречкою" свій виборчий округ 15:02 Прокуратура Житомирщини спільно з податківцями  викрила незаконну діяльність з розповсюдження фальсифікованого алкоголю 14:39 Депутати обласної ради 23 травня зберуться на чергову сесію 14:19 У Баранівці чаркування закінчилося ножовим пораненням 14:01 Чи потребує аліментів повнолітня дитина, що навчається 12:40 Президент України призначив трьох суддів на Житомирщині 12:20 На сесії міської ради затвердили Статут міської територіальної громади 12:13 В Житомирі закінчуються роботи з благоустрою для експозиції підземелля навпроти автодорожнього коледжу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up