В Житомирських ОТГ використовуватимуть словенський досвід поводження зі сміттям

В Житомирських ОТГ використовуватимуть словенський досвід поводження зі сміттям

Більшість органів місцевого самоврядування наразі розглядають поводження з твердими побутовими відходами лише як очищення населеного пункту від сміття.

А що трапляється з відходами після вивезення (якщо взагалі система збирання та вивезення відходів існує) –  хвилює мало. Та й частіше за все відходи викидають на стихійні сміттєзвалища.

Саме тому, щоб перейняти кращі практики у сфері поводження з відходами,  підготовити передумови для налагодження співпраці у форматі «Рівний Рівному» та змоделювати інтегроване поводження з ТПВ, Програма «U-LEAD з Європою» організувала міжнародний навчальний візит «Від сміття до добробуту: найкращі практики поводження з відходами в Словенії» для відібраних об’єднаних територіальних громад Житомирщини, Дніпропетровщини та Волині. Цей візит є частиною проекту «Удосконалення послуг з управління комунальними відходами», який допомагає об'єднаним громадам реалізувати зелені підходи в секторі поводження з відходами.

Приймаюча сторона Centre for European Perspective – CEP - це словенська урядова організація, що діє з 2006 року за ініціативою Міністерства закордонних справ Словенії, запропонувала групі насичену програму навчального візиту.

Інформаційні дні для учасників навчання розпочалися у замку Джайбл з привітань директорки CEP пані Каті Гершак, адміністративного директора пана Андрея Врчона, які окреслили основні успіхи та труднощі словенців у запровадженні європейських принципів поводження зі сміттям.

«За останні роки ми зробили вагомі кроки до створення потужної системи перероблення сміття. Особливо активно ця сфера розпочала розвиватись після входження Словенії до ЄС. Це говорить про те, що і українці, як і колись словенці, мають працювати над інтеграцією до ЄС», - наголосила директорка CEP пані Катя Гершак.

За час поїздки команда з України відвідала численні об’єкти сміттєпереробної галузі та поспілкувалась із фахівцями компаній та громад. Також словенці поділились досвідом запровадження системи збору, сортування, перероблення та утилізації сміття на лекціях «Ефективне поводження  з відходами Республіці Словенії та ЄС», «Розширена відповідальність виробника», а також з тематики комунікації з населенням, кругової  економіки, ієрархії шляхів поводження з відходами та ролі неурядових організацій в ефективному управлінні відходами.

«І теорія і практика були органічно презентовані фахівцями приймаючої сторони. Це безцінний досвід для громад, адже на початковому етапі запровадження нової системи поводження із ТПВ необхідно розуміти куди потрібно рухатись та що робити в першу чергу», - вважає Василь Невмержицький, директор Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Учасники візиту побачили повний цикл поводження з побутовими та небезпечними відходами від збирання, транспортування, перероблення, повторного використання до захоронення на комунальних та приватних підприємствах. Також фахівці громад ознайомились із роботою компаній Snaga Ljubljana, яка є найбільшою словенською компанією з поводження з ТПВ, Kemis Vrhnika, Saubermacher Slovenija та регіональних центрів збору відходів в містах Целє та Птуй.

 
 
 
 
 
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 В Україні майже 0,5 млн людей мають проблеми з заїканням, з них майже 0,3 млн – це чоловіки 17:30 Близько 12 млн грн компенсували родинам та ОСББ Житомирщини за «теплі» кредити 17:00 У Житомирі рецидивіст-крадій опинився на волі під заставу 2 тисячі гривень 16:57 У Кмитівському музеї - нова виставка “Неслухняні тіла” Від читача 16:58 Росія продовжує саботувати зустріч у «Нормандському форматі» 16:40 Голові садівничого товариства за хабар 1600 доларів США «світить» від 3 до 7 років 16:21 Поблизу кладовища у Житомирі знайшли старий артснаряд 16:21 Ініціаторка законопроєкту про введення касових апаратів задекларувала майже півмільйона гривень від організації-розробника цих апаратів 16:00 Делегація освітян відвідала Романівщину для обміну досвідом 15:40 Розмітка по-житомирськи: без нанесення, без погодження, без змін 15:29 Казино в законі 15:22 Американський футбол у Житомирі: команда «Bisons» проведе відкрите тренування 15:00 У жителя Сінгурів, який повернувся з зони ООС, знайшли гранату і боєприпаси 14:41 Чи то смог у Житомирі, чи то ні? 14:39 На Житомирщині цього року зафіксували смерті від менінгококової інфекції і кору: спеціалісти нагадують про вакцинацію 14:19 Якою буде зима 2019 – 2020 в Україні: синоптики дали прогноз 14:00 Говорити та писати навчатимуть у школах за новою редакцією українського правопису 12:43 У Баранівському районі повісився студент: прокуратура підозрює доведення до самогубства 12:22 Примхи погоди: з 28-го жовтня відчутно похолодає, а 30-31 жовтня можливий мокрий сніг 12:00 Поліція просить допомоги у встановленні осіб
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up