В Україні хочуть обмежити використання поліетиленових виробів

В Україні хочуть обмежити використання поліетиленових виробів

Планується, що відмова від поліетилену буде поступовою.

Депутати Верховної Ради зареєстрували законопроект №9507 «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу», який визначає правові та організаційні заходи, спрямовані на зменшення обсягу відходів з поліетилену шляхом скорочення використання окремих видів продукції, а також встановлює порядок дій держорганів та уповноважених осіб у цій сфері.

Законопроект повинен набути чинності з 1 січня 2021 року. Детальнішу інформацію можна знайти на офіційному сайті Верховної Ради

Згідно із законопроектом, пропонується заборонити реалізацію в магазинах надлегких та легких пластикових пакетів, за винятком біорозкладних пластикових пакетів .

«Я досить позитивно ставлюся до цього законопроекту. Навколо нас лише одні поліетиленові вироби. Як вам відомо, у Радянському Союзі використовували лише паперові пакети, оскільки вони вироблені з целюлози, яка є природнім продуктом і, відповідно, розкладається мікроорганізмами за лічені тижні, на відміну від поліетилену, який розкладається тисячі років. Тому ми повинні підтримувати цей проект і взаємодіяти разом із правозахисниками, бо право та екологія – єдине ціле», – розповіла доцент кафедри загальної екології Житомирського національного агроекологічного університету Оксана Іщук.

Окрім цього, пластикові пакети, що реалізуються об’єктами роздрібної торгівлі, повинні мати маркування, що містять інформацію про товщину стінки пакета та процент вмісту матеріалу біологічного походження.

До слова, у 33 країнах світу повністю заборонили використання та обіг деяких поліетиленових пакетів. Ще 53 країни ввели часткову заборону або податок на пакет.

Марія Гурська

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up