У Житомирі запровадили Е-квиток: коротко про головні новації

З 27 лютого у Житомирі нарешті стартував продаж е-квитків. Тепер пересуватися містом стане ще простіше.

 

У Житомирі запровадили Е-квиток: коротко про головні новації

Ще з минулої осені у міській раді говорять про так званий е-квиток. Саме такий електронний «документ» мав значно полегшити перевезення пасажирів та спростити оплату проїзду у громадському транспорті. Говорили не довго – не мало, і от мрія збулась – система запрацювала. Нині вже більше 5 маршрутів Житомира облаштовані валідаторми, за допомогою яких пасажири сплачиватимуть за проїзд. До кінця року влада міста планує повністю перейти на автоматизовану систему оплати проїзду в громадському транспорті.

Поки що кондуктори за допомогою портативних валідаторів видають квитки-чеки пасажирам.

У березні квиток діятиме як звичайний проїзний, який потрібно лише пред’являти. Однак потім, коли термінали будуть встановлені у всьому транспорті, його слід буде валідувати (прикладати до терміналу, – прим. автора) та отримувати паперовий квиток. Вартість нової пластикової картки становить 20 гривень, окрім цього необхідно оплатити проїзний на місяць .

«Вже з квітня свій е-квиток потрібно буде поповнювати у точках продажу ЖТТУ. Продаватимуть його у кіосках КП "Житомирське трамвайно-тролейбусне управління"», – пояснив директор КП «Житомиртранспорт» Іван Фурлет.

При цьому впродовж визначеного часу власники «нового» квитка зможуть безкоштовно пересідати з одного автобуса чи трамвая на інший. Як додав заступник міського голови Дмитро Ткачук, паперових проїзних більше випускати не будуть. А от паперові відривні квитки ще використовуватимуть паралельно з автоматизованою оплатою упродовж півроку.

Встановлення валідаторів обійдеться міському бюджету у 12 мільйонів гривень.

«У минулому році відбувся тендер і підписаний договір на поставку програмного забезпечення та апаратної частини в розмірі 7,9 мільйонів гривень. До цього комплекту входить по 1 стаціонарному терміналу на кожну одиницю рухомого складу. Ми передбачаємо придбання ще одного, щоб було фактично по два термінали на кожні двері в тролейбусі базової комплектації, окрім «гармошок». Орієнтовно десь ще порядка 4 млн грн. Щоб розуміти, багато це чи мало, то в абсолютних показниках – багато. Але якщо ми подивимось на фонд оплати праці кондукторів і відділу збору виручки, то це 12 мільйонів на рік», – вважає заступник Житомирського міського голови.

Найголовнішим у цій системі є те, що вона приносить кілька переваг. Пасажир, який користується громадським транспортом з цим нововведенням, розширює спектр своїх можливостей. Нині вже є проїзні (вартість 140 грн) на місяць. Невдовзі буде впроваджено різні види квитків – разовий квиток та довгостроковий абонемент, а також пільгові квитки. Потенційно влада міста планує, щоб ця картка була не виключно транспортною, а й карткою житомирянина.

Марина Михальчук
Коментарі
15:46 Від футболу до туризму. Ліга чемпіонів в Україні 15:30 Житомирянам розповіли, як виглядатиме сквер на Лятошинського 15:17 На Житомирщині прокуратурою спільно з податківцями викрито підпільний цех з виробництва фальсифікованого алкоголю, що діяв на території області 15:00 Депутати бюджетної комісії обласної ради не підтримали питання по ТОВ «Валки-Ільменіт» 14:46 На Житомирщині 10 абітурієнтів були відсторонені від ЗНО через користування мобільними телефонами 14:16 В Олевському районі ліквідовано займання торфу на площі 0,05 га 14:00 Прокурор Житомирщини Любомир Війтович: "Наш фах вимагає повної самовіддачі та постійної самоосвіти" 12:44 За першу половину травня Житомирський рибоохоронний патруль виявив 123 порушення 12:20 На Словечанщині затримали копачів бурштину, які намагалися видати себе за відпочивальників 12:05 Як усиновити дитину дружини від першого шлюбу? 11:51 В Житомирі вперше відбувся забіг по сходах Шодуара 11:43 Житомир, Ємільчинська та Станишівська ОТГ – учасники спільного проекту АМУ та АПМ 11:19 Житомирська область: рятувальники ліквідували 3 пожежі в господарських будівлях

Хто переможе: газета «Бердичівський погляд» та пенсіонер Валентин Ганоль  чи мільйонерка, депутат обласної ради Анжеліка...

У період з 1 по 17 травня було виявлено 123 порушення, з яких 23 були грубими. Збитки, завдані рибному господарству, склали...

Детальніше про це, в рамках проекту «Я маю право!», розповіли фахівці Андрушівського бюро правової допомоги.

Подібна акція відбулася вперше, але не в останнє - обіцяють організатори.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up