У Житомирі все активніше поширюється агресивна алергенна рослина – золотушник

У Житомирі все активніше поширюється агресивна алергенна рослина – золотушник

Екологи повідомляють про поширення у Житомирській області агресивної рослини – золотушника канадського. Цей вид пригнічує і витісняє з природи традиційні рослини і викликає важку алергію у людей.

Золотушник (Solidago) – рід родини айстрових із яскраво-жовтими квітками. Відомо близько 120 багатолітніх видів золотушника, найбільш часто знайдених на луках і пасовищах, уздовж доріг, канав і пустельних областей у Північній Америці та інколи в Європі, куди ця рослина була інтродукована приблизно 250 років тому. Золотушник канадський – багаторічна рослина і має вигляд декоративної квітки, виростає від пів метра до двох метрів. Дрібні жовті квітки зібрані в волоті. Рослина цвіте влітку, а насіння дозріває у серпні і вересні.

Цю рослину фахівці називають «чужорідним інвазивним видом». Золотушник входить у список особливо небезпечних рослин для деяких країн пострадянського простору, зокрема для Білорусі. До того ж у Білорусі Постановою Ради міністрів «Про деякі питання регулювання поширення та чисельності видів рослин» до переліку видів рослин, поширення і чисельність яких підлягають регулюванню, крім золотушника, належить не тільки борщівник Сосновського, але і борщівник Мантегації, золотушник гігантський, клен, конопля посівна, мак снодійний, псевдоакація, ехіноцістіс лопатевої.

Відео дня

Неконтрольоване розповсюдження золотушника пригнічує і повністю витісняє з природних екосистем інші рослини. У лугових і заплавних екосистемах, де він оселяється, змінюється склад і структура сінокосів, погіршується якість заготовленого сіна – велика рогата худоба його не їсть; при цьому утворюються великі жорсткі дернини, змінюється структура і процес аерації ґрунтів.

У заплавних лугових співтовариствах золотушник несе загрозу багатьом рідкісним і зникаючим видам рослин, а також порушує структуру посіву і знижує врожайність сільськогосподарських культур.

Особливо золотушник шкідливий для людини. Пилок цієї агресивної рослини небезпечний для людини і викликає алергію. Боротися із золотушником можливо тими ж самими заходами, як і проти борщівника Сосновського. Золушник потрібно скошувати у травні і у серпні. Головне – вчасно прибрати і утилізувати скошені рослини, інакше насіння дозріває і сходить наступного року. Хороші результати дає перекопування ґрунту влітку в ясну погоду, а також застосування гербіцидів при висоті рослин не більше 10-15 сантиметрів.

У Житомирі кущі золотушника зараз ростуть майже повсюди. Особливо його багато біля річок, там, де звикли відпочивати містяни. Тож знищення особливо шкідливих рослин перетворилося у національну проблему.

Руслан Мороз

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
  • Александр Ветер

    Ето разновиднось АМБРОЗИИ не несет алергической реакцыи
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:50 Підтвердження статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період 17:30 100-річний ювілей відзначив житомирянин Віктор Іванович Поліщук 17:00 Сьогодні з 18 до 22 години для бізнесу та промисловості діятимуть обмеження споживання електроенергії 16:41 Підвішені закони: чому Зеленський затягує із підписанням ініціатив? Від читача 13:56 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 16:18 Житомирський обласний центр крові має потребу в донорській крові з негативним резус-фактором 16:00 Незаконна реєстрація права оренди на 170 земельних ділянок – на Житомирщині держреєстратора підозрюють у службовій недбалості 15:40 На Михайлівський проводяться роботи з підготовки фонтанів до роботи. ФОТО photo_camera 15:22 Задушив приятеля, а тіло підкинув сусідам – жителя Звягеля ув’язнили на 9 років 15:00 Атмосферні фронти покинуть Україну, температура почне підвищуватися 14:40 Мобілізація за несплату аліментів: як це працюватиме 14:20 Історикам та краєзнавцям представили бачення концепції розвитку парку «Замкова гора» 14:00 “Доступні ліки”: отримуйте життєво необхідні ліки безоплатно або з частковою доплатою 12:40 Втома: причини і методи боротьби 12:20 Житомир і Куп’янськ підписали меморандум про співпрацю photo_camera 12:00 У ніч на 20 квітня на Житомирщині очікуються сильні заморозки 0-3° 11:41 Як отримати пільги на харчування у школах і садочках? ІНФОГРАФІКА 11:20 Два боєприпаси часів Другої світової війни виявили в Бердичеві і Звягелі 11:00 Військовим передали чергову автівку, придбану завдяки волонтерам 10:40 За ініціативи Мінветеранів Уряд спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника і Захисниці
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up