У Житомирі влада нарешті зайнялася пам’ятником героям АТО

Влада Житомира проведе відкритий конкурс на кращу пропозицію пам’ятного знаку, присвяченого воїнам АТО. Триватиме конкурс два місяці. Організатори запевняють, що до складу журі увійдуть професійні архітектори, художники, скульптори та митці.

У Житомирі влада нарешті зайнялася пам’ятником героям АТО

Проект рішення «Про організацію відкритого конкурсу на кращу пропозицію пам’ятного знаку/композиції, присвяченої воїнам АТО, у м. Житомирі» затвердили 16 серпня, на черговому засіданні виконавчого комітету міськради.

«До участі у конкурсі запрошують  фахівців або авторські колективи фахівців – дипломованих професійних архітекторів та скульпторів, а також студентів архітектурних і художніх навчальних закладів. Учасники конкурсу мають не лише запропонувати кращу концептуальну ідею високомистецького, архітектурно-пластичного вирішення пам’ятного знаку/композиції, присвяченої воїнам АТО, а й місце, де краще розмістити пам’ятник», – зазначив директор департаменту містобудування та земельних відносин міської ради Ігор Блажиєвський.

Місце розміщення пам’ятного знаку наразі не визначено. Очікується, що автори самі обиратимуть місце, до якого прив'язуватимуть концепцію майбутнього пам’ятника.

Участь у конкурсі іноземних архітекторів і скульпторів, студентів закордонних архітектурних і художніх навчальних закладів не забороняється. Кількість конкурсних проектів від одного автора (авторського колективу) не обмежується.

Також варто зазначити, відповідно до рішення виконкому конкурс стартує з 16 серпня і проводитиметься у два тури. Термін подачі проектів для участі у І турі – до 16 вересня цього року. До ІІ туру пройдуть до 10 фахівців або авторських колективів, які перемогли у І турі конкурсу. Остаточно кількість учасників ІІ туру визначатиме журі. Результати конкурсу мають оголосити до 3 листопада поточного року. Преміальний фонд конкурсу складає 35 000 грн: перша премія – 20 000 грн, друга – 10 000 грн, третя – 5 000 грн. Проект, відзначений 1-шою премією, отримає право на розробку проектно-кошторисної документації на пам’ятний знак і на його виконання у матеріалі.

Алла Гетьман

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up