У Житомирі пропонують батькам доплачувати за харчування учнів 1-4 класів або взагалі відмовитися від сніданків

У Житомирі пропонують батькам доплачувати за харчування учнів 1-4 класів або взагалі відмовитися від сніданків

З січня 2019 року учні 1-4 класів житомирських шкіл отримуватимуть гарячі сніданки лише за умови щоденної доплати з кишені батьків. Про це житомирських батьків почали інформувати у школах міста.

На сайті Житомирської міської ради розміщено проект рішення виконавчого комітету «Про встановлення вартості харчування окремих категорій дітей за рахунок бюджетних асигнувань», яким пропонується змінити вартість харчування для дітей дошкільного віку і молодших школярів:

«1.1. У закладах дошкільної освіти (в тому числі центрах розвитку дитини та навчально-виховних комплексах) м. Житомира:

1.1.1. Для дітей раннього віку 20,70 грн. (12,42 грн– кошти батьків (60% від вартості харчування) та 8,28 грн – кошти місцевого бюджету (40% від вартості харчування).

1.1.2. Для дітей дошкільного віку 33,96 грн (20,38 грн – кошти батьків (60% від вартості харчування) та 13,58 грн. – кошти місцевого бюджету (40% від вартості харчування)».

Прокоментувати такий проект рішення виконкому ми запропонували заступнику мера Житомира Вікторії Краснопір, яка курує питання освіти.

– Свого часу державою було припинено фінансування харчування дітей 1-4 класів з міського бюджету. У 2018 році було спрямовано майже 16 мільйонів гривень на те, щоб забезпечити харчування дітей 1-4 класів та надавати їм гарячі сніданки. Таким чином, діти харчувалися в наших школах сніданками вартістю 8 грн. Звичайно, якщо виходити з цін на споживчому ринку, вартості енергоносіїв, зростання мінімальної заробітної плати персоналу – за ціну у 8 гривень забезпечити необхідну харчову та енергетичну цінність харчування для дітей шкільного віку неможливо. Таким чином, протягом останнього півроку ми говоримо про те, що будемо планувати співфінансування з батьками організації сніданків для дітей. Департаментом освіти зроблені відповідні розрахунки і надано пропозиції, яким чином саме ми зможемо це організувати. Враховуючи те, що 8 грн забезпечує 20-25 відсотків харчової та енергетичної цінності харчування для дітей, ми маємо забезпечити більш повноцінне харчування, і тому в результаті обрахунків було визначено, що оптимальна ціна, яка може забезпечити до дев'яноста відсотків харчування енергетичної цінності, десь орієнтовно 17.50 грн. Таким чином сформовано пропозиції щодо моделі харчування сніданками дітей перших-четвертих класів через співфінансування з батьками. З міського бюджету так само будуть спрямовуватися кошти в розмірі 8 грн на дитину, але вони будуть реалізовані не як окрема страва або набір страв, а як частина вартості того харчування, яке буде представлено дітям. Якщо батьки будуть додавати необхідну суму, вартість гарячого сніданку для дитини буде 17.50 грн. Таким чином ми забезпечимо харчування до 90 відсотків енергетичної цінності, і вже можна говорити про більш-менш повноцінне харчування. Модель така. Аналогічні моделі застосовуються в дитячих садочках.

На сьогодні це закладено в проект програми розвитку освіти міста Житомира на 2019-2020 роки, який зараз пропонується депутатам міської ради, а також у проект міського бюджету на 2019 рік.

Як зауважила Вікторія Краснопір, проект рішення виконавчого комітету, який встановлює вартість харчування і саме ці співвідношення, наразі розробляється і буде представлений на розгляд членів виконавчого комітету. Тобто всі документи, що є – в проектах, тому будь-які дії шкіл стосовно підписання договорів і визначення батьками, як вони будуть харчуватися, на даному етапі є передчасними.

«Департаменту освіти надано завдання в найкоротший термін провести збори батьків в усіх школах із запрошенням осіб, які відповідають за харчування в департаменті, а також приватних підприємців, які безпосередньо організовують харчування, щоб роз'яснити батькам, як саме воно буде здійснюватись, за які кошти, який порядок здійснення розрахунків, яким чином сплачуються кошти, як буде організовано харчування. Я просила надати орієнтовне меню батькам, щоб вони могли ознайомитись з тим, що буде запропоновано дітям на 17.50 грн, а також поставити питання щодо харчування приватним підприємцям. Те, що зараз школа надає два договори – це юридично поки що не обумовлено. Можливо, таким чином школа хоче з'ясувати примірне коло дітей, які будуть харчуватися з батьківською доплатою, щоб знати, який обсяг взагалі харчування буде необхідно забезпечити. Таким чином, у батьків буде альтернатива: або вони харчуються з доплатою і їх дитина отримує якісний гарячий сніданок, який вони можуть контролювати, або дитина може відмовитись від харчування в школі вартістю 17,50 грн і батьки забезпечуватимуть її харчування самостійно через ланч-бокси та іншим чином.

За словами чиновниці, наразі у місті склалася ситуація, коли з міського бюджету майже 16 млн грн спрямовується на сніданки учнів 1-4 класів, а коефіцієнт корисної дії від того харчування дуже малий.

«Депутати міської ради ідуть назустріч, розглядають і погоджують питання, щоб виділити так само майже 15 мільйонів, але при співфінансуванні з батьками. Таким чином, ми зможемо забезпечити більш-менш гаряче якісне харчування, ми його будемо контролювати, його будуть контролювати батьки, і тоді ми зможемо говорити про те, що ми годуємо дітей, а не просто 15 мільйонів вимиваємо з міського бюджету. Батькам доведеться доплачувати приблизно 200 з чимось гривень. На мою думку, батьки зможуть знайти 200 гривень, щоб дитина харчувалися повноцінно», – резюмувала Вікторія Краснопір

Яке рішення прийме виконавчий комітет – читайте згодом.

Руслан Мороз

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:27 На сайті “Житомирводоканалу” запрацював сервіс для замовлення послуг онлайн 17:00 На чемпіонат з автозвуку ЕММА-2019 привезуть найгучніший автомобіль Європи від команди «Virtuoz Studio» 17:00 Станом на 25 червня на Житомирщині зафіксовано 41 повідомлення про порушення виборчого законодавства 16:42 Обирай до смаку подорож Житомирщиною: скелі, озера, музеї, палаци, монастирі Від читача 17:41 Подарочная карта на праздники - покупать или не покупать? 16:40 Ірина Ярмоленко презентувала GENDER MONTH в рамках ХV Українського муніципального форуму на гендерній секції Асоціації Міст України 16:32 Збираючи лісові ягоди, пам'ятайте про їх можливе радіаційне забруднення 16:01 Кращі приклади створення еко-простору в ОСББ Житомира 15:39 Як зареєструвати народження малюка 15:19 Біля Бердичівського мосту в Житомирі археологи досліджують пам’ятки давнини доби енеоліту 15:01 НБУ вводить в обіг банкноту номіналом в 1000 гривень 14:40 Поліція вкотре закликає батьків подбати про безпечне дитяче дозвілля 14:20 За вбивство матері та її доньки 24-річному житомирянину загрожує довічне ув’язнення 14:00 Завтра виконком міськради збереться на позачергове засідання 13:50 Павленко: Медичні послуги в Україні мають бути якісними та доступними кожному 12:41 У цьому році шашлик обходиться на 9% дорожче, ніж у минулому 12:20 Легкоатлети України і Туреччини змагатимуться у Бердичеві на міжнародному турнірі зі стрибків у висоту 12:01 У Житомирській ОДА відкрили виставку до Дня Конституції України 11:39 Діти від 0 до 3 не повинні потрапляти до інституцій, – Микола Кулеба у Житомирі 11:20 На Житомирщині - нова жертва води, а загалом за купальний сезон утопилися 11 осіб
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up