У Житомирі презентували виставку «Вірменські ікони України»

У Житомирі  презентували виставку «Вірменські ікони України»

У приміщенні Свято-Михайлівського кафедрального собору з благословіння Преосвященнійшого Єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія,  3 серпня, відбулось відкриття виставки «Вірменські ікони України». Експозиція демонструє найбільш яскраві сторінки україно-вірменської історії.

 

«До громади нашої церкви звернулася громада Вірменської церкви. Вони домовилися про проведення цієї виставки. В Україні є дуже багато конфесій, і головна мета цієї виставки – об’єднати Україну згідно різних конфесій, щоб наша держава була заможна, економічно сильна держава Богом благословенна. І тому був заключений договір між вірменською громадою і нашою українською православною церквою Київського патріархату про те, що вірмени привезуть сюди і вивісять копії ікон. Їх тут не багато, але це ікони, яким молилися і православні, і католики, і вірмени», - розповів настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору, протоієрей Богдан Бойко.

На виставці представлені репродукції понад двох десятків середньовічних вірменських ікон, переважно з церков Західної України. Серед них – образи Богородиці, які привезла з собою до Київської Русі Анна, принцеса Візантійська. Також представлені вірменські ікони Діви Марії з Кам’янець-Подільського та Івано-Франківська (Станіславівська), образи Язловецька, Лисецька та Тисменицька (Погонівська). Окрім ікон Богоматері, є й ікони Святих апостолів, Григорія – Просвітителя вірмен та інших отців Церкви. Окрім образів представлено також і картини храмів вірменської громади в Україні, як діючих, так і тих, що були зруйновані.

Виставка проходить в рамках заходів, присвячених 226-річчю проголошення Дня ікони Вірменської Богородиці. Крім того, виставка - мандруюча і вже була представлена в Київському Будинку архітектора.

Експозиція буде відкрита для всіх бажаючих та триватиме до 24 серпня.

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото: Роман Плевако

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up