У Житомирі презентували проект Статуту Житомирської міської об’єднаної територіальної громади

У Житомирі презентували проект Статуту Житомирської міської об’єднаної територіальної громади

11 квітня відбувся круглий стіл «Зміцнення участі громадян у вирішенні питань місцевого значення: презентація проекту Статуту Житомирської міської об’єднаної територіальної громади».

Як повідомила прес-служба міськради, у заході взяли участь Житомирський міський голова Сергій Сухомлин,  голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, а  також  керівник експертної групи з розвитку місцевого самоврядування Мінрегіонбуду Оксана Павлюк , представники депутатського корпусу Житомирської міської ради, громадських організацій.

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин зазначив: «Статут є надзвичайно важливим документом для міста, а отже для його якісної підготовки необхідно було підійти ґрунтовно. Хочу подякувати експертам міжнародних та українських організацій, депутатам Житомирської міської ради за допомогу у якісній підготовці проекту нашого Статуту. Сподіваюсь, що на найближчій сесії міської ради ми затвердимо статут, де будуть якісно прописані всі процедури залучення громадян до управління містом».

За словами директора юридичного департаменту Євгенія Черниша, процес підготовки проекту документу розпочався ще минулого року . Для цього було утворено робочу групу з підготовки Статуту Житомирської міської територіальної громади. У документі визначено права, обов’язки та гарантії жителів громади, принципи розвитку територіальної громади, принципи демократії, рівних можливостей тощо.

«До складу робочої групи увійшли депутати Житомирської  міської ради, посадові особи виконавчих органів ради, громадські діячі, представники експертного середовища.  В ході роботи були проаналізовані  механізми залучення громадян до прийняття рішень місцевого значення та запровадження кращих практик врядування та місцевої демократії. Зокрема, у проекті Статуту описано такі інструменти, як: місцеві ініціативи, загальні збори, громадські слухання, консультації з громадськістю, петиції  та інші», - розповів очільник юридичного департаменту.

У свою чергу  Мортен Енберг, голова Офісу Ради Європи в Україні, наголосив на важливості залучення громадськості до розвитку міста та громади вцілому. Зокрема, через  реалізацію таких механізмів як громадський бюджет, е-петиції, місцеві ініціативи, громадські слухання  та інших.

 «Одним із  демократичних принципів спільним для у всіх держав – членів Ради Європи є право громадян висловлюватися та впливати на прийняття та реалізацію важливих рішень, що їх стосуються, чи вибору шляхів розвитку громади. Місцева демократія є одним із наріжних каменів демократії в європейських країнах та її здійснення є фактором стабільності та розвитку демократичного суспільства.  Адже люди частіше довіряють і підтримують рішення влади, коли їх було долучено до їх обговорення і прийняття. Однак, часто складний механізм та процедури, або ж їх відсутність знеохочують громадян брати активну участь у процесах вирішення питань місцевого значення та призводять до зниження довіри населення. Через інструменти громадської участі місцева демократія забезпечує громадянам, поряд із виборами, можливість долучитися до роботи на користь громади. Включення до Статуту механізмів залучення громадян до процесів прийняття рішень є одним із способів підвищення рівня громадян до влади та заохочення членів громади брати на себе відповідальність за зміни на місцевому рівні . Адже активна участь громадян – це основа демократичного суспільства», - сказав Мортен Енберг.

Експерти відзначили, що передбачені Статутом механізми та положення є свідченням відкритості роботи Житомирської міської ради.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 В Україні майже 0,5 млн людей мають проблеми з заїканням, з них майже 0,3 млн – це чоловіки 17:30 Близько 12 млн грн компенсували родинам та ОСББ Житомирщини за «теплі» кредити 17:00 У Житомирі рецидивіст-крадій опинився на волі під заставу 2 тисячі гривень 16:57 У Кмитівському музеї - нова виставка “Неслухняні тіла” Від читача 16:58 Росія продовжує саботувати зустріч у «Нормандському форматі» 16:40 Голові садівничого товариства за хабар 1600 доларів США «світить» від 3 до 7 років 16:21 Поблизу кладовища у Житомирі знайшли старий артснаряд 16:21 Ініціаторка законопроєкту про введення касових апаратів задекларувала майже півмільйона гривень від організації-розробника цих апаратів 16:00 Делегація освітян відвідала Романівщину для обміну досвідом 15:40 Розмітка по-житомирськи: без нанесення, без погодження, без змін 15:29 Казино в законі 15:22 Американський футбол у Житомирі: команда «Bisons» проведе відкрите тренування 15:00 У жителя Сінгурів, який повернувся з зони ООС, знайшли гранату і боєприпаси 14:41 Чи то смог у Житомирі, чи то ні? 14:39 На Житомирщині цього року зафіксували смерті від менінгококової інфекції і кору: спеціалісти нагадують про вакцинацію 14:19 Якою буде зима 2019 – 2020 в Україні: синоптики дали прогноз 14:00 Говорити та писати навчатимуть у школах за новою редакцією українського правопису 12:43 У Баранівському районі повісився студент: прокуратура підозрює доведення до самогубства 12:22 Примхи погоди: з 28-го жовтня відчутно похолодає, а 30-31 жовтня можливий мокрий сніг 12:00 Поліція просить допомоги у встановленні осіб
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up