У Житомирі презентували проект Статуту Житомирської міської об’єднаної територіальної громади

У Житомирі презентували проект Статуту Житомирської міської об’єднаної територіальної громади

11 квітня відбувся круглий стіл «Зміцнення участі громадян у вирішенні питань місцевого значення: презентація проекту Статуту Житомирської міської об’єднаної територіальної громади».

Як повідомила прес-служба міськради, у заході взяли участь Житомирський міський голова Сергій Сухомлин,  голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, а  також  керівник експертної групи з розвитку місцевого самоврядування Мінрегіонбуду Оксана Павлюк , представники депутатського корпусу Житомирської міської ради, громадських організацій.

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин зазначив: «Статут є надзвичайно важливим документом для міста, а отже для його якісної підготовки необхідно було підійти ґрунтовно. Хочу подякувати експертам міжнародних та українських організацій, депутатам Житомирської міської ради за допомогу у якісній підготовці проекту нашого Статуту. Сподіваюсь, що на найближчій сесії міської ради ми затвердимо статут, де будуть якісно прописані всі процедури залучення громадян до управління містом».

За словами директора юридичного департаменту Євгенія Черниша, процес підготовки проекту документу розпочався ще минулого року . Для цього було утворено робочу групу з підготовки Статуту Житомирської міської територіальної громади. У документі визначено права, обов’язки та гарантії жителів громади, принципи розвитку територіальної громади, принципи демократії, рівних можливостей тощо.

«До складу робочої групи увійшли депутати Житомирської  міської ради, посадові особи виконавчих органів ради, громадські діячі, представники експертного середовища.  В ході роботи були проаналізовані  механізми залучення громадян до прийняття рішень місцевого значення та запровадження кращих практик врядування та місцевої демократії. Зокрема, у проекті Статуту описано такі інструменти, як: місцеві ініціативи, загальні збори, громадські слухання, консультації з громадськістю, петиції  та інші», - розповів очільник юридичного департаменту.

У свою чергу  Мортен Енберг, голова Офісу Ради Європи в Україні, наголосив на важливості залучення громадськості до розвитку міста та громади вцілому. Зокрема, через  реалізацію таких механізмів як громадський бюджет, е-петиції, місцеві ініціативи, громадські слухання  та інших.

 «Одним із  демократичних принципів спільним для у всіх держав – членів Ради Європи є право громадян висловлюватися та впливати на прийняття та реалізацію важливих рішень, що їх стосуються, чи вибору шляхів розвитку громади. Місцева демократія є одним із наріжних каменів демократії в європейських країнах та її здійснення є фактором стабільності та розвитку демократичного суспільства.  Адже люди частіше довіряють і підтримують рішення влади, коли їх було долучено до їх обговорення і прийняття. Однак, часто складний механізм та процедури, або ж їх відсутність знеохочують громадян брати активну участь у процесах вирішення питань місцевого значення та призводять до зниження довіри населення. Через інструменти громадської участі місцева демократія забезпечує громадянам, поряд із виборами, можливість долучитися до роботи на користь громади. Включення до Статуту механізмів залучення громадян до процесів прийняття рішень є одним із способів підвищення рівня громадян до влади та заохочення членів громади брати на себе відповідальність за зміни на місцевому рівні . Адже активна участь громадян – це основа демократичного суспільства», - сказав Мортен Енберг.

Експерти відзначили, що передбачені Статутом механізми та положення є свідченням відкритості роботи Житомирської міської ради.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

12:00 За півроку майже 39 тисяч дітей та дорослих на Житомирщині вакцинували проти кору 11:18 «Житомирводоканал» анонсує підняття тарифів на водопостачання на 32,5 %, але за яку якість води ми платимо? 11:02 Куточок старого Житомира на Михайлівській 10:52 У Житомир привезли виборчі бюлетені Від читача 12:25 Нова платформа EDI Network 2.0 - 1000 документів за 10 секунд 10:41 За пів року на Житомирщині усиновили 29 дітей 10:21 Те, що дослідили Цимбалюк та Кропивницький, стало шоком… 10:21 У Радомишлі вчетверте відбудеться фестиваль-показ «Аристократична Україна» 10:00 Житомирська поліція розшукує 11-річну Марину Дубовську 09:47 День народження шоурум студії дизайну інтер’єру "Інтердизайн"! 09:40 Орденом «За заслуги» III ступеня нагороджено житомирянина 18-річного Данила Сікана 09:20 "Житомирводоканал" інформує 09:10 Курс валют на 17 липня: євро проявив упертість 09:00 Хмарно, у другій половині дня очікується дощ, - прогноз погоди на 17 липня 17:55 Національна збірна України завітає на відкриття стадіону у Коростені 17:23 Жнива-2019: на Житомирщині зібрали вже 72 тис. тонн зерна 17:00 Поліція Житомирщини нагадує: таємниця голосування під час виборів охороняється законом 16:41 Заради збагачення шахраї вдаються до нових схем: не потрапте на гачок 16:21 СБУ закликає мешканців та гостей Житомирської області бути пильними 16:00 В результаті контрольно-перевірочних заходів виявлено та упереджено несплату податків на суму 78,6 млн грн
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up