У Житомирі намагаються «поділити» майдан Соборний між автомобілістами й велосипедистами

Суперечливе питання, як організувати проїзд на майдані Соборному, щоб було зручно як автомобілістам, так і велосипедистам, й при цьому не порушити правила дорожнього руху намагалися вирішити 27 квітня на засіданні робочої групи.

 

У Житомирі намагаються «поділити» майдан Соборний між автомобілістами й велосипедистами

Участь в обговоренні взяли представники управління транспорту, правоохоронні органи та проектанти схеми руху.

«Концептуально у нас міняється організація кругового руху на площі, – розповідає керівник проектної організації Олексій Пустовіт. – Якщо раніше була “перешкода справа”, то тепер буде коло головне, яке буде не круглої форми, а грушеподібної. Після погодження концепції будуть допрацьовуватися кути радіусів поворотів, прив’язка розмітки тощо. Окрім цього, у нас змінюються сторони заїду за Дім правосуддя, щоб прибрати аварійне перехрестя вулиць Рильської та Леха Качинського. Відповідно, заїзд за Дім правосуддя ми пропонуємо робити по вулиці Рильського, а виїзд – по вулиці Кафедральній», – пояснює Олексій Пустовіт.

Свої пропозиції вніс і уповноважений з питань велосипедного транспорту Житомирської міської ради Олександр Папірний. На його думку, при впровадженні змін до порядку проїзду по майдану Соборному, потрібно враховувати велоінфраструктуру, оскільки на дорогах Житомира стає все більше велосипедистів, що потенційно несе для них загрозу як для повноправних членів дорожнього руху.

«Перший варіант – звузити кільце, по колу дублюємо велосмугу, але в такому випадку ми маємо мінімум п’ять точок конфлікту між велотранспортом і автомобілями. Альтернативний варіант – це винести велодоріжку на тротуар. Ширина тротуарів дозволяє поєднати і розділити пішоходів із велосипедистами. Велосипедист, проїжджаючи перехрестя, матиме на кільці такі ж права, як і автомобілі. Матиме перевагу, тобто, виїжджаючи з другорядної дороги пропускають пішохода, велосипедиста, а потім автомобіль, який рухається по кільцю», – пропонує уповноважений з питань велотранспорту.

Однак дані пропозиції викликали ряд питань і зауважень від членів робочої групи. Зокрема, проектанти зазначили, що створення велодоріжки в місцях активного автомобільного руху є порушенням державних будівельних норм, а тому ніхто не дасть відповідного дозволу на будівництво.

Представники правоохоронних органів, своєю чергою, відзначили, що подібне рішення наражає на небезпеку самих велосипедистів.

«Ми приводимо до того, що виїзд велосипедиста на проїжджу частину буде здійснюватися з великою швидкістю, і у водія не буде змоги завчасно зреагувати на цей виїзд. Ось у чому ми підставляємось», – пояснює начальник сектору безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції у м. Житомирі Олександр Омельчук.

У результаті тривалої дискусії члени робочої групи вирішили доопрацювати питання і поміркувати ще, як «вписати» велосипедистів у схему курсування по колу майдану Соборного як повноправних учасників дорожнього руху.

«Пропоную наступне, щоб усі залишилися задоволені. Спочатку ми впроваджуємо нову організацію кругового руху. Поки ми це впроваджуємо, у вас до того часу буде розроблена концепція розвитку велоінфраструктури Житомира, на якій у таких же комісіях ми всі ці моменти розглянемо: де можемо робити велодоріжки, а де ні, посилаючись на норми, та обирати, яким чином це буде організовуватись у нашому місті», – запропонував проектант Олексій Пустовіт.

«Будемо працювати далі, і я прошу не акцентувати на тому, що вам відмовили, просто нам потрібно шукати інші варіанти разом із вами», – підсумувала начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради Вікторія Климчук-Побережник.

Анастасія Кузьмич

Коментарі
16:55 Що подивитися на вихідних 16:21 Житомиряни вже підписали понад 70 тисяч декларацій з лікарями 16:06 Плануєте торгувати алкоголем і тютюном - подбайте про ліцензію 15:56 Водоканал скидає нечистоти у Тетерів. ВІДЕО з місця події play_circle_filled 15:46 Від футболу до туризму. Ліга чемпіонів в Україні 15:30 Житомирянам розповіли, як виглядатиме сквер на Лятошинського 15:17 На Житомирщині прокуратурою спільно з податківцями викрито підпільний цех з виробництва фальсифікованого алкоголю, що діяв на території області 15:00 Депутати бюджетної комісії обласної ради не підтримали питання по ТОВ «Валки-Ільменіт» 14:46 На Житомирщині 10 абітурієнтів були відсторонені від ЗНО через користування мобільними телефонами 14:16 В Олевському районі ліквідовано займання торфу на площі 0,05 га 14:00 Прокурор Житомирщини Любомир Війтович: "Наш фах вимагає повної самовіддачі та постійної самоосвіти" 12:44 За першу половину травня Житомирський рибоохоронний патруль виявив 123 порушення 12:20 На Словечанщині затримали копачів бурштину, які намагалися видати себе за відпочивальників

Хто переможе: газета «Бердичівський погляд» та пенсіонер Валентин Ганоль  чи мільйонерка, депутат обласної ради Анжеліка...

У період з 1 по 17 травня було виявлено 123 порушення, з яких 23 були грубими. Збитки, завдані рибному господарству, склали...

Детальніше про це, в рамках проекту «Я маю право!», розповіли фахівці Андрушівського бюро правової допомоги.

Упродовж двох днів під час тестування було виявлено перші порушення, відтак поліцейські закликають абітурієнтів суворо дотримуватись...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up