У Житомирі - найнижчий тариф на опалення в Україні

Зимовий тариф у Житомирі в порівнянні з іншими обласними центрами є найнижчим завдяки встановленим лічильникам в багатоповерхівках міста.

У Житомирі - найнижчий тариф на опалення в Україні

Житомиряни найменше платять за тепло. Про це під час брифінгу з журналістами повідомив міський голова Сергій Сухомлин.

«У минулому році згідно постанови Кабміну у нас була можливість встановлювати тарифи на місцевому рівні, адже раніше тарифи на опалення встановлювало НКРЕ. Ми прийняли на виконкомі тариф для населення Житомира, і можете подивитись статистику по обласних центрах України, згідно якої у Житомирі найнижчий тариф на опалення. Я розумію, для людей він  трохи завеликий, але все ж в порівнянні з іншими обласними центрами у нас найнижчий тариф», - зазначив Сергій Сухомлин.

За словами міського голови, можливим такий тариф став завдяки програмі з встановлення лічильників.

«Я дякую депутатам, які підтримали виділення коштів на цю програму. Ми встановили багато лічильників у багатоповерхових будинках. Зараз у мене вже є статистика в розрізі кожного місяця, починаючи з жовтня,  і можу сказати: середній тариф по будинках, в яких ми встановили лічильники, за минулий рік складає трохи більше 24 грн, це середній тариф за опалювальний період станом на сьогодні по Житомиру. Це приблизно на 10-12% нижче, ніж тариф, який встановлюється з розрахунку за метр квадратний. Тому програма спрацювала, і це десятки мільйонів гривень, які зекономили житомиряни за платіжками «Теплокомуненерго», - розповів мер.

Також Сергій Сухомлин додав, що завдяки фінансовій дисципліні містян Житомир - одне з міст в Україні, в якому найвищий рівень оплати.

«У нас рівень оплати  по Україні — найвищий.  За це окрема подяка житомирянам за таку фінансову дисципліну,  у нас немає проблем, які були по інших містах щодо отримання лімітів на газ, тому «Теплокомуненерго»  працює стабільно. В позаминулому році на гарячу лінію «Теплокомуненерго» в опалювальний сезон в середньому надходило приблизно 740 скарг на якість опалення, в минулому році ця цифра була 430, за поточний опалювальний сезон у нас поки що трохи більше 200 скарг. Тому значних проблем з опаленням у нас в місті немає. Втім, не треба зупинятися, тому ми працюємо над проектами по переведенню міста на альтернативні види опалення», - зазначив міський голова.

Алла Герман

Коментарі (4)
 • Natalia Ozhegova

  Ох відчуваю, що скоро грім гряне....
 • Yulia Petrenko

  плата за опалення береться відповідно до нормативних актів та температури зовнішнього повітря.
 • Yulia Petrenko

  не правильно: тариф може бути тільки економічнообгрунтованим.
 • Александр Колибабчук

  Найнижчі тарифи?  Так це не наша заслуга, а їх промах. Забули підвищити. Зато на валідаторах нагрілись.
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up