У прокуратурі Житомирщини розповіли про протидію спробам незаконного одержання дозволів на розробку родовищ корисних копалин регіону

Прокуратурою Житомирської області лише у березні цього року заявлено до Житомирського окружного адміністративного суду шість позовів про визнання протиправними та скасування спеціальних дозволів на здійснення геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки ділянок з покладами бурштину на позаконкурсній основі, виданих Державною  службою геології та надр України.

У прокуратурі Житомирщини розповіли про протидію спробам незаконного одержання дозволів на розробку родовищ корисних копалин регіону

Про це повідомила у середу, 5 липня 2017 року, журналістам на брифінгу заступник прокурора області Роксолана Гребенюк.

Вона уточнила, що державною службою неправомірно видано приватним підприємствам дозволів на розробку родовищ загальною площею 18 тис га. Зокрема, йдеться про дозволи, видані ТОВ “Райт Солюшн” – на розробку Замисловицької, Правобережної ділянок та ділянки “Стрілка”, що у Олевському та Овруцькому районах площею 5249,4 га;  ТОВ “Амбер Холдинг” - спеціальні дозволи на вивчення та розробку двох родовищ бурштину – Зимухінської та Козюківської ділянок на території Овруцького району загальною площею 12181,3 га; ТОВ “Компанія “Надра Галичини” - Тетерівської ділянки площею 906,4 га, розташованої в Овруцькому районі.

«Щоб обійти аукціон та уникнути сплати коштів, ці товариства уклали договори оренди нібито цілісних майнових комплексів, пристосованих для ведення розвідувально-гірничих робіт, а також рухомого майна, необхідного для здійснення геолого-пошукових робіт.  Насправді орендовані приміщення не є цілісними майновими комплексами, до того ж, не встановлено спеціального устаткування, призначеного для геологічної розвідки, видобутку та обробітку бурштину тощо. Відсутні у товариств передбачені законодавством погодження обласної, районної та місцевих (сільських) рад на отримання відповідних спецдозволів», - додала Роксолана Гребенюк.

За таких обставин, на звернення голови обласної ради, прокуратурою заявлено відповідні позови. Ухвалами суду від 03.04.2017 та 04.04.2017 вжито заходів до забезпечення позовів - дія оскаржуваних спеціальних дозволів зупинена. Один з позовів - про визнання протиправним та скасування спецдозволу, виданого ТОВ “Райт Солюшн” на геологічне вивчення, у тому числі дослідну-промислову розробку родовища бурштину (ділянка “Стрілка”), розташованому в Овруцькому районі загальною площею 1021,10 га судом задоволено в повному обсязі. Інші 5 позовів перебувають на розгляді.

Заступник прокурора області повідомила журналістам і про встановлені інші незаконні факти щодо намагань суб’єктів господарювання одержати спецдозволи на користування надрами для видобування на Житомирщині бурштину, зокрема, за допомогою судових рішень.

З метою захисту інтересів держави, прокуратурою області здійснено вступ у справи стосовно незаконного одержання таких дозволів трьома київськими фірмами на користування надрами, з метою видобування покладів бурштину на площі понад 10 тис га. Як результат - у 2017 році окружним адміністративним судом м. Києва позовні заяви ТОВ «Геопошук Ємільчине» та ТОВ «Геодевелопмент» залишено без розгляду. Розгляд справи за позовом ТОВ «Поліська Старательська артіль» триває.

На брифінгу журналістів поінформовано і про роботу органів прокуратури стосовно протидії олігархічним структурам у намаганні отримати надра для видобутку стратегічної сировини.

«Вдалося запобігти розбазарюванню права підконтрольним Фірташу фірмам (DF Group: TOB «Валки-Ільменіт», TOB «Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат») здійснювати видобуток титану на площі понад 2400 га земель, на яких розташовані багаторічні ліси та чорноземи», - зазначила Роксолана Гребенюк.

Зокрема, Вищим адміністративним судом України залишено в силі рішення суду апеляційної інстанції про задоволення позову прокурора Житомирської області щодо скасування протиправного, винесеного з перевищенням повноважень, рішення обласної ради (2015 рік) про вилучення з постійного користування ДП «Червоноармійський лісгосп АПК» земельних ділянок лісового фонду площею майже 100 га для подальшої їх передачі під видобуток титанових руд. На виконання судового рішення, прокуратура домоглася відкликання постійним лісокористувачем раніше наданої згоди на вилучення вказаних лісових ділянок.

Заступник керівника обласного відомства також навела факти про прийняття органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування рішень щодо погодження отримання спецдозволів на користування надрами та розміщення відповідних виробничих комплексів.

 

Новини за темою
Коментарі
15:40 Обов’язковий платіж – скільки потрібно сплачувати громадянам, яким призначили житлову субсидію 15:18 23 травня - День героїв України 15:04 У Житомирі поліція оперативно затримала нападників на школярів 14:46 Громадських активістів Любарської ОТГ навчали проектному менеджменту 14:20 Житомирська місцева прокуратура попередила вибуття з комунальної власності 5 ділянок землі вартістю майже один мільйон гривень 14:00 Вилкул: Если власть сформирует «ручную» ЦИК, которая не имеет доверия, – это прямой путь к непризнанию выборов ни в Украине, ни в мире 12:45 Поліція викрила бердичівлянина у причетності до близько двох десятків крадіжок 12:18 На Житомирщині більше шести тисяч громадян замовили витяг з Державного земельного кадастру в онлайн-режимі 12:02 Дизайнерські ідеї будинку: поради експертів 11:46 Голова ОДА затвердив склад комісії, яка проведе службове розслідування щодо процедурного питання спецперевірок 11:20 У Житомирі за збут наркосировини судитимуть організатора злочинної групи екс-поліцейського та двох її учасників 11:01 Через бездіяльність житомирської влади у місті назріває екологічна катастрофа 10:46 Біля 30 озброєних осіб увірвались на державне підприємство у Черняхівському районі

20 травня громадською організацією «Перспектива» спільно з Клінікою дружньою до молоді було проведено акцію до Всесвітнього...

Прокуратура Житомирщини вимагає зняти з розгляду на сесії облради проект про відведення ТОВ «Валки-Ільменіт» 115 га земель...

У Міністерстві юстиції створили реєстр підприємств-боржників по заробітній платі.

18 травня пішли з місць навчання та не повернулися 15-річні Ганна Ходаківська та Едуард Янчук, жителі м. Коростеня.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up