У 2018 році для дітей-сиріт області придбали майже таку кількість житла, як за 5 попередніх років

У 2018 році для дітей-сиріт області придбали майже таку кількість житла, як за 5 попередніх років

Лише у 2018 році за кошти обласного, місцевих бюджетів та державної субвенції на Житомирщині придбали житло для 50 дітей-сиріт, які позбавлені батьківського піклування та осіб з їх числа.

Тоді як за попередні 5 років дії обласної програми забезпечили житлом 61 дитину-сироту, - інфомує прес-служба ОДА.

На цьому акцентувала т.в.о. начальника служби у правах дітей ОДА Наталія Пилипчук 20 травня під час засідання постійної комісії облради з питань бюджету та комунальної власності.

За її словами, за пропозицією депутатів минулого року питання моніторингу забезпечення житлом дітей-сиріт внесли до моніторингу районів та міст Житомирської області. Це питання розглядали під час засідання колегії ОДА, а голова ОДА підписав відповідне розпорядження щодо активізації роботи у забезпеченні житлом дітей-сиріт.

«Якщо за 5 років дії обласної програми та за рахунок державної субвенції ми забезпечили житлом 61 дитину-сироту, то лише в 2018 році на виконання обласної регіональної програми та за рахунок державної субвенції житло отримали 50 дітей-сиріт, які позбавлені батьківського піклування. Щороку ми формуємо перспективний план щодо придбання житла дітям-сиротам та особам із їх числа. Якщо в минулому році таке житло у співфінансуванні обласного та місцевих бюджетів отримали 15 осіб, то на цей рік ми прогнозуємо придбання житла для 28 осіб і для цього передбачено 2 млн 750 тис. грн. Сподіваємось, що на місцях відповідально поставляться до наданих пропозицій і кошти будуть виділені», – зазначила Наталія Пилипчук.

Депутати під час комісії запропонували більш принциповіше працювати із районами та ОТГ області. Адже місцеві бюджети ОТГ збільшуються, а житлом забезпечили лише 10 дітей-сиріт у минулому році.

Заступник голови ОДА Ярослав Лагута додав, що питання досить актуальне: «Місцеві бюджети збільшуються, а питання співфінансування соціальної сфери – забезпечення житлом дітей-сиріт, охорони здоров’я, соцзахисту, оздоровлення дітей тощо – кошти місцевих громад виділяються в другорядному порядку. Не лише дахами, вікнами, дорогами мають жити сьогодні об’єднані громади. А в першу чергу для задоволення конкретних потреб тих людей, які живуть на території ОТГ».

Обласна програма діє на умовах співфінансування і обов’язковою умовою є надходження коштів із місцевих бюджетів у розрахунку не менше 50% від загальної вартості житла.

Загалом депутати обласної ради під час бюджетної комісії розглянули більше 100 питань – виконання регіональних програм, комунальної власності, обласного бюджету тощо.

 

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up