"Тітушки" і сльозогінний газ: «UPG» продовжує будувати АЗС на проспекті Незалежності в Житомирі, погрожуючи жителям. ВІДЕО

"Тітушки" і сльозогінний газ: «UPG» продовжує будувати АЗС на проспекті Незалежності в Житомирі, погрожуючи жителям. ВІДЕО

В Житомирі триває конфлікт навколо незаконного будівництва АЗК «UPG» на проспекті Незалежності, 29.

У середу, 20 листопада, на місці незаконного будівництва знову відбулися зіткнення між місцевими жителями і «охороною» АЗС - «тітушки» зламали невелике наметове містечко протестуючих, силою розштовхали жінок, одному з місцевих жителів бризнули в очі перцевим газом і травмували руку.

На підставі численних заяв від місцевих жителів і оприлюднених депутатами, чиновниками та юристами незаконних фактів при отриманні дозволів на будівництво АЗК «UPG» поліція відкрила кримінальне провадження за статтями 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків) та 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. В процесі розслідування поліцейські звернулися до суду з клопотанням про накладення арешту на спірну земельну ділянку на проспекті Незалежності, 29.

Сьогодні суд розглянув вказане клопотання, відмовивши в його задоволенні - і забудовник тут же відновив роботи. На місце передбачуваного будівництва прибула велика будівельна техніка та представники охорони АЗС, що приховують обличчя під масками.

«Тітушки» зламали невелике наметове містечко, влаштоване жителями на знак протесту проти незаконного будівництва.

«На будівництво заїжджала техніка, так звані «охоронці» в масках відштовхували наших жінок, які проводили мирну акцію протесту на проспекті Незалежності. У цей момент один чоловік підійшов і схопив мене за руки, другий бризнув в очі з відстані 10 см сльозогінним газом з балончика. Я осліп, почав захищатися руками, відчув поріз лівої руки ... Що з рукою, я поки не знаю, мені надавали допомогу, але я нічого не бачив. В обласній лікарні мені промили очі - тільки тоді я зміг бачити. Хочу подати заяву в поліцію,» - розповів один з безпосередніх учасників подій Олександр Литвинчук.

Незважаючи на відверто агресивну поведінку охоронців АЗС «UPG», навіть по відношенню до журналістів, юрист компанії Максим Теницький впевнений, що охорона АЗС діяла абсолютно законно, а місцеві жителі травмували себе самі.

«Сьогодні вранці ми продовжили підготовчі роботи по будівництву АЗК. Приїхала будівельна техніка, але незрозумілі громадські активісти почали блокувати заїзд техніки і спробували її пошкодити. Генеральний підрядник звернувся до охоронної фірми, уклав договір - це ніякі не «тітушки», а законна охоронна фірма, що має ліцензію МВС, яка забезпечує охорону об'єкта і будівельної техніки.

На протиправні дії громадян охоронна фірма вчасно відреагувала, і без використання будь-яких спеціальних засобів, засобів фізичного впливу - просто фізично не дали можливості людям зламати техніку», - розповів в коментарі юрист ТОВ «UPG» Максим Теницький.

Увечері на місце подій приїхав голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко. Охорона намагалася також продовжити спілкування нецензурною лайкою, але під тиском губернатора замовкли та зняли балаклави.

Але це не завадило їм чинити перешкоди роботі журналістів. Охорона намагалася світити ліхтариками в об’єктив камери, не пускала пройти повз об’єкту. Поліція робила вигляд, що нічого такого не помічає. 

Конфлікт триває. Віталій Бунечко пообіцяв, що роботи будуть припинені, але після його від’їзду роботи були продовжені.

Сьогодні, 21 листопада 2019 року, на 14 годину повинна відбутися робоча нарада з приводу подій на будівництві АЗС на проспекті Незалежності.

Руслан Мороз

Коментарі (4)
 • Любов

  любов

  Щоб робив би ти шановний Микола щоб та запракі, як ти написав, була біля твоїх вікон.
 • Любов

  любов

  Щоб робив би ти шановний Микола щоб та запракі, як ти написав, була біля твоїх вікон.
 • Микола

  Непогане місце для запракі, нікому вона не буде заважати. Людей хтось використовує у своїх цілях
 • Микола

  Непогане місце для запракі, нікому вона не буде заважати. Людей хтось використовує у своїх цілях
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up