Спецтема: карантин

Сьогодні Година Землі - найбільша екологічна акція в світі

Сьогодні Година Землі - найбільша екологічна акція в світі

Цієї суботи, 28 березня 2020 року, пройде наймасовіша екологічна акція в світі.

Вона покликана стимулювати інтерес людей до проблем зміни клімату, світлового забруднення та ряду інших екологічних проблем. Проводиться щорічно в останню суботу березня. З 20.30 до 21.30 необхідно вимкнути світло.

Історія створення акції Година Землі

У 2004 році австралійські вчені впритул зіткнулися з проблемою зміни клімату. Вони звернулися в популярне Сіднейське рекламне агентство з проханням - розповісти жителям країни про проблему. Акція спочатку називалася The Big Flick ( «Великим клацанням»), а потім отримала назву, яка носить донині - Годину Землі. Суть акції в виключенні світла на одну годину.

Всесвітній фонд дикої природи (WWF) перший подібний захід в Австралії провів в 2007 році. Участь у ньому взяли понад 2 млн. Австралійців. Пізніше було підраховано, що за допомогою акції всього за одну годину вдалося скоротити енергоспоживання Сіднея на 10%. У свою чергу це сприяло скороченню викиду вуглекислого газу в атмосферу.

Вперше акція Година Землі в Україні була проведена в 2013 році. Був відключений лише один об'єкт - монумент Батьківщина-Мати. Згодом вимикали зовнішнє освітлення на Хрещатику, Софійському та Михайлівському соборах. Підраховано, що в акції брало участь 80 українських міст.

Як провести Годину Землі без світла

Жителі Землі, а також державні організації та комерційні установи в символ не байдужості до майбутнього планети, повинні вимкнути світло, підсвічування пам'яток архітектури, а також інші електроприлади всього на 60 хвилин - з 20.30 до 21.30.

Щорічно у всьому світі під час Години Землі в будинках запалюють свічки, проводять акустичні концерти, вогняні шоу, організовують перегляд фільмів на екологічну тематику, еко-ярмарки та велопробіги.

У зв'язку з пандемією коронавирусу масові заходи в День Землі проводиться не будуть, але можна приєднатися до різних акціях онлайн.

Ряд учених вважає виключення світла всього на одну годину марним. До того ж вимкнути реактори, генератори промислових електростанцій на такий короткий час, а потім знову їх включити, - проблематично. Відповідно, скорочення викидів парникових газів, про який заявляють екологи, умовне. Акція Година Землі носить символічний характер, вважають вчені.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up