"Скасування пайової участі - хрест на розвитку інфраструктури міст"

"Скасування пайової участі - хрест на розвитку інфраструктури міст"

Асоціація міст України просить парламентські фракції не підтримувати законопроект №8124 у частині скасування пайової участі. 

"Пайові внески зараховуються до бюджету розвитку громад і напрями використання цих коштів чітко регламентовані Бюджетним кодексом України. До прикладу, не можуть використати кошти бюджету розвитку на оплату заробітних плат чи комунальних послуг. Разом з тим є значною потреба в міст на електрифікацію нових вулиць, проведення мереж водопостачання та водовідведення, розбудову соціальної інфраструктури, будівництва нових шкіл, садочків і т. д. Тому, на думку АМУ, говорити про неефективне, незрозуміле використання пайових внесків органами місцевого самоврядування недоцільно», - пояснює регіональний консультант з бюджетних питань Сергій Гаращук.

Хоча не всі місцеві бюджети отримують пайові внески, проте, охоплення цим видом надходжень не таке вже й низьке. Так Асоціація провела опитування 142 міст та 283 ОТГ України. За результатами було виявлено: 

  • бюджети 92%  міст та 34,3% ОТГ отримують пайові внески,
  • бюджети розвитку 30% міст та 9,2% ОТГ більш ніж наполовину складаються з пайових внесків.

За підрахунками Аналітичного центру АМУ, у 2017 році до місцевих бюджетів надійшло 1,9 млрд грн пайових внесків (для порівняння - видатки місцевих бюджетів на капітальне будівництво, ремонт, реконструкцію та реставрацію склали 33,3 млрд грн). 

За інформацією Офісу реформ у Житомирському РВ АМУ надходження від пайової участі 2017 року у 4 містах Житомирської області (Бердичів, Коростишів, Баранівка та Новоград-Волинський) загалом складають близько 1 млн грн.

Таким чином, реальна потреба громад у коштах на фінансування розвитку інфраструктури є значно більшою, ніж надходження пайових внесків до місцевих бюджетів. У таких обставинах відміна пайової участі призведе до значного недофінансування інвестиційних потреб територіальних громад.

Окрім того, у законопроекті №8124 не передбачено компенсаторні механізми та джерела покриття втрат доходів місцевих бюджетів від відміни пайової участі. А це  суперечить частині третій статті 142 Конституції України: «витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою».

Офіс реформ у Житомирському РВ АМУ

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up