Шлюб «одним кліком»: відтепер зареєструвати стосунки можливо онлайн

Подати документи для реєстрації шлюбу можна як у звичному паперовому форматі у самому відділі ДРАЦС, так і через мережу Інтернет, просто сидячи у себе вдома.

 

Шлюб «одним кліком»: відтепер зареєструвати стосунки можливо онлайн

Щоб громадянам було зручно користуватися новими електронними сервісами, Міністерство юстиції запустило веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» за адресою dracs.minjust.gov.ua. Для цього потрібно зайти на цей веб-портал й зареєструватися.

Саме для того аби здійснити реєстрацію, потрібно ввести логін і електронну адресу, на яку відразу надійдуть логін та пароль, що будуть ключем-входом до особистого кабінету заявника. Тут ви отримаєте доступ до заповнення реєстраційних форм і заяв. Користувачем веб-порталу може бути будь-яка фізична особа, яка має намір подати заяву або звернення. Відповідно заява є документом, надісланим із накладеним електронним цифровим підписом. Виходить, ви лише надсилаєте заяву із потрібними сканованими документами. У день, коли ця заява надходить, працівник відділу реєстрації актів цивільного стану розглядає папери і надає відповідь, у якій зазначає дату отримання свідоцтва про шлюб.

Працівники РАЦС зазначають, якщо у вас немає електронного цифрового підпису, можна подати онлайн звернення для того, аби оформити заяву. Таке звернення розглядається відразу. Але у цьому випадку ви маєте впродовж трьох днів прийти до відділу, аби підписати заяву про реєстрацію шлюбу. Це реєстрація звернень про прийом, а не заява. Щоб не стояти в черзі, вам буде вказана дата і час.

Аби отримати електронний цифровий підпис, знадобляться такі документи: паспорт, ідентифікаційний код та заява відповідного змісту. У ДФС ця послуга безкоштовна, а в «Національних інформаційних системах» обійдеться вам близько 50 гривень (тоді електронний підпис буде дійсний протягом року) і близько 100 гривень (електронний підпис діятиме два роки).

Також (разом із можливістю зареєструвати шлюб онлайн) можна звернутися з питаннями про розірвання шлюбу, зміну прізвища, повторну видачу свідоцтва про реєстрацію акту цивільного стану, надання витягу з реєстру, внесення змін до актового запису.

Марина Михальчук

Коментарі
17:55 У  Житомирі відбудеться забіг по Шодуарівських сходах 17:30 Поліським краєм крокує громадська акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти» 17:01 Понад 29 тисяч юридичних осіб та 47 тисяч фізичних осіб - підприємців перебувають на обліку в територіальних органах ДФС 16:38 Міста Житомирщини спільно з ГО можуть отримати фінансування гендерних ініціатив 16:16 Житомирська область: вогнеборцями ліквідовано пожежу у приватному домоволодінні 16:00 Житомирський прикордонний загін зустрічає військовослужбовців-строковиків 15:40 Обов’язковий платіж – скільки потрібно сплачувати громадянам, яким призначили житлову субсидію 15:18 23 травня - День героїв України 15:04 У Житомирі поліція оперативно затримала нападників на школярів 14:46 Громадських активістів Любарської ОТГ навчали проектному менеджменту 14:20 Житомирська місцева прокуратура попередила вибуття з комунальної власності 5 ділянок землі вартістю майже один мільйон гривень 14:00 Вилкул: Если власть сформирует «ручную» ЦИК, которая не имеет доверия, – это прямой путь к непризнанию выборов ни в Украине, ни в мире 12:45 Поліція викрила бердичівлянина у причетності до близько двох десятків крадіжок

Сьогодні в Житомирський прикордонний загін для подальшого проходження служби прибуло нове поповнення військовослужбовців-строковиків.

23 травня в Україні святкують День героїв, присвячений різним сторінкам національно-визвольної боротьби.

Голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич розпорядився провести службове розслідування щодо порушень процедури...

Поліції знадобилося лише чверть години, щоб затримати порушників.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up