Шлюб «одним кліком»: відтепер зареєструвати стосунки можливо онлайн

Подати документи для реєстрації шлюбу можна як у звичному паперовому форматі у самому відділі ДРАЦС, так і через мережу Інтернет, просто сидячи у себе вдома.

 

Шлюб «одним кліком»: відтепер зареєструвати стосунки можливо онлайн

Щоб громадянам було зручно користуватися новими електронними сервісами, Міністерство юстиції запустило веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» за адресою dracs.minjust.gov.ua. Для цього потрібно зайти на цей веб-портал й зареєструватися.

Саме для того аби здійснити реєстрацію, потрібно ввести логін і електронну адресу, на яку відразу надійдуть логін та пароль, що будуть ключем-входом до особистого кабінету заявника. Тут ви отримаєте доступ до заповнення реєстраційних форм і заяв. Користувачем веб-порталу може бути будь-яка фізична особа, яка має намір подати заяву або звернення. Відповідно заява є документом, надісланим із накладеним електронним цифровим підписом. Виходить, ви лише надсилаєте заяву із потрібними сканованими документами. У день, коли ця заява надходить, працівник відділу реєстрації актів цивільного стану розглядає папери і надає відповідь, у якій зазначає дату отримання свідоцтва про шлюб.

Працівники РАЦС зазначають, якщо у вас немає електронного цифрового підпису, можна подати онлайн звернення для того, аби оформити заяву. Таке звернення розглядається відразу. Але у цьому випадку ви маєте впродовж трьох днів прийти до відділу, аби підписати заяву про реєстрацію шлюбу. Це реєстрація звернень про прийом, а не заява. Щоб не стояти в черзі, вам буде вказана дата і час.

Аби отримати електронний цифровий підпис, знадобляться такі документи: паспорт, ідентифікаційний код та заява відповідного змісту. У ДФС ця послуга безкоштовна, а в «Національних інформаційних системах» обійдеться вам близько 50 гривень (тоді електронний підпис буде дійсний протягом року) і близько 100 гривень (електронний підпис діятиме два роки).

Також (разом із можливістю зареєструвати шлюб онлайн) можна звернутися з питаннями про розірвання шлюбу, зміну прізвища, повторну видачу свідоцтва про реєстрацію акту цивільного стану, надання витягу з реєстру, внесення змін до актового запису.

Марина Михальчук

Коментарі
17:50 На Житомирщині з початку року "чорні лісоруби" зрізали деревини на півтора мільйона гривень 17:17 Житомиряни 24 березня приєднаються до відзначення Години Землі 16:36 За два роки роботи патрульні поліцейські Житомирщини відреагували на 150 тисяч викликів по телефону «102» 16:20 У Житомирі планують відкрити громадську пральню 16:00 Житомирська область: рятувальники вивільняють вантажівки зі снігових заметів 15:45 Маршрутна карта роботи з МВФ щодо енергоефективності є ключовою для України, — Зубко 15:34 Гроші на вітер? Валідатори у маршрутках: для пасажирів чи перевізників 15:20 Баранівський, Радомишльський та Любарський райони - найгірші за показниками якості води 15:04 Поліція та медики провели для житомирських дев’ятикласників «Годину нетривіальних знань» 14:30 З 1 квітня на Житомирщині діятиме нерестова заборона на вилов риби 14:17 Розпочато виплати підвищених пенсій колишнім працівникам силових органів 14:00 Вилкул: Возобновление манипуляций вокруг языкового вопроса и НАТО говорит, что власть начала избирательную кампанию 12:40 У Житомирі на Старому Бульварі може з'явитися Алея зірок

На Житомирщині з 1 квітня діятиме нерестова заборона на вилов водних живих біоресурсів, - інформує прес-служба Житомирської...

Житомирська міська рада планує створення в місті громадської пральні. Проект відповідного рішення виконкому оприлюднено на...

22 березня 2016 року присягу на вірність українському народу склали перші патрульні поліцейські, - така інформація розміщена...

Про це свідчать дані досліджень Житомирського лабораторного центру МОЗ.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up