Щоб потрапити до музею, житомиряни стояли у черзі

Щоб потрапити до музею, житомиряни стояли у черзі

У Всесвітній день музеїв у Житомирі провели цікаву акцію. Аби відвідати обласний краєзнавчий музей, більше сотні дітей прийшлося створити «живий» ланцюг.

 

У Житомирі 18 травня гучно святкували Всесвітній день музеїв. В обласному краєзнавчому музеї на честь такого свята провели акцію «Хто крайній у черзі до музею?»

Святкування розпочалося не з гулянь, а з величезної черги до музею. Біля входу музею вишикувалось більше сотні дітей, які, аби увійти всередину, створили довгий «живий» ланцюг. Насправді це була акція, яку організували працівники музею. Директор музею Роман Насонов зазначив, що саме такі заходи можуть зацікавити і залучити ще більше охочих відвідати музей.

«Ми сьогодні показали, що черга може бути не лише до магазину, але й до музею. Метою такої акції було визначитися, хто крайній у черзі. Саме ця людина першою увійде у нову залу з природничою експозицією», – розповів Роман Насонов.

За два останні роки і відвідувачі, і співробітники помітили, що музей дійсно змінився. Він став молодший, відкритіший і доступніший. Директор музею зауважив, що 90 % роботи відвідувачі не бачать, ця робота ведеться поза експозицією – в бібліотеках, архівах, в полі, в експедиціях, під час написання екскурсій.

Переможцем акції стала учениця Житомирської міської гімназії № 3. Саме їй першій надали можливість увійти до музею. Разом з тим, у цей день у музеї урочисто відкрили другу залу природничої експозиції. Аби відкрити залу запросили людину, яка приділила чи не найбільшу увагу новій експозиції, - наукового працівника відділу природи Миколу Весельського. Йому урочисто вручили подяку від обласної ради. Усім присутнім дозволили заходити у будь-яку залу та провели безкоштовні екскурсії.

Микола Весельсьский розповів, що нова зала є продовження тієї виставки, що була розпочата два роки тому. Тривалий час деякі експонати були у фондосховищах. Працівники музею спробували показати ті зразки, які є характерними для нашого краю – Полісся та лісостепової частини Житомирщини.

За словами дітей, їм сподобалося таке святкування, адже працівники до останнього тримали інтригу акції, тому було дуже цікаво. Самі ж музейники діляться, що раді стільком відвідувачам. Цей день для них наче власний день народження.

Також у цей день працівники Київського Інституту бізнесу і технологій вручили директору музею грамоту за спільну плідну роботу.

Оскільки День вишиванки та День музеїв святкується цього року в один день, то заради цього в музеї з’явилося п`ять нових манекенів з старовинним українським вишитим вбранням. Ці предмети ніколи не були виставлені в експозиції. Цікаво те, що їх розмістили в залі європейського живопису напередодні Днів Європи, а це дуже символічно. 

Варто зазначити, що за минулий рік музей прийняв понад 200 тисяч відвідувачів, було проведено понад 100 масових заходів та поповнено фонди на 6 тис. одиниць.

Марина Михальчук

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up