Що просять житомиряни у петиціях: звіти з питань корупції, велопарковку, сповивальні столики у вбиральнях, кабінети для вакцинації здорових дітей

Що просять житомиряни у петиціях: звіти з питань корупції, велопарковку, сповивальні столики у вбиральнях, кабінети для вакцинації здорових дітей

Наші журналісти промоніторили розділ «Електронні петиції» на сайті Житомирської міської ради, аби дізнатися, які питання турбували містян минулого тижня.

Звіти

Житомирянин Олександр Колібабчук подав одразу два електронні документи, що стосуються звітів з питань корупції: «Заслухати звіт головного спеціаліста по виявленню корупції в міський раді пана Фещенка В.М.» та «Заслухати радника міського голови з питань запобігання корупції Яцика С.П. про перспективи роботи».

«Житомиряни повністю підтримують нову ініціативу міського голови пана Сухомлина С.І. про боротьбу з корупцією в стінах міськради та за її межами. А оскільки в роботі головного спеціаліста по виявленню корупції багато незрозумілих моментів для пересічних громадян, то бажано надати його виявленню корупції в міській раді трохи публічності. Ще дуже допоможе підключити до антикорупційної боротьби народні маси», – пише житомирянин у своїй петиції.

В іншій петиції Олександр Колібабчук просить радника міського голови з питань запобігання корупції Сергія Яцика озвучити перед громадськістю план роботи щодо протидії корупції у Житомирі.

Встановлення велопарковки біля ЗОШ № 30

Петицію з відповідною назвою подав Іван Сушицький.

«Зважаючи на те, що багато учнів школи володіє/пересувається/дістається до школи з використанням велосипеда, а також з метою розвитку велоінфраструктури міста пропоную встановити «типові» брендовані житомирські велопарковки на подвір`ї школи №30», – йдеться в електронному зверненні.

Нагадаємо, у травні 2016 року виконком затвердив 40 місць для комунальних велопарковок у Житомирі, встановлювати які почали у серпні того ж року.

Сповивальні столики

Анна Зарицька просить облаштувати вбиральні громадських закладів міста сповивальними столиками.

«З 1 квітня 2019 року в Україні діють нові державні будівельні норми щодо доступності – ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд». Відповідно до п. 11.8, поруч із туалетними приміщеннями загального користування відтепер мають бути розміщені універсальні санітарно-гігієнічні приміщення, обладнані сповивальними столиками.

Втім, ДБН зобов'язують встановлювати столики лише у нових громадських будівлях, а також у тих, де проводиться реставрація, реконструкція чи капремонт», – пише житомирянка. На її думку, до нових стандартів роботи варто залучати власників і вже існуючих закладів.

«Тому прошу рекомендувати всім громадським закладам міста встановити відкидні сповивальні столики у вбиральнях, щоб відвідувачі, які приходять з немовлятами, мали змогу переодягти своїх дітей, викинути сміття та помити руки, як у цивілізованому світі», – закликає Анна Зарицька.

Вакцинація здорових дітей

Питання вакцинації порушила у своїй петиції житомирянка Наталія Семенюк. Її електронний документ стосується організаційної частини процесу.

«Доброго дня усім! Прошу підтримати мою петицію щодо створення нормальних умов для вакцинації здорових дітей, а саме: створення окремого приміщення або ж хоча б кабінету з окремим виходом на вулицю, щоб здорові діти не контактували з хворими», – пише автор петиції.

Крім того, пані Наталія просить зробити графік вакцинації більш зручним для батьків: «Хоч 2 дні на тиждень до 20.00. Щоб вакцинацію могли здійснювати батьки у післяробочий час і не забирали цілий робочий день на це».

За 5 днів петиція отримала більше 50 % голосів, необхідних для розгляду міською владою, а це однозначно свідчить про її актуальність і підтримку серед батьків Житомира.

Дорожньо-транспортні питання

Традиційно є й петиції стосовно одного з найболючіших питань нашого міста – стану доріг.

Віталій Пасенюк звертає увагу на неприйнятний стан тротуарів вздовж вулиці Ціолковського і у своєму електронному зверненні просить їх відремонтувати.

Ліана Фірсова у своїй петиції просить заборонити у нічний час рух скутерів та мотоциклів по одній з головних транспортних артерій Житомира – вулиці Київській.

«З настанням перших теплих днів вул. Київська від Театральної в бік вокзалу перетворюється на справжній мототрек, по якому безкарно в будь-який час дня і ночі зі значним перевищенням швидкості і регламентованих децибел «літають» байкери на скутерах і мотоциклах. Їх не бентежить ні час доби, ні правила дорожнього руху, ні спокій інших громадян», – зазначає автор звернення.

Ольга Сідлецька

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up