Що потрібно пам’ятати користувачу ефірного цифрового телебачення. Запитання та відповіді

Що потрібно пам’ятати користувачу ефірного цифрового телебачення. Запитання та відповіді

В Україні триває процес переходу від аналогового до цифрового телемовлення.

Перехід на цифровий стандарт мовлення забезпечить ефективне використання радіочастотного ресурсу.

Про це повідомляє Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Цифровими передавачами для безкоштовного перегляду поширюється 28 загальнонаціональних телеканалів та до 4 регіональних телеканалів у кожній з областей України.

Відео дня

Про що слід пам’ятати, аби скористатися перевагами цифрового телемовлення.

Що необхідно для прийому цифрового ефірного телебачення?

Цифровий ефірний приймач (тюнер/приставка), який підтримує стандарт DVB-T2 або телевізор із вбудованим тюнером стандарту DVB-T2.

Під час вибору тюнера варто звернути на увагу на те, що тюнер повинен бути сертифікований в Україні. Також, слід звернути увагу на так званий «інтерфейс» пристроїв для під’єднання усіх необхідних роз’ємів телевізору та тюнеру для максимального використання технічних можливостей. 

Широкосмугова антена метрового діапазону та/або дециметрового діапазону. 

Для прийому цифрового телевізійного сигналу не потрібна спеціальна антена, оскільки наразі цифровий телевізійний сигнал поширюється в діапазоні дециметрових хвиль. Проте слід врахувати, що для впровадження нового мультиплексу з новим переліком програм розглядається метровий діапазон хвиль. З огляду на зазначене, доцільно використовувати широкосмугову антену. Можна використовувати будь-яку антену дециметрового діапазону типу «хвильовий канал» або універсальну антену. У разі значної віддаленості від передавальної станції (низький рівень сигналу) антена має бути з підсилювачем. 

Як підключитися до цифрового ефірного телебачення?

Потрібно встановити тюнер Т2, з’єднати його з ефірною антеною і телевізором. Якщо все зроблено правильно, у телевізорі з’явиться стартове меню із налаштуванням каналів, які мовлять у регіоні.

Найпростіший шлях – автопошук.

Як відбувається прийом сигналу?  

 Прийом сигналу здійснюється з ефіру. 

Джерело сигналу – найближчий передавач.

У Житомирській області розташовано 9 передавачів:

  • с. Андріївка (Черняхівський р-н);
  • м. Бердичів;
  • смт. Брусилів;
  • с. Кожухівка (Коростенський р-н);
  • с. Юрівка (Малинський р-н);
  • м. Новоград-Волинський;
  • м. Олевськ;
  • с. Дубовий Гай (Овруцький р-н); 
  • с. Котлярка (Попільнянський р-н).

Приймальну антену слід спрямувати в напрямку передавальної станції та налаштувати максимальний рівень сигналу для даної точки прийому. З місця встановлення приймальної антени в напрямку передавальної станції не повинно бути перешкод, таких як високі будинки, дерева, лінії електрозв’язку тощо.


Що робити, якщо цифровий телевізійний сигнал став відсутній або приймаються не всі програми?

Перевірити якість монтажу кабелю від приймальної антени до приймача та з’єднання тюнера з телевізором.  

Перевірити налаштування тюнера та телевізора.

Перевірити налаштування антени та з’єднання кабелю.

Переналаштувати антену або замінити на більш потужну.

Також в меню тюнера вимкнути опцію «Автоматичне оновлення».

 Зверніть увагу! Абонентів кабельного телебачення та власників супутникових антен зазначені зміни не стосуються. 

 Довідково

Кабінет Міністрів України постановою  від 13 червня 2018 року № 509 визначив терміни використання аналогової технології телевізійного мовлення. Відтак 31 липня відбулося вимкнення аналогового радіосигналу в Києві й Кіровоградській області, а 31 серпня - на решті території країни.

За внесеними Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення пропозиціями 29 серпня Кабінетом Міністрів України було ухвалено постанову № 667, згідно з якою для «визначених Національною радою з питань телебачення і радіомовлення каналів мовлення на територіях, що межують з Російською Федерацією та тимчасово окупованими територіями, та каналів мовлення на територіях, де розповсюджуються програми ПАТ “НСТУ” і телерадіоорганізацій місцевого мовлення, які не мають ліцензій на цифрове мовлення» 1 травня 2019 року є кінцевою датою використання технології аналогового телевізійного мовлення.

Нагадаємо, що в облдержадміністрації працює «гаряча лінія» голови облдержадміністрації Ігоря Гундича. За додатковою інформацією щодо переходу на цифрове телемовлення та інших питань звертайтеся за номером (0412) 42-02-02 у будні дні з 09.00 до 18.00 год. 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:42 Поблизу села Вишпіль виявлено несанкціоноване сміттєзвалище 12:20 Закон про мобілізацію з новими правками вступить в дію вже з 18 травня. ІНФОГРАФІКА 12:00 В Україні збільшується кількість телемедичних консультацій 12:00 Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни Від читача 18:18 Присвоєння звання ГЕРОЯ УКРАЇНИ посмертно Бондаренко Ігорю Вікторовичу 11:42 В області продовжують знаходити снаряди часів Другої світової війни 11:20 Рятувальники тричі надавали допомогу мешканцям підтоплених домогосподарств приватного сектору photo_camera 11:00 25-26 квітня пил з Сахари ще залишатиметься в атмосфері над Україною 10:40 У передсвяткові і святкові дні у Житомирі збільшать кількість рейсів на Корбутівське кладовище 10:20 У Житомирі проходить кінофорум спілки молодих кінокритиків України 10:00 Замість біткоїнів - спустошення гаманця: у Бердичеві поліцейські розслідують шахрайство 09:42 Понад тисячу осіб склали втрати росіян за добу 09:20 Оперативна інформація станом на 06.00 25 квітня 2024 року щодо російського вторгнення 09:00 25 квітня: все про цей день, яке свято, іменини і погода у Житомирі 17:53 Як держава планує залучити фахівців з інвалідністю до ринку праці? 17:50 Чи загрожує Житомирщині підтоплення? Розповідають гідрологи 17:00 єЧерга для автобусів: на пунктах пропуску з Молдовою кожен автобус зможе обрати час перетину кордону 16:40 Якщо про депутатів, то тут – дисципліна, а якщо про громадськість, то тут… 16:20 У Станишівській громаді зупинили нетверезу водійку: вона запропонувала патрульним хабар 10 тисяч photo_camera 16:17 Не поширюйте фейки: відео нібито з Житомира, як військовий "закопує" ухилянта - російська пропаганда
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up