Що чекати житомирянам від новітньої реформи Трудового кодексу

Що чекати житомирянам від новітньої реформи Трудового кодексу

У майбутньому відмова працівника від виконання примх свого керівництва може обернутися втратою робочого місця.

Ні, це не цілковитий абсурд. Такі речі є чітко прописаними в тексті нового законопроєкту Кабінету міністрів України стосовно зміни чинного Трудового кодексу нашої держави. До речі, детальніше ряд змін робочих норм на власній сторінці у фейсбуці прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов.

Не встиг вчасно прийти на робоче місце? З речами на вихід!

До сьогодні, роботодавець міг звільнити свого працівника лише у 3 випадках: за згодою обох сторін, нехтуванням людиною виконання своїх посадових обов`язків або ж 3-х годинний прогул свого робочого часу без встановлення на те поважної причини. А в новій редакції Кодексу буде прибрано поняття «3-х годинного прогулу» та замінять його наступне формулювання: «можливе звільнення працівника у зв`язку з втратою довіри до нього» та «за відсутність на роботі без встановлення на те поважної причини». 

Але що саме цікаве, в той же час Кабмін влаштував розсилку повідомлення до редакцій регіональних ЗМІ, де намагається  «обіграти» цей факт усіма можливими способами.

«Ми гарантуємо працівникам посилити гарантії їх захисту, шляхом обов’язкового попередження та грошової компенсації у разі звільнення», – заявили в Кабміні.

Однак більшість юристів в один голос вважають, що така норма дозволить роботодавцям звільнити співробітника мало не за п'ятихвилинне запізнення на роботу.

З роботи звільнять, але добре заплатять

Коли українці почали обурюватися, щодо реалізації попередньно написаного пункту в життя, Тимофій Милованов почав заспокоювати людей та заявив, що такі речі будуть компенсовані людям з точки зору виплати їм додаткових грошей у формі компенсації за втрачене робоче місце.

«Кілька статей в ЗМІ поширюють інформацію, що тепер роботодавець має право звільнити працівника за власною ініціативою. І пишуть, що це погано. Але забувають сказати, що сьогодні роботодавець теж може те саме. І що за новим законопроєктом роботодавець має заплатити робітнику за таке звільнення компенсацію. І нарешті, що така компенсації буде в рази більше ніж те, що платять сьогодні», – повідомив міністр у фейсбуці.

Не будеш виконувати розпорядження шефа – підеш геть!

На жаль, новий Кодекс передбачає можливість звільняти працівника навіть за відмову від виконання розпоряджень роботодавця, навіть якщо це не входить до трудових обов'язків працівника. Зокрема, в цьому законопроекті, що по-суті, є «доповненням» до чинного Кодексу законів про працю України, ця норма сформульована таким чином, що порушення трудового договору та невиконання розпоряджень роботодавця, згадуються окремо одне від одного. З формулювання випливає, що це в майбутньому може постати, як дві самостійні умови для звільнення. При цьому не обов'язково, щоб таке розпорядження було пов'язано з трудовими обов'язками. Звісно, що дуже низька ймовірність того, що роботодавець буде змушувати працівників виконувати завдання, що не виникають з його трудової функції, але зауважимо знову: новий проєкт зовсім не регулює це питання, а отже і не захищає працівника.

Займали високі посади? Так швидко вас не відпустять…

До 2020 року процедура звільнення була стабільною: повідомляєш керівництво про своє бажання піти і починаєш відпрацьовувати обов`язкові 2 тижні, допоки на ваше вакантне місце не знайдуть іншого кандидата. Так ось за інновацією Кабміну, вищому керівництву структури дозволяється за згодою сторін обмежити право 2-тижневого звільнення керівного складу підлеглих. І аргументує такі зміни уряд тим, що «надто різке» звільнення може спровокувати занепад підприємства.

«На мою думку, це дуже раціональна норма. Раптове звільнення керівництва підприємства може знищити саме підприємство», – коментує пан Милованов.

Зауважимо, що наразі зміни до Трудового кодексу маємо лише на папері – вони не набули чинності. Уряд поки що лише схвалив відповідний законопроєкт і відправив на розгляд народних обранців, які, своєю чергою, мають проголосувати за нього у двох читаннях. Після цього документ повинен підписати президент. 

Ірина Хоцька

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 Упродовж доби правоохоронці Житомирщини викрили близько десятка крадіїв 17:00 На кордоні з Біоруссю продовжують будувати міст 17:00 Понад 80 питань розглянули на комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення 16:41 Пошуківцям вдалося встановити ім'я солдата Червоної армії, рештки якого знайшли шукачі металу у Новоград-Волинському районі Від читача 16:49 Світ досі підтримує Україну та вимагає від РФ відмовитися від анексії 16:40 У Романівському районі чоловік у своєму дворі викопав артилерійський снаряд часів Другої світової 16:33 Тепер ми поруч! Відкриття нових маркетів "Центр Комплектації"! 16:20 Коронавірус уже у Польщі 16:08 Зовсім не очікувано для аптекарів почалася щорічна епідемія грипу: з аптек щезли маски 16:00 Чому народ за децентралізацію, а чиновники на місцях цьому не радіють? 15:53 У центрі Житомира декілька будинків залишились без тепла 15:38 Стажування працівника на підприємстві: умови, порядок оформлення і оплати 15:19 Як запобігти інфікуванню новим коронавірусом: дієві поради 15:01 Поліцейські Житомирщини просять відгукнутись громадян, які бачили розшукуваного юнака у Хорошеві 15:00 Житомиряни категорично проти виступів цирку з тваринами у місті 14:38 Граючись у хованки в парку, жінка загубила 4-річного сина і зателефонувала в поліцію 14:20 Запрошуємо на 1-й Форум підприємництва Баранівської ОТГ «Розвиток у партнерстві» 14:00 Василь Муравицький – найтитулованіший в'язень сумління в Україні 12:29 На Олевщині затримали учасника банди нападників на ювелірні магазини, який був у міжнародному розшуку з 2018 року 12:18 Подорожуєте в Японію? Убезпечте себе від коронавірусу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up