Рятувальники пропагують безпечну поведінку на замерзлих водоймах

Рятувальники пропагують безпечну поведінку на замерзлих водоймах

З початку року на водоймах області загинуло 4 особи, за весь зимовий період – 9. Аби запобігти нещасним випадкам на водних об’єктах, фахівці ДСНС проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з рибалками та відпочивальниками.

Так, 25 січня рятувальники провели рейд на річці Уж, що в с. Поліське  Ушомирської територіальної громади Коростенського району. Фахівці ДСНС нагадали громадянам основні заходи безпеки на льоду. Зокрема, що не можна пробивати поряд одна від одної багато лунок, необхідно уникати розташування великими групами на одному місці, рибалити на переправах, поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Із собою вони завжди повинні мати міцну мотузку довжиною 12-15 м, а також дошку або велику гілку.

Як відомо, деякі громадяни полюбляють зігрітися спиртними напоями, проте фахівці категорично радять цього не робити. Адже потрапляючи у кров алкоголь сприяє переохолодженню, викликаючи велику втрату тепла, одночасно створюючи помилковий ефект зігрівання організму зсередини.

Окрім цього, рейдовики розповіли про три ступені переохолодження та надання першої допомоги при їх виникненні.

Більшість громадян зазначили, що знають як подбати про свою безпеку, проте для закріплення інформації рятувальники роздали усім застережливі пам’ятки.

Наразі дана просвітницька робота проводиться у всіх куточках Житомирщини, адже біду завжди краще попередити.

ГУ ДСНС України у Житомирській області

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up