Реставрація трамвайних колій у Житомирі обійдеться у 30 млн євро

Реставрація трамвайних колій у Житомирі обійдеться у 30 млн євро

За словами міського голови, закупити нові тролейбуси чи електробуси у 5 разів дешевше, ніж будувати нові трамвайні колії та запустити нові трамваї.

Проте це питання повинні вирішувати житомиряни, адже трамвай – частина історичної та культурної спадщини міста.

«Ми всі розуміємо, що це дуже чутливе питання для житомирян, бо трамвай – це історія, другий трамвай в Україні. Якщо підходити до цього запитання як менеджер, то треба показати житомирянам цифри, і тоді усі нормально сприймуть цю ситуацію», - сказав Сергій Сухомлин.

За його словами, у вирішенні даного питання є два шляхи: або збудувати нову колію, яка за приблизними підрахунками обійдеться в 30 млн грн (якщо отримаємо кредитні кошти), або житомирянам доведеться відмовитись від трамваю взагалі.

«Львів зараз прокладав нові трамвайні колії якраз на так званій «безшумці» за кошти ЄБРР. Приблизно кілометр такої дороги коштував їм 1,2 млн євро. У нас, якщо я не помиляюся, десь 17 кілометрів в обидва боки. Виходить близько 20 млн євро. Тут треба приймати рішення, чи доцільно розвивати трамвай в Житомирі – переходити на цю «безшумку», брати кошти у міжнародних кредиторів, які потім потрібно буде віддавати з міського бюджету, або ж ні. Варто зазначити, що разом із заміною колій і закупівлею нових трамваїв (зараз трамвай коштує приблизно 25 млн грн, а нам треба хоча б 10) вартість проекту по цій лінії близько 30 млн євро. Інший варіант – закупити нові тролейбуси чи електробуси, які коштують у декілька разів менше, зняти колію і за 3-4 млн євро в еквіваленті зробити капітальний ремонт цієї дороги», – зауважив Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, у січні – лютому 2018 р. на сайті Житомирської міської ради зареєстровано одразу дві «протитрамвайні» петиції.

Анастасія Ліберман

0
0
0
0
Коментарі (35)
 • Юлия Побережная

  Писдят.

  Юрий Кияшко reply Юлия Побережная

  На понт берут?)))
 • Valentina Borisova

  Это очередной обман. Считают как себе выгодно,а другое не считают. Может есть смысл написать петицию и пусть чиновники добираются на работу и с работы ,как все житомиряне. Пусть хоть немного почувствуют наши проблемы. Вы уже знаете ,как они хотят использовать комунальний транспорт? Ездили мы "дельфинчиками" и другими убитыми маршрутками и будем дальше ездить. Уберут трамвай,лучше дороги станут? Каждый год ,а то и чаще, нужно будет ремонтировать(списывать).Проще раз убрать, а дальше будет как и во всем. Лучше точно не будет. ТРАМВАЙ ДОЛЖЕН БЫТЬ!
 • Elena Malinovskaya

  Ещё пару кафешек построится, а ни дорог ни трамваев ни автобусов не будет!!!
 • Elena Malinovskaya

  пусть власть скинется и отремонтируют!!!
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up