Право на житло: квартирне питання для житомирських дітей-сиріт

Горезвісне «квартирне питання» стає особливо актуальним для сиріт після досягнення ними повноліття.

Право на житло: квартирне питання для житомирських дітей-сиріт

Формально допомога від держави є, але з реальністю вона не збігається.

У нашій країні сиротам завжди було дуже непросто отримати житло. В очікуванні свого «кутка» дитина-сирота могла простояти в черзі не один рік, і давалися квартири з величезними запізненнями.

Закон захищає таких дітей, а також й їхнє право на житло, розповіла для редакції газети «20 хвилин» заступник начальника, завідувач сектором піклування, усиновлення та соціального захисту дітей Катерина Комар. Та статистика свідчить, що сироти лишаються сам на сам зі своїми проблемами.

«Діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, мають право згідно із законодавством стати на соціальний квартирний облік за місцем походження або проживання до влаштування під опіку, піклування, прийомну сім’ю, дитбудинок сімейного типу, державні установи за заявою опікуна, піклувальника, державного опікуна, батьків-вихователів, прийомних батьків. Після досягнення 18 років такій дитині протягом одного місяця мають надати соціальне житло до надання іншого впорядкованого житла для постійного проживання – безкоштовно. Турбота про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – найважливіше завдання служб у справах дітей. Якщо дитина, яка втрачає родину, проживала з батьками в неприватизованому помешканні, ми одразу звертаємося з відповідними клопотаннями». – сказала вона.

За її словами, саме через економічну кризу та дефіцит бюджету незначна частина дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що набули повноліття, має змогу отримати соціальне житло чи житлове приміщення.

«Брак коштів на державному та місцевому рівнях не повною мірою забезпечують право осіб вказаної категорії на отримання житла», – наголосила Катерина Комар.

За інформацією служби у справах дітей Житомирської міської ради у Житомирі серед 341 дітей (дітей-сиріт і таких, що позбавлені батьківського піклування), у 62-х немає власного житла. На правах власності мають житло 82 людини, а на правах користування – 196. У поточному році досягли повноліття статусних 56 осіб. Протягом 2016 року надано житло 2 дітям. На квартирному обліку перебуває 26 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Юлія Довбня
Коментарі
15:40 Обов’язковий платіж – скільки потрібно сплачувати громадянам, яким призначили житлову субсидію 15:18 23 травня - День героїв України 15:04 У Житомирі поліція оперативно затримала нападників на школярів 14:46 Громадських активістів Любарської ОТГ навчали проектному менеджменту 14:20 Житомирська місцева прокуратура попередила вибуття з комунальної власності 5 ділянок землі вартістю майже один мільйон гривень 14:00 Вилкул: Если власть сформирует «ручную» ЦИК, которая не имеет доверия, – это прямой путь к непризнанию выборов ни в Украине, ни в мире 12:45 Поліція викрила бердичівлянина у причетності до близько двох десятків крадіжок 12:18 На Житомирщині більше шести тисяч громадян замовили витяг з Державного земельного кадастру в онлайн-режимі 12:02 Дизайнерські ідеї будинку: поради експертів 11:46 Голова ОДА затвердив склад комісії, яка проведе службове розслідування щодо процедурного питання спецперевірок 11:20 У Житомирі за збут наркосировини судитимуть організатора злочинної групи екс-поліцейського та двох її учасників 11:01 Через бездіяльність житомирської влади у місті назріває екологічна катастрофа 10:46 Біля 30 озброєних осіб увірвались на державне підприємство у Черняхівському районі

20 травня громадською організацією «Перспектива» спільно з Клінікою дружньою до молоді було проведено акцію до Всесвітнього...

Прокуратура Житомирщини вимагає зняти з розгляду на сесії облради проект про відведення ТОВ «Валки-Ільменіт» 115 га земель...

У Міністерстві юстиції створили реєстр підприємств-боржників по заробітній платі.

18 травня пішли з місць навчання та не повернулися 15-річні Ганна Ходаківська та Едуард Янчук, жителі м. Коростеня.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up