Право на житло: квартирне питання для житомирських дітей-сиріт

Горезвісне «квартирне питання» стає особливо актуальним для сиріт після досягнення ними повноліття.

Право на житло: квартирне питання для житомирських дітей-сиріт

Формально допомога від держави є, але з реальністю вона не збігається.

У нашій країні сиротам завжди було дуже непросто отримати житло. В очікуванні свого «кутка» дитина-сирота могла простояти в черзі не один рік, і давалися квартири з величезними запізненнями.

Закон захищає таких дітей, а також й їхнє право на житло, розповіла для редакції газети «20 хвилин» заступник начальника, завідувач сектором піклування, усиновлення та соціального захисту дітей Катерина Комар. Та статистика свідчить, що сироти лишаються сам на сам зі своїми проблемами.

«Діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, мають право згідно із законодавством стати на соціальний квартирний облік за місцем походження або проживання до влаштування під опіку, піклування, прийомну сім’ю, дитбудинок сімейного типу, державні установи за заявою опікуна, піклувальника, державного опікуна, батьків-вихователів, прийомних батьків. Після досягнення 18 років такій дитині протягом одного місяця мають надати соціальне житло до надання іншого впорядкованого житла для постійного проживання – безкоштовно. Турбота про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – найважливіше завдання служб у справах дітей. Якщо дитина, яка втрачає родину, проживала з батьками в неприватизованому помешканні, ми одразу звертаємося з відповідними клопотаннями». – сказала вона.

За її словами, саме через економічну кризу та дефіцит бюджету незначна частина дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що набули повноліття, має змогу отримати соціальне житло чи житлове приміщення.

«Брак коштів на державному та місцевому рівнях не повною мірою забезпечують право осіб вказаної категорії на отримання житла», – наголосила Катерина Комар.

За інформацією служби у справах дітей Житомирської міської ради у Житомирі серед 341 дітей (дітей-сиріт і таких, що позбавлені батьківського піклування), у 62-х немає власного житла. На правах власності мають житло 82 людини, а на правах користування – 196. У поточному році досягли повноліття статусних 56 осіб. Протягом 2016 року надано житло 2 дітям. На квартирному обліку перебуває 26 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Юлія Довбня
Новини за темою
Коментарі
17:57 Впорядкуйте спортивний майданчик біля свого дому - стартує всеукраїнська акція 17:50 Вірменин не зміг перевезти через кордон «Mercedes-Benz C 180» через підроблене доручення 17:20 З початку квітня у водоймах Житомирської області розпочинається нерест 17:04 21 березня у Житомирі проведуть тест першого електробуса 17:00 Житомирські аудитори виявили порушень на 252 тис. грн в Управлінні праці та соціального захисту населення Черняхівської райдержадміністрації 16:45 «Гаряча лінія» з питань сім’ї, молоді, спорту 16:30 Чоловік з бійцівською собакою не хотів виходити з магазину, за що отримав від поліцейських 16:21 На Житомирщині прокуратура попередила неправомірне зменшення майже на 40 га земель лісового фонду для розробки піщаного кар’єру 16:07 Наше майбутнє залежить від нас 16:00 Уряд виділив 400 млн грн. на компенсації за «теплими кредитами», з яких 190 млн грн. – саме для ОСББ! 15:45 Житомирські митники вилучили у громадянина Молдови заборонений медичний препарат 15:33 СБУ завадила створенню "Житомирської народної республіки" 15:20 Рятувальники вилучили зі снігових заметів 5 транспортних засобів

19 березня завершується реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2018 року, - повідомляє сайт zno.osvita.ua.

18 березня о 13:30 до Служби порятунку «101» м. Коростень надійшло повідомлення про те, що автомобіль швидкої допомоги застряг...

Уже у квітні розпочинається національна кампанія з вибору лікаря: українці зможуть обрати терапевтів, педіатрів чи сімейних...

У п'ятницю, 16 березня, житомирський ФК "Полісся" у контрольному матчі обіграв харківський аматорський колектив "Водоканал".

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up