Попільнянська ОТГ визначила пріоритет розвитку освіти громади

Попільнянська ОТГ визначила пріоритет розвитку освіти громади

У грудні 2016 року 12 сільських рад Попільнянського району об’єднались навколо селища Попільня.

Громада з площею понад 300 км² та населенням 16,6 тисяч консолідувала значний економічний, фінансовий та людський ресурс, що дозволило вже за рік показати значний результат роботи.

На початку року громада затвердила бюджет у розмірі 157 мільйонів гривень із власними надходженнями на рівні 53 мільйонів гривень. Після налагодження роботи новостворених органів влади в Попільнянській громаді розпочали реконструкцію й модернізацію численних закладів соціальної інфраструктури.

Відео дня

Для проведення масштабних заходів з відновлення інфраструктури у громаді використали можливості декількох державних фондів, кошти субвенцій та власні надходження. За рік було реалізовано 11 проектів загальною вартістю понад 16 мільйонів гривень.

Створення нового освітнього простору та матеріально-технічної бази шкіл та дитячих садочків – це ключовий пріоритет у розвитку громади. 5 реалізованих у 2018 році проектів безпосередньо стосуються освіти.

Новий директор Попільнянської гімназії Валерій Шуляр відзначає значний рівень уваги громади до потреб освіти. Гімназія розрахована на 1500 учнів на сьогодні має 700 дітей, частина із яких довозиться в містечко з навколишніх сіл.

«Гімназія за повністю утеплена, замінені вікна, двері, дах. Крім того ми в цьому році відкрили медіатеку. Ще лишилось провести ремонт та модернізацію внутрішніх приміщень. Такий прогрес у роботі над матеріальною базою закладу є результатом всієї громади».

Також було модернізовано дитячі садки «Чебурашка» та «Сонечко» в яких виховуються понад 220 дітей. Будівлі закладів утеплили та замінили вікна і двері. Це допомогло не лише створити якісні умови для перебування дітей, а й зекономити кошти на опаленні закладів.

За рік було побудовано два нових міні-футбольних поля зі штучним покриттям та закінчено модернізацію спортзалу Попільнянської гімназії №1. На ці спортивні об’єкти було витрачено понад 3,3 мільйона гривень.

«Школи, садки, спортивні майданчики, ігрові майданчики – це основа для нормального розвитку наших дітей. Далі ми будемо змінювати якість освіти та створюватимемо умови для зростання», - переконаний Олександр Пінцов, перший заступник голови Попільнянської селищної ради.

Паралельно із модернізацією соціальної інфраструктури в громаді відбулись масштабні ремонти доріг та покращено матеріально-технічну базу комунального підприємства «Комунальник». Юрій Борщ, директор підприємства, всього за декілька місяців отримав нові сміттєвози, трактори та додаткове обладнання для сезонних робіт з благоустрою громади.

«Раніше чекати оновлення автопарку доводилось чекати роками. Сьогодні ми можемо забезпечувати очищення доріг від снігу, благоустрій громади та робити це якісно та швидко».

У 2018 році в громаді було відремонтовано в селищі Попільня вулиці Ватутіна, Молодіжна та садова, в селі Ходорків вулиця Новобудова, на що було витрачено понад 5,6 мільйона гривень. Також було відремонтовано дорогу між селами Саверці та Парипси за кошти митного експерименту.

На 2019 рік у громаді планують подальшу модернізацію інфраструктури. Завдяки значному економічному потенціалу на території ОТГ працюють декілька потужних аграрних підприємства, які забезпечують роботою значну частину населення громади та сплачують до бюджету левову частку податків.

«Наше багатство це люди та земля. І великою перевагою громади є те, що у нас немає жодної вільної ділянки землі. Наші фермери все обробляють. Це дозволяє нам розвиватись та створювати якісні умови для життя громадян», - вважає Валентина Ільїна, секретар Попільнянської селищної ради.

Протягом 2018 року фахівці Попільнянської ОТГ відвідали численні навчальні заходи організовані Житомирським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:50 Підтвердження статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період 17:30 100-річний ювілей відзначив житомирянин Віктор Іванович Поліщук 17:00 Сьогодні з 18 до 22 години для бізнесу та промисловості діятимуть обмеження споживання електроенергії 16:41 Підвішені закони: чому Зеленський затягує із підписанням ініціатив? Від читача 13:56 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 16:18 Житомирський обласний центр крові має потребу в донорській крові з негативним резус-фактором 16:00 Незаконна реєстрація права оренди на 170 земельних ділянок – на Житомирщині держреєстратора підозрюють у службовій недбалості 15:40 На Михайлівський проводяться роботи з підготовки фонтанів до роботи. ФОТО photo_camera 15:22 Задушив приятеля, а тіло підкинув сусідам – жителя Звягеля ув’язнили на 9 років 15:00 Атмосферні фронти покинуть Україну, температура почне підвищуватися 14:40 Мобілізація за несплату аліментів: як це працюватиме 14:20 Історикам та краєзнавцям представили бачення концепції розвитку парку «Замкова гора» 14:00 “Доступні ліки”: отримуйте життєво необхідні ліки безоплатно або з частковою доплатою 12:40 Втома: причини і методи боротьби 12:20 Житомир і Куп’янськ підписали меморандум про співпрацю photo_camera 12:00 У ніч на 20 квітня на Житомирщині очікуються сильні заморозки 0-3° 11:41 Як отримати пільги на харчування у школах і садочках? ІНФОГРАФІКА 11:20 Два боєприпаси часів Другої світової війни виявили в Бердичеві і Звягелі 11:00 Військовим передали чергову автівку, придбану завдяки волонтерам 10:40 За ініціативи Мінветеранів Уряд спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника і Захисниці
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up