Подорож з дитиною за кордон: коли згода одного з батьків не потрібна?

Подорож з дитиною за кордон: коли згода одного з батьків не потрібна?

Процедура вивезення дітей, які не досягли шістнадцяти років, у супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених ними, відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, здійснюється за нотаріально посвідченим дозволом другого з батьків.

Чи існують випадки, коли при вивезенні дитини за кордон не потрібен такий дозвіл? З таким питанням до Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся Анатолій Сагайдак (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, – прим. автора). Роз’яснення з цього питання, в межах проекту «Я маю право!», надали фахівці Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Покинути Україну без згоди батька (матері) на виїзд дитини за кордон можна в таких випадках:

- батько є іноземцем або особою без громадянства та відсутній у пункті пропуску;

- є підтверджена заборгованість зі сплати аліментів терміном більше чотирьох місяців;

- в закордонному паспорті матері або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України до іншої держави чи відмітка про взяття на постійний консульський облік.

Згода батька на вивезення дітей за кордон не потрібна при пред’явленні таких документів:

- довідка про народження дитини, видана органом РАЦСу, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України;

- довідка про наявність боргу зі сплати аліментів, видана державним або приватним виконавцем;

- рішення суду про надання дозволу на вивезення дитини з України;

- судове рішення про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду про визнання батька безвісно відсутнім;

- судове рішення про позбавлення батьківських прав;

- свідоцтво про смерть другого з батьків.

Якщо виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» - на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213103 (єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

 

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up