Податківці області прозвітували про свою взаємодію з платниками податків щодо зупинення реєстрації податкових накладних

Податківці області прозвітували  про свою взаємодію з платниками податків щодо зупинення реєстрації податкових накладних

З квітня 2017 року запроваджено систему автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових/розрахунків коригування  в ЄРПН (СМ КОР).

 

Сьогодні, 17 серпня, в Головному управлінні ДФС в Житомирській області відбувся брифінг  із журналістами, під  час якого присутнім розповіли про основні аспекти взаємодії податкових органів з платниками податків щодо зупинення реєстрації податкових накладних.

В ДФС створений окремий структурний підрозділ, який розглядає пакети документів, що надають суб’єкти декларування з  так званими «відбитими» податковими накладними для прийняття остаточного рішення щодо приймання такої накладної або доведення до суб’єкта господарювання причин її не прийняття.

«Новий механізм, який дозволяє автоматично аналізувати податкову накладну на наявність ризиків, запроваджено Податковим кодексом України для підвищення ефективності боротьби з  ухиленням від оподаткування»,  - розповіла начальник  управління моніторингу доходів  та обліково-звітних систем Головного управління  ДФС  у  Житомирській  області Тетяна Єфременко.

Система моніторингу КОР дає можливість зупиняти випадки безпідставної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, у разі коли постачальник фактично не здійснює господарську операцію, а реєструє виключно з метою надання покупцю необгрунтованої податкової вигоди у вигляді неправомірного сформованого кредиту з ПДВ.

Загалом з початку дії системи станом на 15 серпня 2017 року ГУ ДФС у Житомирській області опрацьовано вже понад 1 тис. повідомлень платників податків. З них по більше як 600 повідомлень  комісією ДФС  України прийнято позитивне рішенння.

«З початку дії системи відсоток зупинених податкових накладних складав 1%, а  на сьогодні кількість зупинених податкових накладних суттєво зменшена – відсоток зупинених податкових накладних  складає 0,48%», - поінформувала Тетяна Єфременко.

Дане зменшення зумовлене тим, що платники почали подавати таблиці платників, які комісія ДФС намагається у більшості випадків врахувати.

Алла Гетьман

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up