Підземелля у Житомирі на Великій Бердичівській планують відкрити до Дня міста

Підземелля у Житомирі на Великій Бердичівській планують відкрити до Дня міста

Розрите підземелля планують покрити скляним куполом до Дня міста, яке житомиряни відзначатимуть 9 вересня.

 

До Дня міста основне наше завдання – поставити скляний саркофаг. Про це під час прес-конференції повідомив житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«Власник приватного музею на Крошні погодився дати експонати для експозиції. Аби їх було видно не тільки вдень, а й вночі, ми зробимо підсвітку. Однак існує єдиний момент – власник приміщення, біля якого знаходиться цей провал, не надто йде назустріч і всіляко перешкоджає у встановленні такого об’єкта. Сподіваюсь, що ми це питання вирішимо», – наголосив Сергій Сухомлин.

Підземелля, яке виявили під час будівельних робіт на вулиці Великій Бердичівській у Житомирі, викликало жваве обговорення у колі місцевих археологів та краєзнавців. Кажуть, дана знахідка – не що інше як підземний побутовий хід. Про що свідчать старовинні карти, датовані 1781 та 1859 роками.

«В мене виникла така версія, що це побутовий підземний хід. Споруджений він був раніше, ніж сам будинок, який стояв зверху. Адже плитка підземелля і плитка будинку зовсім різні, плитка нижче за ознаками старіша. Якщо датувати це підземелля за датою спорудження самого будинку, то це середина 19 сторіччя. Ще в книжці Нікуліна про історію нашого театру намальована професійна топографічна зйомка, на якій ми бачимо вхід, який йде з театру в цьому напрямку, де виявили підземелля. Цей  хід може бути частиною більш старої споруди, але я не думаю, що вона фортифікаційна, скоріш це були господарсько-побутові ходи, бо фортифікаційні споруди зовсім по-іншому виглядають», – розповів український історик-краєзнавець Георгій Мокрицький.

На місці підземелля планують зробити безкоштовну виставку артефактів під склом, тематика якої буде змінюватися кожен місяць. Тут буде представлено побут  17-18 століття.

Облаштування даного підземелля проводитиметься коштом спонсорів.
«Гроші заклали в реконструкцію самого тротуару, сума невелика, там кілька десятків тисяч гривень, а все інше будуть робити спонсори і власники того ж (приватного) музею», – зазначив Сергій Сухомлин.

Нагадуємо, підземелля виявили минулого року, коли під час будівельних робіт туди провалився екскаватор. Краєзнавці та ентузіасти хочуть перетворити підземелля на туристичну принаду.

Алла Гетьман

0
0
0
0
Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up