Паспорт-книжку на ID-карту замінювати необов’язково

Повідомлення про обов’язкову заміну паперового документу на id-картку до 1 січня 2020 року стали чи не найпопулярнішими протягом останніх днів.

Паспорт-книжку на ID-карту замінювати необов’язково

Йшлося у них про зменшення віку для заміни паспорта з 16 на 14 років та пояснювались нібито причини, чому всі про це мовчать. Чому мовчать? «Ну, по-перше, ажіотаж у грудні 2019 року і цілодобові черги чиновнику завжди будуть на руку, – йдеться у пості нотаріуса Олени Куртак, на який послалось кілька десятків ЗМІ. – І друге. Усі громадяни України зобов’язані замінити теперішні паспорти на нові id-картки (пластикові паспорти) до 1 січня 2020 року».

Журналісти газети «20 хвилин» звернулись до прес-служби ДМС у Житомирській області із запитаннями: чи обов’язковою є заміна паперового документу на id-картку, які потрібні документи для того, аби замінити паперовий документ на картку, куди звертатись і в яку суму це обійдеться?

«Заміна паперових на картку – не обов’язкова! Законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів громадянина України зразка 1994 року», – запевнив керівник прес-служби ДМС у Житомирській області Анатолій Шнайдер.

Тому українці, у яких є паспорт-книжечка, можуть користуватися ним до закінчення строку його дії, який зазначений у самому документі. ID-картка видається у всіх випадках, коли необхідна заміна паспорта: втрата, крадіжка, псування, зміна прізвища або інших даних особи власника документа. Тому обов'язку змінювати паспорт зразка 1994 року на ID-картку немає, запевнили в міграційній службі.

«Оформлення та видача першої ID-картки після досягнення 14-річного віку або видача замість паспорта-книжечки зразка 1994 року здійснюється територіальним підрозділом ДМС за зареєстрованим місцем проживання. Після оформлення ID-картки у подальшому всі послуги із оформлення паспорта особа зможе отримувати у будь-якому місці України за місцем звернення. Про це йдеться в пункті 17 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою КМУ 25.03.2015 №302», – каже Анатолій Шнайдер.

Юрист Роман Гуртовенко також спростовує думку про обов'язковість заміни паспортів та не виключає, що в майбутньому влада може змінити своє рішення.

«Державна міграційна служба наголошує, що ID-картка є більш надійною, оскільки має кращий захист від підробок, ніж паспорт˗книжечка. Разом з тим особисто я не можу виключити, що у майбутньому з метою наповнення бюджету за рахунок простих громадян законодавець може скасувати паспорт˗книжечку та змусити українців оформлювати за свій рахунок ID-картку. У крайньому разі, у нас в країні влада полюбляє змінювати дозвільний порядок з бюрократично˗матеріальною метою, аби закривати діри у бюджеті за рахунок людей. Однак наразі говорити про те, що оформлення ID-картки є обов’язком, ˗ не є вірно», – розповідає юрист Роман Гуртовенко.

Вартість послуги

При оформленні ІD-паспорту вперше – послуга безкоштовна. Загальна вартість адміністративного збору при оформленні ІD-картки впродовж 20 робочих днів становить 279,00 грн. З них 87 грн – вартість адміністративної послуги за оформлення та видачу паспорта громадянина України у формі картки та 192 грн – вартість бланка. У разі обміну замість втраченого чи пошкодженого паспорта сплачується держмито у розмірі 34 грн. Це два неоподаткованих мінімуми доходів громадян.

Довідково:

У Житомирській області 33 тис. 321 особа отримала внутрішній паспорт України у вигляді ID-картки. У Корольовському районі Житомира – 3503 особи, у Богунському – 4238 осіб. У найбільших містах області нові паспорти отримали: у Бердичеві – 3628 осіб, у Коростені – 2503 особи та у Новограді-Волинському – 2868 осіб.

Аліна Бойко

Коментарі

Обидва підозрюваних – 27-річні жителі обласного центру, - інформує відділ комунікації поліції Житомирської області.

Для співробітників, які мають дітей, чинним законодавством передбачені різні пільги і гарантії.

Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міської ради запрошує житомирян на «Космічну зарядку»!

19 червня на головній сцені вул. Михайлівської відбудеться театралізоване дійство для дітей «Кольорові канікули. Ура!» за...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up