"Паспорт" для чотирилапого: вперше в Житомирі розпочалося чіпування безпритульних тварин

"Паспорт" для чотирилапого: вперше в Житомирі розпочалося чіпування безпритульних тварин

У Житомирському центрі захисту тварин 3 квітня вперше домашнім улюбленцям почали вживлювати спеціальний чіп - мікроскопічний шматочок скла, який зашивають під шкіру. Такий документ не можна ні загубити, ні підробити. А якщо чотирилапий заблукає - його швидко повернуть власникам. 

 

У «Центрі захисту тварин» зазначають: чіпування – це контроль  та регулювання чисельності безпритульних тварин і реєстрація домашніх собак.

«Чіпування собак дасть можливість оперативно знаходити власників загубленої тварини завдяки зчитуванню інформації з чіпу, перетинати кордон із твариною згідно європейського законодавства, контролювати чисельність безпритульних тварин у місті, їх вакцинацію та проведення протипаразитарних заходів», - наголосив засновник проекту Animal-id.info Віктор Копач.

Також кожен житомирян може прийти до Центру захисту тварин, де абсолютно безкоштовно прочіпують його чотирилапого друга. Адже саме завдяки проектній пропозиції в Бюджет участі щодо «Зменшення безпритульних тварин у місті» у Житомирі мають методом чіпування ідентифікувати 5000 особин.

Першою на вживлення чіпу стала німецька вівчарка Клайда, якій шість років. 

Чіпування проводили швидко, у ділянку під холкою вводили електронний чіп. На цьому носії міститься інформація про тварину, наявність щеплень у неї, дані про власника та власний код тварини.

Як стверджують ветеринари, процедура вживлення безболісна та переносять її тварини досить легко, адже спеціальний чіп не побачиш неозброєним оком, він розташований на кінчику голки.

"Чіпування тварин важливе не для собак, а для людей, - пояснила начальник управління охорони здоров'я Житомирської міської ради Марія Місюрова. - Чіпуванням, стерилізацією, ідентифікацією тварин ми оберігаємо людей від небезпеки передачі небезпечних хвороб. Звичайно, житомиряни вважають, що якщо в Житомирі є центр для собак, то в місті не буде безпритульних тварин. Це якщо тварини будуть проідентифіковані, стерилізовані та провакциновані, то вони будуть безпечними для людей  і не нестимуть загрозу".

Юлія Довбня

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up